اشتراک گذاری
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در email

بروزرسانی اندروید گوشی

بروزرسانی اندروید گوشی، از جنبه های مختلف برای کاربر مفید است. اما یادآوری چند نکته در رابطه با بروزرسانی Android گوشی از اهمیت بسیاری برخوردار است و به همین دلیل پیش از بیان نحوه بروزرسانی اندروید گوشی، به بیان این نکات می پردازیم. اولین نکته در رابطه با تعداد آپدیت های رسمی است که شرکت تولید کننده گوشی از آن پشتیبانی می کند. شرکت های مختلفی در بازار کنونی اقدام به تولید گوشی های اندرویدی می کنند و هر یک از این شرکت ها سیاست متفاوتی برای ارائه آپدیت برای اندروید گوشی تولیدی خود دارند.

اگرچه اندروید در این سیستم ها از پایه مشترکی بهره می برد، اما این شرکت ها با شخصی سازی گرافیک و یا برخی قابلیت های سیستم عامل سعی می کنند تا اندروید را با گوش خود هماهنگ تر کنند. به همین دلیل برای دریافت آپدیت اندروید گوشی به طور رسمی باید منتظر ارائه آن سوی شرکت تولید کننده موبایل باشید. در این میان می توانید اقدام به نصب  رام غیر رسمی یا نسخه جدیدتر اندروید به صورت دستی کنید که همیشه با ریسک عدم سازگاری 100 در صد همراه است و ما انجام آن را بدون داشتن تجربه کافی توصیه نمی کنیم. نکته دوم اینکه ممکن است بنا به نوع، تاریخ و کشور سازنده یک مدل از گوشی (به خصوص در برند سامسونگ)، به آپدیت رسمی اندروید دسترسی نداشته باشید و یا بالعکس بروزرسانی اندروید گوشی برای شما فراهم باشد.

بروزرسانی اندروید گوشی

نحوه بررسی نسخه فعلی سیستم عامل و امکان بروزرسانی اندروید گوشی

شما می توانید با مراجعه به صفحه تنظیمات گوشی اندرویدی خود، شماره نسخه فعلی اندروید گوشی و همچنین امکان بروزرسانی اندروید گوشی را بررسی کنید. برای این کار این مراحل را دنبال کنید:

 • ابتدا به صفحه تنظیمات گوشی اندرویدی خود بروید.
 • در نسخه های مختلف اندروید ممکن است با عبارت های مختلفی روبرو شوید، اما به دنبال System Update باشید.
 • ممکن است گزینه System Update به صورت مستقل در انتهای صفحه تنظیمات باشد و یا در گزینه System به آن دسترسی پیدا کنید.
 • با ورود به System Update و لمس گزینه Download and Install، نسخه فعلی اندروید با عنوان Android Version نمایش داده می شود.
آپدیت گوشی

پیش نیازهای بروزرسانی Android گوشی

 • دقت کنید که برای بروزرسانی گوشی به این موارد نیاز دارید:
 • حافظه خالی گوشی (بین 5 تا 10 گیگابایت) برای دانلود رام رسمی و باز کردن بسته های اطلاعات فشرده
 • حداقل 50 درصد شارژ باتری (البته توصیه ما اتصال گوشی به شارژر است)
 • اینترنت پرسرعت وای فای

آپدیت موبایل اندرویدی

برای بروزرسانی اندروید گوشی مراحل مشابه را طی کنید.

 • ابتدا به صفحه تنظیمات گوشی اندرویدی خود بروید.
 • در نسخه های مختلف اندروید ممکن است با عبارت های مختلفی روبرو شوید، اما به دنبال System Update باشید.
 • ممکن است گزینه System Update به صورت مستقل در انتهای صفحه تنظیمات باشد و یا در گزینه System به آن دسترسی پیدا کنید.
 • با ورود به System Update، گزینه Download and Install، را لمس کنید.
 • در صورتی که امکان بروزرسانی اندروید موبایل وجود داشته باشد، گزینه Update در اختیار شما قرار میگیرد.

نصب رام غیر رسمی یا آپدیت اندروید گوشی به صورت دستی

در صورتی که رام رسمی برای بروزرسانی اندروید گوشی ارائه نشده باشد، شما می توانید از رام های غیر رسمی برای بروزرسانی اندروید گوشی استفاده کنید. اما در نظر داشته باشید که این روش علاوه بر اینکه پرریسک است، نیاز به دانش فنی کافی برای اجرا دارد. در این روش ابتدا رام غیر رسمی اندروید دانلود شده و سپس با استفاده از نرم افزارهای فلش گوشی بر روی گوشی ذخیره می شود. در حقیقت در این روش رام جدید جایگزین سیستم عامل قبلی شده و اندروید قبلی کاملاً از گوشی شما پاک می شود.

در صورتی که رام جدید به درستی بر روی گوشی نصب نشود و یا رام دارای باگ و ایراد باشد، ممکن است در عملکرد صحیح گوشی اخلال ایجاد شود. برای مثال ممکن است گوشی قادر به اتصال وای فای نباشد و یا در آنتن دهی دچار مشکل شود. به همین دلیل توصیه می کنیم که از این روش تا جای امکان استفاده نکنید. علاوه بر این در صورت استفاده از این روش گارانتی گوشی نیز باطل شده و در صورت خرابی گوشی شما مشمول خدمات پس از فروش نمی شود.

بروز رسانی موبایل
4.5/5(2 امتیاز)