اشتراک گذاری
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on linkedin
Share on facebook
Share on email

دلیل نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی چیست؟

چرا دیگ لباسشویی نمی چرخد؟ عوامل متعددی در نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی نقش دارند که شامل: مقدار بیش از حد لباس در دیگ لباسشویی، خرابی سوئیچ و قفل درب لباسشویی، خرابی پمپ تخلیه و شل شدن یا پاره شدن تسمه های ماشین لباسشویی می باشند. اگر شما هم با چنین مشکلی در ماشین لباسشویی خود دست و پنجه نرم می کنید، بهتر است ادامه این مطلب را از دست ندهید؛ چراکه قرار است تک تک عواملی که در بروز مشکل نچرخیدن دیگ لباسشویی دست دارند را بررسی کنیم.

دلایل نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی

  • مقدار بیش از حد لباس در دیگ لباسشویی

اگر بخواهیم خیلی خوشبینانه به مشکل نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی نگاه کنیم باید بگوییم یکی از عواملی که موجب بروز چنین مشکلی می شود، ریختن لباس بیش از ظرفیت ماشین لباسشویی درون این دستگاه است؛ چراکه ریختن لباس بیش از ظرفیت ماشین لباسشویی در آن موجب می شود که موتور لباسشویی نتواند دیگ این دستگاه را بچرخاند.

با این حساب اگر بیشتر از ظرفیتی که این دستگاه دارد در آن لباس ریخته اید و توقع دارید که دیگ ماشین لباسشویی به راحتی بچرخد و لباس ها را به بهترین شکل ممکن بشورد، بهتر است چند تکه از لباس ها را از دیگ آن خارج کنید و لباسشویی را امتحان کنید و ببینید که بعد از کم شدن حجم لباس ها، دیگ آن می چرخد یا نه. اگر همچنان مشکل نچرخیدن دیگ لباسشویی وجود داشت، ادامه این مطلب را دنبال کنید.

[us_image image=”22537″ size=”full” align=”center”]
  • خراب شدن سوئیچ درب لباسشویی

یکی دیگر از مهم ترین دلایل نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی، خراب شدن سوئیچ درب لباسشویی است که نزدیک به قاب درب لباسشویی و داخل کابین آن قرار دارد. درواقع هدف از قرارگیری این سوئیچ، نوعی محافظ ایمنی برای جلوگیری از ورود دست به داخل دیگ هنگام چرخش آن است. با این وجود بدیهی است که اگر سوئیچ درب لباسشویی خراب شود، دیگ لباسشویی نیز نمی چرخد.

در این حالت راهی جز تعویض سوئیچ درب لباسشویی وجود ندارد؛ بنابراین بهتر است با مرکز سخت افزار ایران تماس بگیرید تا تکنسین های این مرکز به آدرس مورد نظر شما اعزام شده و به عیب یابی و تعویض سوئیچ درب ماشین لباسشویی شما بپردازند.

  • خرابی قفل درب لباسشویی

خرابی قفل درب لباسشویی عامل دیگری است که در نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی دست دارد؛ چراکه اگر قفل درب لباسشویی خراب باشد نمی تواند، فرمان بسته بودن درب لباسشویی را به موتور دستگاه ارسال کند و موجب می شود که دیگ لباسشویی نچرخد.

برای اینکه مطمئن شوید مشکل از قفل درب لباسشویی است یا خیر می توانید از یک مولتی متر برای تست اتصال جریان استفاده کنید. اگر با این روش متوجه خرابی قفل درب لباسشویی شدید با مرکز سخت افزار ایران تماس بگیرید تا تکنسین های این مرکز به آدرس مورد نظر شما اعزام شده و به عیب یابی قفل درب لباسشویی شما بپردازند.

  • خرابی پمپ تخلیه

یکی دیگر از عواملی که می تواند موجب نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی شود، خرابی پمپ تخلیه یا گیر کردن یک جسم خارجی درون آن باشد؛ چراکه در این صورت پمپ تخلیه لباسشویی نمی تواند آب داخل لباسشویی را تخلیه کند و همین عامل موجب می شود که دیگ لباسشویی نچرخد.

البته اگر دلیل اصلی نچرخیدن دیگ لباسشویی این عامل باشد، هنگامی که دیگ لباسشویی از آب پر شده است می توانید صدایی مشابه صدای وز وز از ماشین لباسشویی بشنوید. در این صورت نیز بهتر است از سرویس عیب یابی و تعمیر ماشین لباسشویی در محل توسط مرکز سخت افزار ایران استفاده کنید تا تکنسین های این مرکز به آدرس مورد نظر شما اعزام شده و به عیب یابی پمپ تخلیه این دستگاه و رفع مشکل آن بپردازند.

  • شل شدن یا پاره شدن تسمه های ماشین لباسشویی

بروز مشکل در تسمه های ماشین لباسشویی از جمله شل شدن یا پاره شدن آن ها نیز می تواند دلیل دیگری برای نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی باشد. البته گاهی اوقات ممکن است منشا اصلی پاره شدن تسمه لباسشویی گیر کردن پولی باشد و بدون اینکه به آن اهمیت دهید، تسمه را تعویض کنید و مجددا پولی لباسشویی موجب پاره شدن تسمه شود.

بنابراین بهتر است عیب یابی قرقره و تسمه لباسشویی را به تکنسین های مرکز سخت افزار ایران بسپارید تا با بررسی قرقره و تسمه ماشین لباسشویی منشا مشکل در آن ها را پیدا کرده و با تعویض قرقره یا تسمه مشکل نچرخیدن دیگ لباسشویی را برطرف کنند.

امتیاز شما به این نوشته