021-62948

جستجو
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
اشتراک گذاری

آموزش ردیابی گوشی های شیائومی

ردیابی گوشی شیائومی، به خصوص وقتی موبایل را گم کرده اید، به شما کمک می کند که آن را پیدا کرده و نگرانی خود را برطرف کنید. البته اگر کمی خوش شانس باشید، حتی در صورت دزدیده شدن گوشی هم می توانید آن را ردیابی کنید؛ با این شرط که سارق، موبایل را از دسترس خارج نکند!

تولید کنندگان مختلف گوشی های هوشمند، روش های متنوعی را برای ردیابی موبایل ارائه کرده اند. در ادامه این مقاله، نحوه ردیابی گوشی شیائومی را به شما آموزش می دهیم. اجرای این روش ها به شما کمک می کند که در صورت گم کردن گوشی خود، راحت تر آن را پیدا کنید.  این مقاله مورد تایید کارشناسان تعمیرات گوشی شیائومی است. 

آموزش ردیابی گوشی های شیائومی

روش های ردیابی گوشی شیائومی 

  • ردیابی گوشی شیائومی با فعال کردن  Find device
  • ردیابی موبایل شیائومی با استفاده از Report location when battery is low
  • ردیابی گوشی xiaomi در سایت Find device 

ردیابی گوشی شیائومی با فعال کردن  Find device

یکی از روش های ساده و موثر برای پیدا کردن موبایل شیائومی، استفاده از قابلیت Find device  است. برای فعال کردن این آپشن و استفاده از آن، باید اکانت شیائومی یا Mi Account داشته باشید. وارد تنظیمات گوشی شده و به قسمت Mi Account بروید. روی Devices  (دستگاه‌ها) ضربه بزنید و در صفحه ای که باز می شود، نام گوشی خود را انتخاب کنید. در صفحه‌ Current device (دستگاه فعلی) روی Find device (یافتن دستگاه) ضربه بزنید و گزینه مربوط به آن را روشن کنید.

پس از تایید مجوزها، باید سه دسترسی Access device info (دسترسی به اطلاعات دستگاه)، Access location (دسترسی به موقعیت) و Send SMS (ارسال پیامک) را روشن کنید. گزینه‌ Access location برای موقعیت ‌یابی گوشی روی نقشه کاربرد دارد. دو گزینه‌ Access device info  و Send SMS هم زمانی مورد استفاده قرار می گیرد که بخواهید ردیابی گوشی شیائومی را با ارسال درخواست به شماره تلفن سیم‌ کارت آن انجام دهید. هرسه گزینه را روشن کرده و روی Grant (اعطا کردن) ضربه بزنید.

ردیابی گوشی شیائومی با فعال کردن Find device

ردیابی موبایل شیائومی با استفاده از Report location when battery is low

 یک روش دیگر برای ردیابی گوشی شیائومی، استفاده از قابلیت گزارش موقعیت مکانی هنگام کم بودن شارژ باتری است. وقتی شارژ باتری به درصدی برسد که احتمال  خاموش شدن گوشی شیائومی   وجود داشته باشد، این گزینه، آخرین موقعیت دستگاه را به سرورهای شیائومی ارسال می کند. بنابراین اگر گوشی به دلیل تمام شدن شارژ باتری خاموش شود، می توانید متوجه شوید که دیوایس شما آخرین بار پیش از خاموش شدن، کجا بوده است.

ردیابی موبایل شیائومی با استفاده از Report location when battery is low

ردیابی گوشی xiaomi در سایت Find device  

مراحلی که تاکنون آموزش دادیم، مربوط به زمانی است که گوشی هنوز گم نشده و باید قابلیت Find device  را در آن فعال کنید. پس از فعال سازی این آپشن، اگر گوشی شما گم شد و به اینترنت وصل بود، می توانید از طریق وب ‌سایت Xiaomi Cloud موقعیت آن را روی نقشه پیدا کنید. پس‌ از ورود به این سایت روی گزینه‌ی Sign in with Mi Account (ورود با حساب Mi)  کلیک کنید.

در صفحه‌ بعدی، شماره موبایل یا ایمیلی را که با آن اکانت شیائومی ساخته‌ اید، وارد کرده و روی Sign in کلیک کنید. پس از ورود به سیستم، حساب ابری شیائومی را مشاهده می کنید که ازطریق آن می ‌توانید به داده ‌های همگام‌ سازی‌ شده مانند یادداشت‌ ها، تصاویر، مخاطبان و … دسترسی داشته باشید. دسترسی به پنل Find device شیائومی نیز از این بخش صورت می ‌گیرد.

ردیابی گوشی xiaomi در سایت Find device

برای کسب اطلاعات بیشتر بخوانید: راهنمای تنظیمات گوشی شیائومی

نکات و توصیه ‌های مهم در خصوص ردیابی موبایل xiaomi

نکته بسیار مهم در مورد ردیابی گوشی شیائومی این است که اگر موبایل خاموش باشد، امکان ردیابی کردن آن وجود ندارد. دریافت موقعیت گوشی ازطریق رهگیری پیامکی نیز ظاهرا در ایران قابل استفاده نیست. بنابراین برای ردیابی موبایل شیائومی، حتما باید گوشی به اینترنت وصل باشد.

بنابراین بهتر است پیش از خروج از منزل یا در مکان های شلوغ،  اینترنت گوشی و نیز موقعیت مکانی را روشن کنید. همچنین حتما بلندی صدای زنگ و ویبره گوشی را روی بیشترین حد قرار دهید. نکته دیگر این که حتماً امکان کنترل خاموش یا روشن‌ کردن اینترنت موبایل و موقعیت مکانی در صورت قفل‌ بودن دستگاه را از قسمت تنظیمات امنیتی غیرفعال کنید.

ردیابی گوشی شیائومی از راه دور

یکی از قابلیت هایی که در نسل جدید گوشی های هوشمند و به لطف پیشرفت فناوری در اختیار کاربران است، امکان ردیابی گوشی از راه دور است. این قابلیت به شما این امکان را می دهد تا در صورت مفقود شدن گوشی، خصوصا در صورت دزدیده شدن آن بتوانید از راه دور هم دستگاه تان را ردیابی کنید. ردیابی گوشی شیائومی از راه دور از طریق وب سایت  Xiaomi Cloud امکان پذیر است. البته باید گوشی به اینترنت وصل باشد تا بتوانید از روی نقشه گوشی شیائومی خود را ردیابی کنید.

  • شما باید وارد سایت شده و سپس روی گزینه Sign in with Mi Account بزنید.
  • حالا با شماره موبایل یا ایمیلی که حساب کاربری شیائومی خود را ایجاد کرده اید، وارد حساب کاربری شده و روی SIGN IN بزنید.
ردیابی گوشی شیائومی از راه دور
  • حالا در گزینه های موجود در این بخش، قسمت Find device را انتخاب کرده تا لیست گوشی های مرتبط با این اکانت شیائومی را مشاهده کنید.
  • زمانی که روی نام گوشی شیائومی خود کلیک کنید، موقعیت یاب به گوشی ارسال می شود و اگر دستگاه به اینترنت وصل باشد، می توانید آن را روی نقشه پیدا کنید.

 البته علاوه بر اتصال به اینترنت، باید قابلیت لوکیشن گوشی نیز فعال باشد. شما همچنین می توانید با دسترسی به این گزینه با کمک قابلیت پاکسازی داده ها، اطلاعات خود را از راه دور پاک کرده و همچنین با قابلیت LOST MODE، اکانت شیائومی روی گوشی را از راه دور قفل کنید. به این ترتیب در صورت مفقود یا سرقت رفتن گوشی، کسی نمی تواند به اطلاعات روی دستگاه دسترسی داشته باشد.

5/5(1 امتیاز)

کاربر گرامی جهت اطلاع از هزینه ی تعمیرات با شماره های 02154114 ، 02162948 تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *