اشتراک گذاری
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در email

شیائومی پرفروش ترین برند موبایل دنیا در ماه July 2021 شد

شیائومی پرفروش ترین برند موبایل دنیا شد! این تیتر که چند روزی است که در صدر اخبار دنیای فناوری دیده می شود، برای بسیاری از کاربران و کارشناسان این حوزه حیرت انگیر و باور نکردنی است. موسسه معتبر Counterpointresearch اعلام کرده است که شیائومی، پرفروش ترین برند موبایل دنیا شده و در July 2021، سامسونگ را پشت سر گذاشته است.

آن زمان که شیائومی اولین قدم هایش را در بازار گوشی هوشمند برمیداشت، کره ای ها تصورش را هم نمی کردند که روزی که همین برند چینی، به سیطره آنها در حوزه موبایل پایان دهد! شیائومی پرفروش ترین برند موبایل شده است و این جایگاه اتفاقی به دست نیامده است. باهم نگاهی دقیق تر به این خبر هیجان انگیز می اندازیم.

شیائومی پرفروش ترین برند موبایل دنیا

چرا شیائومی پرفروش ترین برند موبایل دنیا شد؟!

شرکت شیائومی با سیاست تولید و عرضه گوشی های اقتصادی پا به دنیای موبایل گذاشت. در اوایل شروع به کار این برند، هواوی و سامسونگ دو رقیب جدی بودند و شیائومی هم در حاشیه فعالیت هایی داشت. رفته رفته این شرکت فعالیت هایش را گسترده تر کرده و در بخش تولید موبایل، روی دوربین و قدرت باتری تمرکز کرد. کیفیت ساخت گوشی های شیائومی روز به روز بیشتر میشد و در عین حال، قیمت این محصولات همچنان پایین تر از دیگر رقبا بود. کم کم xiaomi در هند و اروپا صاحب نمایندگی شد و کاربران به این نتیجه رسیدند که می توانند روی موبایل های این برند حساب کنند.

اما چه شد که شیائومی پرفروش ترین برند موبایل دنیا شد؟ بی شک نمی توان پیشرفته این شرکت و گوشی های هوشمندش را به ویژه در بخش سخت افزار و رابط کاربری انکار کرد. اما اگر واقع بین باشیم، حذف تدریجی هواوی از بازار گوشی (به دلیل تحریم سرویس گوگل) و قیمت بالای محصولات سامسونگ هم در جهش روی به جلوی شیائومی بی تاثیر نبودند. البته شاید هنوز برای قضاوت کلی کمی زود باشد و بهتر است منتظر گزارش و عملکرد سالیانه این برند باشیم. اما نمی توان سبقت گرفتن شیائومی از سامسونگ در بازار موبایل را اتفاقی معمولی در نظر گرفت.

فروش ۸۰۰ میلیون گوشی شیائومی!

جالب است بدانید که از ابتدای فعالیت کمپانی شیائومی تا کنون، این شرکت بیش از 800 میلیون نسخه گوشی هوشمند فروخته است. این آمار در شرایطی که بدانیم مدت زمان فعالیت این شرکت هنوز به 10 سال تمام نرسیده است، جالب توجه است. در ماه ژوئن 2021 فروش کمپانی شیائومی رشد 26 درصدی را تجربه کرد. در مجموع از ابتدای راه اندازی آن در سال 2011، نزدیک به 800 میلیون تلفن هوشمند شیائومی در جهان فروخته شده است.

جالب تر این که حتی مدیران شیائومی هم به تاثیر کاهش فروش هواوی و آنر در پرفروش تر شدن گوشی های برند خود اشاره کرده اند. بر اساس صحبت مدیران این شرکت، از زمانی که سقوط هواوی آغاز شد، شیائومی تلاش های مداوم و تهاجمی برای پر کردن شکاف ایجاد شده توسط این کاهش انجام داده است. این برند در بازارهای قدیمیHuawei  و HONOR مانند چین، اروپا، خاورمیانه و آفریقا در حال گسترش است.

5/5(1 امتیاز)