علت قفل شدن درب لباسشویی

یکی از  مشکلات ماشین لباسشویی ، قفل شدن درب لباسشویی است. در این حالت درب قفل شده و پس از پایان شست و شو باز نمی شود. عوامل مختلفی در بروز این مشکل دخالت دارند که در ادامه مطلب به بررسی آنها خواهیم پرداخت. ممکن است سوئیچ درب ایراد داشته باشد و یا بخش های دیگری از دستگاه دچار نقص شده باشند. به هر ترتیب مساله باید پیگیری شده و در اسرع وقت برطرف شود چرا که قفل شدن درب عملکرد کلی دستگاه را نیز مختل می کند.

بسته به این که چه چیز موجب بروز این ایراد شده باشد، روش های مختلفی هم برای برطرف کردنش وجود دارد. روش هایی که در ادامه ذکر می کنیم، تا حد زیادی به رفع مشکل کمک می کنند. با این حال اگر شاهد باز نشدن درب ماشین لباسشویی خود بودید، می توانید برای دریافت خدمات تخصصی تر از تیم تعمیرات لباسشویی مرکز سخت افزار ایران کمک بگیرید. همکاران ما به آدرس مورد نظر شما اعزام شده و ضمن بررسی کامل دستگاه و بخش های مختلف آن، مساله را به نحو احسن برطرف می کنند.

قفل شدن درب لباسشویی

دلایل قفل شدن درب لباسشویی

مکانیسم کاری ماشین های لباسشویی اتوماتیک به این صورت است که درب هنگام کار دستگاه باز نمی شود. میکروسوئیچ در این مدل ها وظیفه کنترل باز و بسته شدن درب را بر عهده دارد. وقتی ماشین استارت میخورد، سوئیچ درب را قفل کرده و مانع از باز شدن آن در حین کار دستگاه می گردد. پس از پایان کار ماشین، کاربر می تواند درب را باز  کند. اما گاهی این اتفاق نمی افتد و درب باز نمی شود. یکی از اصلی ترین دلایل قفل شدن درب لباسشویی ، خرابی میکروسوئیچ لباسشویی است.

چنانچه این قطعه به هر دلیلی از کار بیفتد، درب ماشین قفل شده و باز نمی شود. این اتفاق زمانی می افتد که بیش از 20 درصد ظرفیت دیگ پر از آب باشد. درب ماشین هنگام صدور ارورهای مربوط به آب نیز قفل می شود. موارد دیگری همچون گیر کردن قلاب یا ضامن قفل کن یا شکستن این قطعه، شکستن یا در رفتن فنر برگردان یا ضامن مربوطه و از کار افتادن میکروسوئیچ لباسشویی هم موجب قفل شدن درب ماشین لباسشویی خواهند شد.

چگونه مشکل قفل شدن درب لباسشویی را برطرف کنیم؟

اولین گام در رفع مشکل قفل شدن درب ماشین لباسشویی ، شناسایی دلایل بروز این مشکل است. وقتی علت شناسایی شد، می توان اقدامات لازم را برای برطرف کردن آن انجام داد. تعمیر و تعویض قفل درب، یکی از روش های رایج برای رفع این مشکل است. قفل درب نوعی سیستم امنیتی در ماشین هایی است که دربشان از رو به رو باز می شود. این قطعه از باز شدن ناگهانی درب در حین کار جلوگیری می کند. ترمیم و تعویض سلونئید هم در رفع مشکل موثر است. اگر درب ماشین لباسشویی تان قفل شد، به هیچ عنوان برای باز کردن آن از زور استفاده نکنید. چرا که در این صورت ممکن است درب بشکند و خسارت زیادی به شما تحمیل شود.

اقدام دیگر برای رفع مشکل قفل شدن لباسشویی ، ترمیم و تعویض قلاب و زبانه و لولای درب است. این زبانه از جنس پلاستیک است و اگر فشار به آن وارد شود، به راحتی می شکند. لذا تعمیر و تعویض آن باید توسط یک تعمیرکار ماهر و مجرب انجام شود. همچنین برای رفع این اختلال می توانید ضامن مخصوص دستگاه را بکشید. برخی از مدل های لباسشویی دارای یک ضامن در پشت درپوش فیلتر پمپ تخلیه هستند که با کشیدن آن به سمت پایین، درب دستگاه باز خواهد شد. این ضامن حتی هنگام کار ماشین هم می تواند درب آن را باز کند.

تعمیرات ماشین لباسشویی در محل

اگر خرابی ماشین لباسشویی را تجربه کرده باشید، به خوبی می دانید که جابجایی این دستگاه و انتقال آن به مرکز تعمیرات چه مشکلات و دردسرهایی دارد. یکی از نگرانی های اصلی کاربران هنگام تعمیر این دستگاه هم همین است. جدای از هزینه ها و زمانی که این کار لازم دارد، ممکن است در حین جابجایی ماشین لباسشویی شما ضربه خورده و آسیب ببیند. در راستای تامین آرامش و راحتی شما عزیزان، امکان تعمیر لباسشویی در محل توسط تیم پشتیبانی مرکز سخت افزار ایران فراهم شده است.

شما کاربران گرامی در صورت مشاهده هرگونه مشکل در دستگاه خود، می توانید ضمن برقراری تماس با نمایندگی تعمیرات ماشین لباسشویی ، درخواست خدمات سرویس در محل لباسشویی خود را داشته باشید. با حضور کادر فنی این مرکز در محل زندگی شما و بررسی و تعمیر تخصصی لباسشویی، دیگر نیاز به مراجعه ی حضوری به مرکز را نداشته و هزینه و زمانی را نیز صرف انتقال دستگاه به تعمیرگاه نخواهید کرد.

مطالب مرتبط

فهرست
خدمات پذیرش و تحویل دستگاه در محلثبت سفارش تعمیر
+