021-62948

جستجو
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
اشتراک گذاری

جذابیت های هوش مصنوعی در لباسشویی ها

این روزها به هر سمتی که نگاه کنید بدون شک اسم و کاربرد هوش مصنوعی را می بینید. این فناوری نوظهور به طرز فراگیری در حال ورود به زندگی روزمره ماست و از ساده ترین کارها، تا پیچیده ترین ها را در بر می گیرد. بخش جذاب استفاده از فناوری های مبتنی بر هوش مصنوعی، کاربرد آنها در ساخت و طراحی وسایل خانه و هوشمندسازی خانه هاست. یکی از این خلاقیت ها، استفاده از هوش مصنوعی در لباسشویی هاست. اما دقیقا یک لباسشویی هوش مصنوعی چگونه کار می کند و چه تفاوت هایی با لباسشویی های عادی دارد؟ 

بدون شک انتظار همه ما این است که وجود هوش مصنوعی در ساخت لباسشویی ها، مانند هر وسیله دیگری موجب تسهیل استفاده از دستگاه و بهبود کارایی آن شود. در این مقاله با کاربردهای هوش مصنوعی در لباسشویی آشنا می شویم و در ادامه نیز به بررسی برندهایی می پردازیم که در حال حاضر لباسشویی مبتنی بر هوش مصنوعی را تولید کرده اند.

هوش مصنوعی در لباسشویی

هوش مصنوعی در لباسشویی چطور عمل می کند؟

به صورت کلی می توان گفت که استفاده از هوش مصنوعی در ساخت ماشین های لباسشویی موجب ایجاد یک تحول بزرگ در این صنعت شده و محصولاتی که در آنها از این فناوری استفاده شده است، عملکردهای جالب توجهی دارند. ویژگی ها و کارایی ها بسته به برند و مدل ممکن است متفاوت باشد. برای مثال یکی از قابلیت هایی که در لباسشویی هوش مصنوعی می توان از آن استفاده کرد، کنترل کردن دستگاه با استفاده از موبایل است. کنترل از راه دور ماشین لباسشویی می تواند کارایی جالبی باشد. یکی دیگر از قابلیت ها، امکان استفاده از دستیار صوتی در لباسشویی مبتنی بر هوش مصنوعی است. 

به این ترتیب حتی می توان در بیرون از خانه هم از راه دور، لباسشویی را کنترل کرد. بخش جذاب تر استفاده از هوش مصنوعی در لباسشویی مربوط به برنامه ریزی کار دستگاه است. شما می توانید با کمک قابلیت هوش مصنوعی، لباسشویی را مطابق برنامه ای که مد نظر دارید، تنظیم کنید تا زمان شروع شست و شو، برنامه مورد نظر و اتمام چرخه را کنترل و برنامه ریزی کنید. در ادامه برخی از قابلیت ها و عملکردهای جذابی که هوش مصنوعی به لباسشویی ها می دهد را بررسی می کنیم.

1. ایجاد یک الگوی شست و شو

یکی از ویژگی هایی که هوش مصنوعی در لباسشویی دارد این است که می تواند پرتکرارترین الگوهای شست و شوی انتخابی توسط کاربران را ثبت کرده و بر اساس آن یک الگوی شست و شو را ایجاد کند. به این ترتیب تشخیص می دهد که در موقعیت های مختلف کدام برنامه شست و شو احتمالا بهتر است و مطابق شرایط، بهترین برنامه را اجرا می کند. در نتیجه انتخاب خودکار برنامه های شست و شو با کمک هوش مصنوعی بسیار بهینه تر و دقیق تر می شود.

در این آموزش با ما همراه شوید: ریست کردن ماشین لباسشویی

2. لباس هایی تمیزتر با لباسشویی هوش مصنوعی

برخی از انواع لباسشویی هایی که در آنها از فناوری هوش مصنوعی استفاده شده این قابلیت را دارند تا با کمک سنسورهایی خود، لباس ها را بر اساس میزان کثیفی دسته بندی کرده و به این ترتیب بسته به میزان چرک بودن لباس ها، بهترین چرخه شست و شو را انتخاب کنند. خصوصا زمانی که نمی دانید برخی از لباس ها را باید با چه برنامه ای بشویید، هوش مصنوعی در لباسشویی به شما کمک می کند تا بهترین گزینه را انتخاب کنید. سنسورهای هوش مصنوعی می تواند میزان ماده شوینده، سطح آب و مواردی از این دست را تشخیص داده و برنامه شست و شو را بر این اساس تعیین کند.

3. انتخاب برنامه شست و شو بر اساس نوع لباس ها

یکی دیگر از ویژگی های مهم هوش مصنوعی در لباسشویی ها این است که سنسورهای مبتنی بر هوش مصنوعی می توانند لباس هایی با پارچه ها و رنگ های مختلف را با کمک یادگیری عمیق آنالیز کرده و با جمع آوری اطلاعات لباس ها، بهترین برنامه شست و شو را برای آنها انتخاب کنند. چنین عملکردی می تواند علاوه بر بهینه تر کردن فرایند شست و شوی لباس ها، به افزایش عمر آنها هم کمک کند. 

در واقع هوش مصنوعی بعد از آنالیزهای مختلف تعیین می کند که برای چه دسته بندی لباسی، چه برنامه و چرخه شست و شویی مناسب تر است. این قابلیت به قدری قدرتمند است که سنسورهای هوش مصنوعی حتی قادرند تفاوت جنس و دوام پارچه های جین را با یک تیشرت ظریف تشخیص دهند.

برای کسب اطلاعات بیشتر بخوانید: معنی دکمه های روی لباسشویی

4. توزیع بهینه مواد شوینده در لباسشویی

یکی دیگر از مشخصات و ویژگی هایی که با وجود هوش مصنوعی در لباسشویی به این دستگاه ها اضافه شده است، امکان توزیع خودکار و مناسب مواد شوینده، در چرخه های شست و شوی لباس هاست. به این ترتیب در یک لباسشویی هوش مصنوعی، به صورت خودکار مقدار مناسبی از مواد شوینده در بین لباس ها توزیع می شود.

5. افزایش بهداشت لباس ها با کمک هوش مصنوعی

هوش مصنوعی در لباسشویی های جدید یک ویژگی جذاب دیگر را اضافه کرده و آن بخار بهداشتی است. در برخی از انواع لباسشویی مبتنی بر هوش مصنوعی یک سری بخار از کف دیگ لباسشویی آزاد می شود که لباس ها را به صورت کامل در برمی گیرد و موجب ضد عفونی شدن آنها می شود. وجود این ویژگی می تواند به از بین بردن بخش اعظم میکروب ها کمک کند تا در نهایت لباس ها کاملا تمیز و بهداشتی شسته شوند. این قابلیت که به آن Hygiene Steam هم گفته می شود می تواند علاوه بر باکتری ها و آلودگی های لباس ها، قارچ ها، کنه ها و بوی بد لباس ها را هم از بین ببرد. حتی تا حدود زیادی در از بین بردن لکه های سرسخت هم کارایی بالایی دارد.

6. قدرت بالاتر خشک کن لباسشویی با وجود فناوری هوش مصنوعی

در برخی از مدل لباسشویی های مبتنی بر هوش مصنوعی، خشک کن نیز از قابلیت هوش مصنوعی استفاده می کند تا به این ترتیب فرایند خشک شدن لباس ها نیز بهینه تر شود. اکثر این دستگاه ها از یک پمپ حرارتی قدرتمند برای خشک کردن لباس ها استفاده می کنند. در نتیجه با وجود هوش مصنوعی در لباسشویی، میزان خشک شدن لباس ها نیز بهتر و بیشتر است.

کدام برندها در حال حاضر از فناوری هوش مصنوعی در لباسشویی استفاده می کنند؟

درست مانند هر قابلیت جدیدی که برندها بر سر آن با هم رقابت دارند، هوش مصنوعی هم از جمله ویژگی های جدیدی است که برندهای بزرگ دنیا بر سر استفاده از آن در محصولات خود با هم رقابت می کنند. در حال حاضر دو برند شناخته شده ال جی و سامسونگ جزو کمپانی هایی هستند که از هوش مصنوعی در لباسشویی های جدید خود استفاده می کنند. برای مثال سامسونگ اخیرا لباسشویی مبتنی بر هوش مصنوعی خود با عنوان BESPOKE را معرفی کرده است که مهمترین ویژگی آن، خشک کن مبتنی بر هوش مصنوعی این لباسشویی است. ماشین لباسشویی مدل WW90T554 سامسونگ هم یکی دیگر از محصولات این کمپانی است که بر اساس هوش مصنوعی طراحی شده است. ماشین لباسشویی AI DD نیز محصول جدید ال جی است، که از فناوری هوش مصنوعی در ساخت آن استفاده شده است.

مقالات خواندنی ماشین لباسشویی را از دست ندهید.

امتیاز شما به این نوشته

کاربر گرامی جهت اطلاع از هزینه ی تعمیرات با شماره های 02154114 ، 02162948 تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *