021-62948

جستجو
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
اشتراک گذاری

آموزش ریست فکتوری گوشی شیائومی

ریست فکتوری کردن به معنای بازگردانی تمامی تنظیمات دستگاه به حالت اولیه یا تنظیمات کارخانه است. به این ترتیب تمامی تنظیمات اعمال شده روی گوشی یا برنامه های نصب شده روی آن پاک می شود. اما انجام این کار در بسیاری از موارد ضرورت دارد. این آموزش را به نحوه ریست فکتوری گوشی شیائومی اختصاص داده ایم. اگر از کاربران این دستگاه ها باشید ممکن است در مواردی که در ادامه بررسی می کنیم بخواهید با بازگردانی به تنظیمات کارخانه گوشی های شیائومی، مشکلات به وجود آمده در این دستگاه ها را برطرف کنید.

نکته مهمی که در خصوص انجام این کار باید به آن توجه داشت، پاک شده اطلاعات است. بنابراین اگر اطلاعات و داده های روی دستگاه برای شما اهمیت دارد باید حتما قبل از ریست فکتوری کردن از این اطلاعات یک فایل بکاپ تهیه کرده و آن را در یک جای مطمئن ذخیره کنید. سپس با استفاده از روش های موجود، فکتوری ریست کردن دستگاه را انجام دهید. ریست فکتوری جزو بهترین ترفندهای افزایش سرعت گوشی شیائومی است. در این آموزش با ما همراه باشید تا با روش ریست فکتوری گوشی شیائومی و نحوه انجام آن آشنا شویم.

ریست فکتوری گوشی شیائومی

در چه شرایطی به ریست فکتوری گوشی شیائومی نیاز است؟

پیش از بررسی نحوه انجام بازگردانی به تنظیمات کارخانه گوشی های شیائومی بهتر است بدانیم که در چه مواردی انجام این کار ضرورت دارد. ریست فکتوری یکی از  روشهای حل مشکلات تلفن همراه و   تعمیر موبایل است. در بیشتر موارد زمانی که تنظیمات دستگاه به هر دلیلی به هم خورده و با هیچ روش دیگری قابل رفع شدن نیست، با ریست فکتوری کردن گوشی آن را برطرف می کنند. خصوصا اگر ارورها و مشکلات گوشی به نحوی باشد که دستگاه غیر قابل استفاده شود.

یکی دیگر از مواردی که تنها با ریست فکتوری کردن گوشی برطرف می شود، زمانی است که رمز عبور دستگاه را فراموش کرده اید. در این شرایط تنها با فکتوری ریست می توان مشکل را برطرف کرد. در خصوص گوشی های شیائومی توصیه می شود که بعد از به روز رسانی سیستم عامل و رابط کاربری MIUI، دستگاه را ریست فکتوری کنید تا به این ترتیب باگ های نسخه جدید برطرف شود. 

در زمانی که گوشی زیاد هنگ می کند، عملکرد آن کند می شود یا در زمان ویروسی شدن گوشی هم می توان ریست فکتوری را امتحان کرد. در نهایت معمولا کاربران در زمان فروش گوشی خود برای حذف کامل داده ها، گوشی را فکتوری ریست می کنند.

روش های ریست فکتوری گوشی شیائومی

برای ریست فکتوری کردن گوشی های شیائومی چندین گزینه وجود دارد. استفاده از تنظیمات گوشی، ریکاوری و برنامه Find My Device از جمله این گزینه هاست. در تمام این موارد باید ابتدا از اطلاعات گوشی بکاپ گرفت که این کار را می توان با استفاده از کارت حافظه، لپ تاپ، گوگل درایو یا Mi Cloud انجام داد. کار دیگری که باید قبل از شروع ریست فکتوری از هر کدام از این روش ها انجام دهید، در اختیار داشتن اطلاعات گوگل اکانت است. شما باید بتوانید بعد از ریست فکتوری به حساب گوگل خود وارد شوید. در نتیجه قبل از شروع حتما گوشی را با اکانت گوگل خود همگام سازی کنید.

1- ریست فکتوری شیائومی از طریق تنظیمات گوشی 

2- استفاده از حالت ریکاوری برای بازگردانی گوشی شیائومی به تنظیمات کارخانه 

3- استفاده از برنامه Find My Device برای ریست فکتوری گوشی شیائومی

4- تنظیم مجدد کارخانه با استفاده از دکمه های روشن / خاموش و کاهش صدا

 

ریست فکتوری شیائومی از طریق تنظیمات گوشی

اولین گزینه ای که برای ریست فکتوری گوشی شیائومی وجود دارد، استفاده از تنظیمات این گوشی هاست. در بخش تنظیمات گوشی باید وارد بخش هایی همچونAbout phone یا Additional Settings شد. 

ریست فکتوری کردن از طریق تنظیمات گوشی

حالا در این بخش گزینه فکتوری ریست را انتخاب کنید. اگر می خواهید کل داده ها را پاک کنید، گزینه Erase all data را زده و در صورتی که گوشی رمز دارد، رمز عبور را برای تایید هویت وارد کنید.

ریست فکتوری کردن از طریق تنظیمات موبایل

در این مرحله می توانید قبل از ریست فکتوری کردن گوشی با زدن روی گزینه Back up از اطلاعات گوشی بکاپ بگیرید. 

ریست فکتوری کردن با تنظیمات گوشی

بعد از بکاپ گیری روی گزینه Factory Reset بزنید تا فرایند بازگردانی به تنظیمات کارخانه شروع شود. این روش بسیار ساده است، اما نمی توان همیشه از آن استفاده کرد. در مواردی که گوشی روشن نمی شود یا دسترسی به منوی تنظیمات امکان ندارد، باید از گزینه های بعدی برای بازگردانی به تنظیمات کارخانه گوشی های شیائومی استفاده کرد. اگر هنگام ریست فکتوری دچار مشکل شدید و نیاز به کمک داشتید می توانید برای دریافت مشاوره رایگان با تکنسین های تعمیر گوشی شیائومی تماس بگیرید.

 حالت ریکاوری برای بازگردانی به تنظیمات کارخانه

در مواردی مانند زمانی که رمز عبور گوشی را فراموش کرده اید، قطعا امکان دسترسی و ورود به منوی تنظیمات را ندارید. در نتیجه برای ریست فکتوری گوشی شیائومی باید از Mi-Recovery استفاده کنید. برای استفاده از حالت ریکاوری باید گوشی را خاموش کرده و کمی منتظر بمانید.

حالا دکمه های ولوم بالا و پاور را با هم گرفته و نگه دارید تا لوگوی شیائومی روی صفحه نمایان شود و سپس تنها دکمه پاور را رها کرده و همچنان ولوم را نگه دارید تا زمانی که صفحه Mi Recovery Mode برای شما ظاهر شود. حالا تمام دکمه ها را رها کنید. از دکمه های ولوم برای جا به جا شدن بین گزینه ها استفاده کرده و روی قسمت Wipe Data بروید و با دکمه پاور آن را انتخاب کنید. در مرحله بعدی گزینه Wipe All Data را با استفاده از دکمه پاور انتخاب کنید.

گزینه تایید و سپس گزینه on را بزنید. بگذارید تا این روند به پایان برسد و مجددا به منوی اصلی برگردید. در ادامه وارد قسمت راه اندازی مجدد شوید و مجددا دکمه روشن را بزنید. در آخرین مرحله نیز باید وارد قسمت Reboot to System شده و برای تایید آن دکمه پاور را فشار دهید. به این ترتیب بازنشانی داده های کارخانه انجام شده و دستگاه بعد از چند دقیقه از دوباره راه اندازی می شود. برای استفاده از دستگاه باید اطلاعات حساب گوگل را وارد کنید.

استفاده از حالت ریکاوری برای بازگردانی به تنظیمات کارخانه

استفاده از برنامه Find My Device برای ریست فکتوری گوشی شیائومی

یکی از قابلیت های کاربردی در گوشی های شیائومی برنامه Find My Device است. این برنامه اساسا برای یافتن گوشی در زمان مفقود شدن یا سرقت کاربرد دارد و به کاربران امکان مدیریت از راه دور دستگاه را می دهد. در آموزش ردیابی گوشی های شیائومی می توانید بیشتر با استفاده از این قابلیت آشنا شوید. در صورتی که این قابلیت در گوشی فعال باشد یکی از کارهایی که می توان از راه دور انجام داد، ریست فکتوری کردن گوشی است.

بنابراین می توان از برنامه Find My Device نیز برای ریست فکتوری گوشی شیائومی از راه دور استفاده کرد. البته شرط استفاده از برنامه Find My Device این است که گوشی روشن باشد و از قبل حساب گوگل یا Gmail روی آن فعال شده باشد. از طرفی باید گوشی به اینترنت متصل باشد تا بتوان از این قابلیت برای مدیریت دستگاه از راه دور استفاده کرد. در صورت وجود این شرایط می توان با ورود به سایت android.com/find با استفاده از گزینه Erase Device، گوشی را ریست کرد.

استفاده از برنامه Find My Device برای ریست فکتوری گوشی شیائومی

تنظیم مجدد کارخانه با استفاده از دکمه های روشن / خاموش و کاهش صدا

یکی دیگر از روش ها برای ریست فکتوری گوشی شیائومی این است که مطابق مراحل زیر از دکمه پاور و کلید کاهش صدا استفاده کنید:

  • نخست موبایل را خاموش نمایید، سپس دکمه‌ های پاور و کاهش صدا را بفشارید.
  • به کمک دکمه کاهش ولوم نشانگر را روی گزینه Recovery Mode ببرید و آن را برگزینید.
  • اکنون دکمه پاور را بفشارید تا منوی مربوط به تنظیمات گوشی ظاهر شود.
ریست فکتوری گوشی شیائومی
  • با کلید کاهش صدا به دنبال گزینه data/factory reset بگردید و پس از پیدا کردن، آن را از طریق فشردن دکمه افزایش صدا انتخاب نمایید.
  • در مرحله بعد روی گزینه Yes — delete all user data بزنید تا داده ها پاک شوند.
  • در نهایت Reboot system را انتخاب کنید.

سوالات متداول کاربران در مورد ریست فکتوری گوشی شیائومی 

آیا ریست فکتوری با هارد ریست کردن دستگاه فرق دارد؟

یکی از گزینه های دیگر برای رفع مشکلات گوشی، هارد ریست کردن است. در ریست فکتوری گوشی شیائومی شما اطلاعات سیستم عامل را بازنشانی می کنید. اما در مواردی که ایراد با ریست فکتوری هم برطرف نمی شود، می توان از هارد ریست که ریست اطلاعات سخت افزاری دستگاه است استفاده کرد. هارد ریست کردن گوشی شیائومی با استفاده از منوی ریکاوری مود انجام می شود.

5/5(1 امتیاز)

کاربر گرامی جهت اطلاع از هزینه ی تعمیرات با شماره های 02154114 ، 02162948 تماس بگیرید.