021-62948

اشتراک گذاری

بررسی دلایل و راهکارهای خاموش شدن گوشی شیائومی

گوشی های شیائومی ظاهر و امکانات جذابی دارند و مخاطبان زیادی را به خود جلب کرده اند. اما برخی کاربران گوشی Xiaomi با مشکلی حاد مواجه شده اند. مشکل خاموش شدن گوشی شیائومی، مسئله ای است که می تواند دلایل مختلفی داشته باشد.

همچنین برخی کاربران گزارش داده اند که آنها با مشکل خاموش و روشن شدن پشت سر هم گوشی شیائومی مواجه شده اند. جهت رفع مشکل خاموشی شیائومی، می بایست دلایل نرم افزاری و سخت افزاری این ایراد را مورد بررسی قرار داد. در این گزارش دلایل و راهکارهای رفع مشکل خاموش شدن ناگهانی گوشی شیائومی مورد بررسی قرار می گیرند.

مشکل خاموش شدن گوشی شیائومی

علت خاموش شدن گوشی شیائومی چیست؟

خاموش شدن ناگهانی گوشی شیائومی دلایل مختلفی دارد. در بخش سخت افزاری، بخش پاور مدار برد چاپی(PCB) در موبایل شیائومی بیشترین نقش را در این مشکل دارد. هر چند مشکلات سخت افزاری در بخش های دیگر هم می تواند باعث بروز چنین ایرادی بشود.

در بخش نرم افزاری، دلایل خاموشی ناگهانی موبایل Xiaomi متنوع تر هستند. تنظیمات نادرست، کمبود حافظه، باگ های سیستم عامل و موارد جزئی بسیاری می توانند منجر به خاموش شدن گوشی شما شوند. در ادامه ابتدا به دلایل نرم افزاری و سپس سخت افزاری  مشکل خاموش شدن گوشی شیائومی می پردازیم.

تنظیمات نادرست و خاموشی موبایل Xiaomi

یکی از دلایلی که باعث بروز مشکل خاموش شدن گوشی شیائومی می شود، تنظیم اشتباه یک قابلیت مشخص در بخش تنظیمات است. شما می توانید با استفاده از قابلیت “تنظیم زمان خاموش و روشن شدن دستگاه”، زمان مشخصی را برای خاموشی دستگاه تعیین کنید. 

در صورتی که این آپشن به صورت ناخواسته روشن شده باشد، دستگاه شما خاموش خواهد شد. برای غیر فعال کردن این گزینه به تنظیمات(Settings) و سپس باتری و عملکرد (Battery & Performance) بروید و (Schedule Power on/off) را غیر فعال کنید.

تنظیمات نادرست و خاموشی موبایل Xiaomi

نصب بازی های حجیم و گرافیک بالا و داغ شدن گوشی Xiaomi

بازی های نامتناسب با سخت افزار گوشی شیائومی شما، می توانند فشار زیادی را به گوشی وارد کنند. در این مواقع، فشار بر پردازنده و دیگر اجزای گوشی مانند باتری، باعث افزایش دمای گوشی و باتری شده و مصرف باتری را به سرعت افزایش می دهد و در ادامه گوشی، به علت ناتوانی باتری و یا  داغ شدن بیش از حد موبایل ، به صورت اتوماتیک خاموش می شود و شما را با مشکل خاموش شدن گوشی شیائومی مواجه می کند.

بروز نبودن سیستم عامل و خاموشی موبایل شیائومی

سیستم عامل های ارائه شده برای گوشی های مختلف هیچ گاه ایده آل نبوده اند و همیشه همراه با ایراداتی جزیی یا اساسی به بازار ارائه شده اند. در بسیاری از مواقع آپدیت سیستم عامل و یا بازنشانی آن به حالت تنظیمات کارخانه می تواند مشکل خاموش شدن گوشی شیائومی را برطرف سازد.

کمبود حافظه در گوشی و خاموش شدن ناگهانی گوشی Xiaomi

در اثر انباشت فایلها و اطلاعات شخصی مانند عکس ها و فیلم های شخصی، یا افزایش حافظه پنهان و کش نرم افزارها، گوشی شیائومی حافظه کافی برای پردازش را نخواهد داشت و در نتیجه گوشی هنگ و یا فریز می شود. در این مواقع سیستم برای آزاد کردن رم و یا حافظه، خاموش می شود و شما را با مشکل خاموش شدن گوشی شیائومی روبرو می کند.

استفاده از نرم افزار های نامعتبر (Unknown Apps)

برنامه ها و اپلیکیشن هایی که از منابعی نا مشخص یا به عنوانی دیگر منابع غیر از فروشگاه های رسمی برنامه های اندروید نصب می شوند، می توانند باعث ایجاد اختلال و یا استفاده نا متعارف باتری شده و گوشی شما را با مشکل خاموش شدن گوشی شیائومی مواجه کنند.

استفاده از نرم افزار های نامعتبر (Unknown Apps) (1

اتصال باتری (کانکتور باتری) به مین برد

ممکن است در اثر ضربه و یا فشار اتصال باتری گوشی و برد مین گوشی دچار نقص شده باشد و هر ضربه و یا فشار کوچک در حمل و نقل موجب خاموش شدن گوشی شیائومی شما شود. در این مواقع بهتر است هر چه سریعتر برای تعمیر گوشی شیائومی خود اقدام کنید تا از آسیب های احتمالی آینده پیشگیری کنید. در اینگونه موارد برای رفع مشکل خاموش شدن گوشی شیائومی، چاره ای جز باز کردن موبایل و تعمیر آن دارید.

مدار باتری گوشی شیائومی

گاهی ممکن است گوشی شیائومی وقتی خاموش شود که میزان شارژ باتری گوشی به 30 درصد و یا کمتر از آن رسیده باشد. در این صورت مدار پاور گوشی شیائومی دچار مشکل شده است. در این حالت گوشی در شرایط زیر بیش از حد داغ می شود.

 • داغ شدن گوشی در حین بازی
 • داغ شدن گوشی در حین شارژ کردن آن
 • داغ شدن و روشن نشدن گوشی

 در رابطه با داغ شدن گوشی شیائومی در حین بازی و یا شارژ شدن گوشی، شاید بتوان گفت که مشکل از یک اتصالی جزئی است. منظور از اتصالی جزئی به این است که برخی از قطعات برد پاور دچار مشکل شده اند. معمولاً ایراد در خازن های اس ام دی است، اما گاهی دیود و یا مقاومت های اس ام دی نیز دچار مشکل می شوند. 

در بیشتر موارد با تعویض قطعه، مشکل خاموش شدن گوشی شیائومی برطرف خواهد شد. البته به یاد داشته باشید که برای تعویض قطعات اس ام دی نیاز به تجهیزات خواهید داشت و در صورت اقدام بدون لوازم و تجربه کافی، می توانید به راحتی به قطعات دیگر در برد فشرده گوشی آسیب وارد کنید.

اما اگر گوشی به علت داغ شدن خاموش شد و دیگر روشن نشد، به احتمال زیاد اتصالی کاملی در برد وجود دارد. در حقیقت در این گونه موارد، بیشتر ایراد در آی سی تغذیه یا همان آی سی شارژ است و شما نیاز به تعویض آن خواهید داشت. تعمیر و تعویض آی سی شارژ گوشی شیائومی و یا همان آی سی تغذیه موبایل Xiaomi، نیاز به دانش تخصصی و مهارت بالا دارد، پس عاقلانه تر خواهد بود برای رفع مشکل خاموش شدن ناگهانی گوشی شیائومی خود، از اقدام خودسرانه بپرهیزید.

تعویض باتری گوشی شیائومی چاره مشکل خاموش شدن ناگهانی

ممکن است باتری گوشی شیائومی شما دچار مشکل شده باشد. در این صورت باتری به سرعت خالی شده و عملاً باعث مشکل خاموش شدن گوشی شیائومی می شود. در صورتی که باتری گوشی Xiaomi شما خراب شده است، چاره ای جز تعویض آن نخواهید داشت.

از آنجایی که باتری گوشی های جدید اغلب جدا نشدنی هستند برای تعمیر و یا تعویض باتری گوشی شیائومی به کارشناس تعمیر و یا نمایندگی مجرب گوشی شیائومی رجوع کنید. به یاد داشته باشید که سهل انگاری در تعویض باتری شیائومی می تواند ریسک آسیب به مدار اصلی گوشی شما را افزایش دهد. پس بهتر است هر چه سریعتر نسبت به تعمیر و یا تعویض باتری گوشی خود اقدام کنید.

دلیل خاموش شدن موبایل Xiaomi

راهکار خاموش شدن گوشی شیائومی هنگام بروزرسانی یا بعد از آپدیت

پوکو M3 و ردمی 9T و پوکو x3 معمولا بعد از آپدیت شدن، خاموش می شوند. هماهنگ نبودن نرم افزار یا آپدیت های جدید با سخت افزار گوشی های پوکو M3 و ردمی 9T  را می توان دلیل اصلی خاموش شدن ناگهانی گوشی شیائومی در این مدل ها دانست. این ناهماهنگی بین نرم افزار و سخت افزار باعث می شود بوت گوشی اصطلاحا بپرد. در این صورت باید از یک تعمیرکار مجرب برای رفع مشکل کمک بگیرید.

اما خاموش شدن موبایل شیائومی بعد از آپدیت، دلایل دیگری هم دارد. باتری این دو مدل موبایل شیائومی دارای ظرفیت 6000 میلی آمپر بوده و به سی پی یو دستگاه تلفن همراه بسیار نزدیک است. اگر در هنگام آپدیت کردن، این دو مدل گوشی را به شارژ بزنیم، باتری گوشی داغ شده و به علت نزدیکی باتری به CPU ، پردازنده آسیب می بیند. 

راهکار موثر این است که گوشی خود را در حالت فست بوت FASTBOOT قرار دهید. برای این کار کافی است دکمه پاور و کم کردن صدا را حدود 5 الی 6 ثانیه نگه دارید. بعد از این که گوشی وارد حالت فست بوت شد، دوباره عمل نگه داشتن دکمه پاور و کم کردن صدا را تکرار کنید تا گوشی روشن شده و راه اندازی شود.

خاموش شدن موبایل شیائومی هنگام بروزرسانی

تعمیرات سخت افزاری گوشی شیائومی برای حل مشکل خاموشی ناگهانی

در صورتی که با هیچ یک از روش های ذکر شده موفق به حل مشکل خاموش شدن ناگهانی گوشی شیائومی نشدید، باید به دنبال تعمیر سخت افزاری دستگاه باشید. خرابی باتری، سوختن ال سی دی، اختلالات مربوط به برد دستگاه یا خرابی سوکت شارژر، مهم ترین عوامل سخت افزاری هستند که می توانند موجب خاموش شدن گوشی شوند. بهتر است برای عیب یابی و تعمیر یا تعویض قطعات گوشی خود از تکنسین های مجرب تعمیر موبایل شیائومی کمک بگیرید.

روش رفع مشکل خاموش شدن گوشی شیائومی

یک راه حل ساده برای حل مشکل خاموش شدن گوشی شیائومی، آزاد کردن حافظه است. بخشی از برنامه های بلا استفاده خود را حذف کنید. پاک کردن حافظه پنهان و کش کمک بزرگی به آزاد کردن فضای حافظه گوشی شما می کند. راه حل دیگر، بروزرسانی سیستم عامل و انجام ریست فکتوری است. البته قبل از انجام ریست فکتوری گوشی شیائومی، از اطلاعات خود نسخه پشتیبان تهیه کنید. زیرا با این کار اطلاعات شخصی شما پاک شده و گوشی به حالت تنظیمات کارخانه باز می گردد.

همچنین سعی کنید تا از برنامه ها و بخصوص بازی هایی متناسب با مشخصات گوشی خود استفاده کنید. اجرای بازی های سنگین برای باتری گوشی شیائومی شما آسیب رسان خواهد بود. در نهایت، اگر مشکل شما سخت افزاری است و نیاز به تعویض باتری و یا تعمیر باتری دارید و یا اگر مجبور به تعمیر آی سی تغذیه گوشی شیائومی دارید، به کارشناس تعمیر و یا نمایندگی معتبر محصولات شیائومی رجوع کنید.

منبع

3.7/5(71 امتیاز)

کاربر گرامی جهت اطلاع از هزینه ی تعمیرات با شماره های 02154114 ، 02162948 تماس بگیرید.

348 پاسخ

 1. سلام گوشیم خاموش ک میشه روشن نمیشه مشکلش چیه تا حالا چهار بار این طوری شده بردم تعمیر کار گفته ای پی شارژش سوخته باید عوض شه مدل گوشیم پوکو ام ۳ هست خواهش میکنم راهنمایی کنید

  1. سلام دوست عزیز.دستگاه شما باید توسط تکنسین مورد بررسی قرار گیرد.لطفا با شماره های ثبت شده در سایت تماس بگیرید

 2. بسیار عالی و مفید بود ممنون از شما روش ری‌استارت کردن جواب داد⚘

 3. سلام روز تون بخیر
  ببخشید گوشی من ردمی نوت ۱۰ اس هست امروز به طور ناگهانی دو بار خاموش شد
  بنظر تون مشکلش چیه

 4. سلام من گوشیم پوکو x3pro هست نصف شب یهو خاموش شد روشن نشد بردم تعمیرات گفت سی پی یو سوخته ولی گرم که میشه روشن میشه دلیلش چیه؟

 5. گوشی من مدام خاموش روشن میشه حتی وقتی بدون استفادس
  میشه راهنماییم کنید

 6. سلام گوشی من پوکو ایکس تیری پرو هست وقتی خواستم فیلتر شکن رو روشن کنم یهو خاموش شد و هر کاری کردم روشن نشد نمی دونن چی کار کنم لطفاً بگید حتی به شارژ زدم و با دکمه پاور و ولوم کم خواستم ری استارت کنم ولی نشد

 7. حضرت عمام گفت:

  سلام گوشی من ام تری هست پیام اومد که گوشیتون رو ریستارت کنید
  بعد ریستارت دیگه روشن نشد

 8. سلام
  گوشی من نوت ۹اس هست
  وقتی بلوتوث رو میخوام قطع کنم گوشی خاموش و روشن میشه مشکل چیه

  1. نیاز هست که توسط تکنسین از نزدیک بررسی شود. لطفا با شماره های ذکر شده در سایت تماس بگیرید.

   1. سلام و وقت بخیر
    واقعا مفید و کارساز بود ، گوشیم خاموش شد یهویی و اصلا روشن نشد،دکمه ی پاور و کم کردن صدا رو گرفتم روشن شد😍

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *