ارتقا کارت گرافیک رایانه

تعمیرات رایانه

ارتقا کارت گرافیک رایانه  ، یکی از خدمات واحد تعمیرات رایانه در مرکز سخت افزار ایران است . همانطور که می دانید تعویض و یا اراتقاء کارت گرافیک کامپیوتر امری رایج است و در صورت نیاز می توانید نسبت به تعویض کارت گرافیک رایانه اقدام نمایید. مرکز تعمیر رایانه جهت  بالابردن کیفیت خدمات خود اقدام به جذب برترین متخصصین نموده است. همچنین کارگاهی جهت تعمیرات رایانه راه اندازی شده و تمامی خدمات مرتبط با این محصول در این واحد به کاربران گرامی ارائه می گردد.  در کنار برترین متخصصین وجود تجهیزات و ابزار آلات مدرن ، نکته ی مهمی است که همواره موفقیت در تعمیرات را به همراه آورده است.

ارتقا کارت گرافیک رایانه

نکاتی در مورد ارتقا کارت گرافیک رایانه

ارتقا کارت گرافیک رایانه زمانی انجام می شود که کاربر نتواند نیاز های خود را با کارت گرافیک موجود رفع نماید. ازین رو تصمیم به تعویض و ارتقا کارت گرافیک رایانه می گیرد . نکته ی قابل ذکر این است که ، کارت گرافیک های جدید به مادربورد های جدید و پاورهای قدرتمند نیاز دارند. لذا اگر شخصا می خواهید اقدام به ارتقا کارت گرافیک نمایید حتما مدل مادربرد خود را به فروشنده بگویید تا بتواند کارت گرافیکی با کیفیت و مناسب با مادربرد در اختیار شما قرار دهد. در برخی موارد  دلیل تعویض کارت گرافیک خرابی آن می باشد. در ادامه ی مبحثت به ذکر دلایل خرابی کارت گرافیک می پردازیم.

لینک های مفید

دلایل خرابی کارت گرافیک

خرابی کارت گرافیک ، با مدت استفاده از دستگاه ، رابطه ی مستقیم دارد . دلایل مختلفی  در خرابی کارت گرافیک تاثیرگذارند ، از جمله  آن ها می توان به : عمر مفید دستگاه  ، مدت زمان استفاده از رایانه  ، فشار کاری ، گرما و حرارتی که در  رایانه و در حین کار تولید شده است ، آب خوردگی و نشت مایعات در دستگاه ، نوسانات برق ، اجرای مداوم بازی های سنگین ، خراب بودن فن و در پایان جنس مادربرد تاثیری مستقیم بر خرابی آن خواهد گذاشت. کارشناسان مرکز تعمیرات کامپیوتر در صورتی که کارت گرافیک قابلیت تعمیر و ترمیم داشته باشد آن را تعمیر نموده و اگرامکان این امر وجود نداشته باشد نسبت به تعمیر آن اقدام خواهند کرد.

چگونه کارت گرافیک را  ارتقا کنیم؟

جهت ارتقا کارت گرافیک رایانه ، باید نسبت به تعویض آن اقدام نمایید. جهت نصب کارت گرافیک جدید به سه چیز نیاز دارید. کارت گرافیک جدید ، رایانه ای که کارت گرافیک جدید قرار است  روی آن نصب شود و  درایور . مراحل ذیل را به ترتیب طی کنید.

  • در برخی رایانه ها محل اتصال کارت گرافیک ، اغلب یک اسلات PCI-Ex16 خالی نزدیک پردازنده است.
  • بعد از انجام این مراحل اولیه می‌توانید کارت گرافیک جدید را در اسلات خالی PCI-Ex16 نصب کنید.
  • کارت گرافیک جدید روی اسلات را به‌آرامی و بدون فشار زیاد جا بیاندازید تا کارت گرافیکتان بدرستی جای بگیرد.
  • رایانه را خاموش کرده و آن را از برق بکشید.
  • درب کناری کیس را باز کنید.
  • سیم‌ خروجی تصویر و کابل برق کارت گرافیک قدیمی را بکشید.
  • کارت گرافیک را با احتیاط از کیس خارج نمایید.

پس از این که مطمئن شدید کارت گرافیک در محل خود جای گرفته است،  پیچ‌های آن را سفت کنید. در نظر داشته باشید بیشتر کارت‌های گرافیک مخصوص بازی به رابط‌های برق اضافه نیاز دارند. در صورتی که  قصد نصب کردن چنین کارت گرافیکی  را دارید ، نکته ی مهم دیگر این است که کارت گرافیک بدون جریان برق به درستی کار نمی کند.  ابتدا مطمئن شوید کابل‌های برق PCI-E  به درستی وصل شده باشند. اگر به کابل‌های برق PCI-E متصل نشوید، رایانه شما قادر به بوت شدن نخواهد بود.

آپدیت درایور کارت گرافیک

پس ازطی مراحل فوق جهت ارتقا کارت گرافیک رایانه،  نوبت به آپیدت درایور کارت گرافیک می رسد. در برخی از اوقات لازم است درایور کارت گرافیک به صورت دستی آپدیت شود . هرچند Windows Update این قابلیت را دارد که  تمامی درایور های  کامپیوتر شما را به روز کند. همچنین این کار را با استفاده از نرم‌افزار مخصوص ارائه شده به همراه سخت افزار امکان پذیر است. اما گاهی ممکن است لازم باشد جهت بهبود عملکرد رایانه ، درایور کارت گرافیک خود را به صورت دستی آپدیت نمایید.

مرکز تعمیرات رایانه

مرکز تعمیرات رایانه پیشگام در تعمیرات انواع مدل های رایانه ، ارتقا سخت افزاری و نرم افزاری رایانه ی شما را به صورت تخصصی انجام می دهد. ارتقا کارت گرافیک یکی از مراحل ارتقا رایانه است که جهت بهره مندی از سرعت و کیفیت بیشتر در رایانه ها انجام می شود.  در صورتی که تصمیم به ارتقا سیستم خود گرفته اید ، پیش از هر اقدامی از مشاوره با کارشناسان تعمیر رایانه بهره مند شوید . متخصصین ما شما را راهنمایی کرده و در صورت لزوم جهت ارتقا رایانه و یا ارتقا کارت گرافیک رایانه به محل مورد نظر شما اعزام خواهند شد. همان گونه که اشاره نمودیم تعمیر کامپیوتر در مرکز سخت افزار ایران از طریق دو آپشن سرویس در محل رایانه و سرویس درمرکز امکان پذیر است.

مطالب مرتبط

فهرست
خدمات پذیرش و تحویل دستگاه در محلثبت سفارش تعمیر
+
تغییر تایم کاری