اشتراک گذاری
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در email

راهکارهای افزایش سرعت اینترنت همراه اول در گوشی

اینترنت همراه کلید راحتی انجام بسیاری از امور روزمره ماست. به همین دلیل،  ثبات سرعت و حتی افزایش سرعت آن برای ما بسیار حیاتی است. شاید سرعت اینترنت همراه از اینترنت ADSL بالاتر باشد، اما مشکل اصلی در رابطه با این خدمات، عدم ثبات و نوسانات زیاد آن در مناطق و ساعات مختلف است.

اما اگر از اینترنت همراه استفاده می کنید و نیاز به افزایش سرعت اینترنت همراه اول در گوشی اندروید یا iOS خود دارید، مطالب ارائه شده در ادامه این مقاله از نمایندگی تعمیرات موبایل به شما کمک خواهد کرد. البته یادآوری این نکته بی ضرر نیست که موارد ذکر شده در ادامه تنها در مورد زیاد کزدن سرعت اینترنت همراه اول در گوشی نیست و کاربران تمامی اپراتورها می توانند از آن برای افزایش سرعت اینترنت دیتا استفاده کنند.

افزایش سرعت اینترنت همراه اول در گوشی

چند روش برای افزایش سرعت اینترنت همراه اول در گوشی

به طور کلی باید یادآور شویم که راهکارهای ارائه شده برای افزایش سرعت اینترنت همراه اول در گوشی ، به معنای افزایش سرعت اینترنت شما از شبکه 4G به 5G نیستند. بلکه این روش ها سعی در آزادسازی پهنای باند مورد استفاده شما دارند. در بسیاری از مواقع، نرم افزارها و تنظیمات خاصی در گوشی شما در حال استفاده از پهنای باند دریافتی هستند و همین مسئله باعث کندی اینترنت در گوشی می شود. به همین منظور با استفاده از روش های زیر می توانید، از هدر رفت پهنای باند جلوگیری کنید. راهکارهای زیر به شما در افزایش سرعت اینترنت 4G همراه اول در گوشی کمک می کنند.

بیشتر بخوانید: رفع مشکل وصل نشدن وای فای مویابل

روشن و خاموش کردن حالت پرواز (Airplane Mode)

گاهی اوقات گوشی شما در اتصال به دکل مخابراتی با بالاترین سرعت دچار مشکل می شود. به همین دلیل در حالی که منتظر اتصال به شبکه 4G هستید، مجبور خواهید بود که سرعت شبکه 3G را تحمل کنید. ساده ترین راه برای حل این مشکل استفاده از حالت پرواز  (Airplane Mode) است. با این کار اتصال شما به دکل ریست شده و گوشی مجدداً به دنبال سریع ترین نقطه اتصال خواهد بود. در منو گوشی خود حالت هواپیما را فعال کنید. قطع شدن اتصال آنتن و وای فای کمی طول می کشد. پس 30 ثانیه تا 1 دقیقه صبر کنید و گوشی را از حالت پرواز خارج کنید. حالا دیتا را فعال کنید و افزایش سرعت اینترنت همراه اول در گوشی را بررسی کنید.

خاموش و روشن کردن گوشی برای افزایش سرعت اینترنت همراه اول در گوشی

گوشی شما در حقیقت یک کامپیوتر در ابعاد کوچک تر است. پس مانند کامپیوترها، ریستارت کردن می تواند بسیاری از مشکلات را حل کند. برای این کار کافیست تا گوشی خود را یکبار خاموش و روشن کنید. در بسیاری مواقع با این روش، زیاد کزدن سرعت اینترنت همراه اول در گوشی، با حذف تغییرات موقتی که اعمال شده، حاصل می شود.  

ریست تنظیمات شبکه موبایل

ریست تنظیمات شبکه می تواند تمامی تنظیمات نادرست اعمال شده در طول زمان را که باعث مشکل شده برطرف کند و در نهایت منجر افزایش سرعت اینترنت همراه اول در گوشی شما شود. اما نکته مهم در رابطه با این راه حل این است که با ریست تنظیمات شبکه، تمامی اطلاعات ذخیره شده شما از جمله رمزهای وای فای هایی که تا به حال به آنها متصل شده اید،  پاک می شوند. پس اگر مشکلی با این مسئله ندارید، در گوشی اندروید مسیر General management>Reset>Reset network setting را دنبال کنید. در گوشی اپل نیز مسیر Settings > General > Reset > Reset Network Settings را دنبال کنید.  همچنین در تنظیمات شبکه اندروید، گزینه Save Data را غیر فعال کنید. در صورت فعال بودن این گزینه سرعت اینترنت شما برای کاهش مصرف اینترنت کمتر خواهد بود. 

بیشتر بخوانید: ریست فکتوری موبایل  

 

ریست تنظیمات شبکه موبایل

استفاده از مرورگر مناسب به منظور افزایش سرعت اینترنت همراه اول در گوشی

استفاده از مرورگر های مناسب و بهینه برای سیستم عامل گوشی شما، مانند Safari برای iOS و گوگل کروم برای اندروید، می تواند نقش موثری در افزایش سرعت اینترنت همراه شما داشته باشد. نکته دیگر درباره مرورگرها، میزان حافظه کش این نرم افزارهاست. با پر شدن حافظه کش و محدودیت های آن، سرعت بارگذاری سایت ها کاهش پیدا می کند و در عمل تجربه کندتری از اینترنت را به شما ارائه می دهد. با پاک کردن این حافظه کش و افزایش سرعت اینترنت همراه اول در گوشی کار با مرورگر لذت بخش تر خواهد بود.

بستن برنامه های غیر فعال در پس زمینه

بسیاری از اپلیکیشن های نصب شده در گوشی شما، حتی در زمانی که از آنها استفاده نمی کنید، در حال استفاده از اینترنت شما هستند. شاید حجم مصرفی آنها بالا نباشد، اما اشغال پهنای باند توسط این نرم افزارها می تواند بر روی سرعت اینترنت همراه تاثیرگذار باشد. برای حل مشکل دو راه پیش رو دارید. یا از برنامه های مدیریتی برای بستن این برنامه ها استفاده کنید و یا آنها را به صورت دستی ببندید.

در گوشی آیفون با مراجعه به بخش Carrier در تنظیمات و Cellular Data، لیستی از برنامه های مصرف کننده اینترنت نمایش داده می شود که می توانید با استفاده از دکمه روبروی آنها دسترسی این برنامه را در پس زمینه قطع کنید. در گوشی های اندروید نیز با مراجعه به مسیر  Settings> Network & internet> Mobile network>App data usage میزان مصرف اینترنت هر نرم افزار نمایش داده خواهد شد. حال برای افزایش سرعت اینترنت همراه اول در گوشی،  به مسیر Settings>Apps بروید و برنامه های فعال در پس زمینه مورد نظرتان را غیر فعال کنید.

بلاک کردن تبلیغات برای بالا بردن سرعت اینترنت همراه اول در موبایل

از  اپلیکیشن های موجود در فروشگاه های رسمی، برای بلاک کردن تبلیغات استفاده کنید. این تبلیغات که ممکن است ویدئویی باشند، پهنای باند زیادی را در حین کار با مرورگر می گیرند. از این طریق سرعت بارگذاری سایت در مرورگر نیز افزایش پیدا خواهد کرد. برخی از مرورگرها مانند Opera، قابلیت هایی همچون بلاک کردن تبلیغات را ارائه می دهند تا شما با افزایش سرعت اینترنت همراه اول در گوشی تجربه لذت بخش تری از گشت و گذار در اینترنت داشته باشید.

بالا بردن سرعت اینترنت همراه اول در گوشی

نرم افزارهای افزایش سرعت اینترنت در گوشی های هوشمند

استفاده از نرم افزارهای افزایش سرعت اینترنت، به شما برای افزایش سرعت اینترنت همراه اول در گوشی کمک می کنند. تعداد زیادی از این نرم افزارها در فروشگاه های رسمی اندروید و اپل ارائه شده اند. در حقیقت این نرم افزارها با تغییر تنظیمات و انجام اتوماتیک راهکارهای بالا، برای مثال بستن برنامه های پس زمینه، پهنای باند شما را برای استفاده سریعتر از اینترنت آزاد می کنند. 

4.5/5(161 امتیاز)

یک پاسخ

  1. سلام….اینترنت‌همراه‌گوشی‌بنده‌که‌از‌نوع‌همراه‌اول‌هست‌وصل‌نمیشود…..لطفاً راهنمایی کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.