021-62948

جستجو
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
اشتراک گذاری

راهکارهای افزایش سرعت اینترنت همراه اول در گوشی

اینترنت همراه کلید راحتی انجام بسیاری از امور روزمره ماست. به همین دلیل، ثبات سرعت و حتی افزایش سرعت آن برای ما بسیار حیاتی است. شاید سرعت اینترنت همراه از اینترنت ADSL بالاتر باشد، اما مشکل اصلی در رابطه با این خدمات، عدم ثبات و نوسانات زیاد آن در مناطق و ساعات مختلف است. این مسئله گاهی به خود گوشی مربوط است و گاهی ناشی از مشکلات اپراتور است.

اگر از اینترنت همراه استفاده می کنید و نیاز به افزایش سرعت اینترنت همراه اول در گوشی اندروید یا iOS خود دارید، مطالب ارائه شده در ادامه این مقاله از نمایندگی تعمیرات موبایل به شما کمک خواهد کرد. اگر افت سرعت اینترنت با این روش ها برطرف نشد، مشکل از اپراتور است و شما به عنوان کاربر، نمی توانید کار موثری انجام دهید! در این شرایط باید تا رفع مشکل توسط شرکت اپراتور خود صبر کنید.

افزایش سرعت اینترنت همراه اول در گوشی

چند روش برای افزایش سرعت اینترنت همراه اول در گوشی (رفع مشکلات موبایل)

به طور کلی باید یادآور شویم که راهکارهای ارائه شده برای افزایش سرعت اینترنت همراه اول در گوشی ، به معنای افزایش سرعت اینترنت شما از شبکه 4G به 5G نیستند. بلکه این روش ها سعی در آزادسازی پهنای باند مورد استفاده شما دارند. در بسیاری از مواقع، نرم افزارها و تنظیمات خاصی در گوشی شما در حال استفاده از پهنای باند دریافتی هستند و همین مسئله باعث کندی اینترنت در گوشی می شود. به همین منظور با استفاده از روش های زیر می توانید، از هدر رفت پهنای باند جلوگیری کنید. راهکارهای زیر به شما در افزایش سرعت اینترنت 4G همراه اول در گوشی کمک می کنند.

افزایش سرعت اینترنت همراه اول (رفع مشکل اپراتور)

گاهی هیچ یک از روش ها و ترفندهای افزایش سرعت اینترنت همراه اول تاثیرگذار نیستند و سرعت اینترنت همچنان پایین است. در این صورت مسئله به اپراتور مربوط است. برای تشخیص این مورد، در صورت امکان اینترنت گوشی را در مناطق مختلف امتحان کنید. ممکن است همراه اول در منطقه زندگی شما آنتن دهی ضعیف تری داشته باشد و به تبع آن، سرعت اینترنت هم پایین باشد.

همچنین می توانید با اپراتور تماس گرفته و یا ضمن مراجعه به سایت شرکت همراه اول، از پشتیبان های این شرکت در خصوص سرعت اینترنت و وضعیت سیمکارت خود استعلام بگیرید. در نهایت اگر مشکل یا اختلالی در شبکه اینترنت همراه اول وجود داشته باشد، راهی جز صبوری تا حل مشکل وجود ندارد.

قوی كردن نت همراه اول با تغییر دادن نام APN موجود در دستگاه

یکی از روش های موثر برای افزایش سرعت اینترنت همراه اول در گوشی، تغییر دادن نام APN است. Access Point Name مرتبط با اتصالات گوشی است و گاهی می توان با تغییر دادن نام آن در موبایل، سرعت نت را افزایش داد. اگر از اینترنت همراه اول استفاده می کنید، می توانید با تغییر دادن نام دادن یک گزینه، سایر گزینه ها را نیز به صورت اتوماتیک پر کنید.

برای تغییر نام دادن APN وارد تنظیمات گوشی شده و به بخش Connections و یا Wireless & Network بروید. گزینه ای به نام Mobile Network  را در این بخش انتخاب کرده و سپس Access Point Names  را باز کنید. حالا باید بعد از انتخاب اپراتور همراه اول بر روی گزینه APN ضربه بزنید. در این قسمت می توانید نام APN را به cmcom تغییر داده و تغییرات را ذخیره کنید.

قوی كردن نت همراه اول با تغییر دادن نام APN

ساخت یک APN جدید

اگر به دنبال افزایش سرعت اینترنت همراه اول در گوشی هوشمند یا تبلت خود هستید،  بد نیست APN قبلی را حذف کرده و یک APN  جدید بسازید.

تمام مراحل روش قبلی را طی کرده و در قسمتی که صفحه APN باز می شود به جای تغییر نام، از طریق سه نقطه ای که در گوشه سمت راست وجود دارد، APN موجود را حذف کنید. برای ساختن APN جدید هم باید گزینه ای به نام Add در بالای صفحه را لمس کنید. صفحه جدیدی باز می شود که باید در قسمت نام cmcom و یا MCCI Internet را وارد کرده و تغییرات را ذخیره کنید.

روشن و خاموش کردن حالت پرواز (Airplane Mode)

گاهی اوقات گوشی شما در اتصال به دکل مخابراتی با بالاترین سرعت دچار مشکل می شود. به همین دلیل در حالی که منتظر اتصال به شبکه 4G هستید، مجبور خواهید بود که سرعت شبکه 3G را تحمل کنید. ساده ترین راه برای حل این مشکل استفاده از حالت پرواز  (Airplane Mode) است.

با این کار اتصال شما به دکل ریست شده و گوشی مجدداً به دنبال سریع ترین نقطه اتصال خواهد بود. در منو گوشی خود حالت هواپیما را فعال کنید. قطع شدن اتصال آنتن و وای فای کمی طول می کشد. پس 30 ثانیه تا 1 دقیقه صبر کنید و گوشی را از حالت پرواز خارج کنید. حالا دیتا را فعال کنید و افزایش سرعت اینترنت همراه اول در گوشی را بررسی کنید.

روشن و خاموش کردن حالت پرواز (Airplane Mode)

خاموش و روشن کردن گوشی برای افزایش سرعت اینترنت همراه اول در گوشی

گوشی شما در حقیقت یک کامپیوتر در ابعاد کوچک تر است. پس مانند کامپیوترها، ریستارت کردن می تواند بسیاری از مشکلات را حل کند. برای این کار کافیست تا گوشی خود را یکبار خاموش و روشن کنید. در بسیاری مواقع با این روش، زیاد کزدن سرعت اینترنت همراه اول در گوشی، با حذف تغییرات موقتی که اعمال شده، حاصل می شود.  

ریست تنظیمات شبکه موبایل

ریست تنظیمات شبکه می تواند تمامی تنظیمات نادرست اعمال شده در طول زمان را که باعث مشکل شده برطرف کند و در نهایت منجر افزایش سرعت اینترنت همراه اول در گوشی شما شود. اما نکته مهم در رابطه با این راه حل این است که با ریست تنظیمات شبکه، تمامی اطلاعات ذخیره شده شما از جمله رمزهای وای فای هایی که تا به حال به آنها متصل شده اید،  پاک می شوند.

ریست تنظیمات شبکه موبایل

پس اگر مشکلی با این مسئله ندارید، در گوشی اندروید مسیر General management>Reset>Reset network setting را دنبال کنید. در گوشی اپل نیز مسیر Settings > General > Reset > Reset Network Settings را دنبال کنید.  همچنین در تنظیمات شبکه اندروید، گزینه Save Data را غیر فعال کنید. در صورت فعال بودن این گزینه سرعت اینترنت شما برای کاهش مصرف اینترنت کمتر خواهد بود. 

ریست تنظیمات شبکه موبایل برای قوی کردن نت همراه اول

بیشتر بخوانید: ریست فکتوری موبایل  

استفاده از مرورگر مناسب به منظور افزایش سرعت اینترنت همراه اول در گوشی

استفاده از مرورگر های مناسب و بهینه برای سیستم عامل گوشی شما، مانند Safari برای iOS و گوگل کروم برای اندروید، می تواند نقش موثری در افزایش سرعت اینترنت همراه شما داشته باشد. نکته دیگر درباره مرورگرها، میزان حافظه کش این نرم افزارهاست. با پر شدن حافظه کش و محدودیت های آن، سرعت بارگذاری سایت ها کاهش پیدا می کند و در عمل تجربه کندتری از اینترنت را به شما ارائه می دهد. با پاک کردن این حافظه کش و افزایش سرعت اینترنت همراه اول در گوشی کار با مرورگر لذت بخش تر خواهد بود.

بستن برنامه های غیر فعال در پس زمینه

بسیاری از اپلیکیشن های نصب شده در گوشی شما، حتی در زمانی که از آنها استفاده نمی کنید، در حال استفاده از اینترنت شما هستند. شاید حجم مصرفی آنها بالا نباشد، اما اشغال پهنای باند توسط این نرم افزارها می تواند بر روی سرعت اینترنت همراه تاثیرگذار باشد. برای حل مشکل دو راه پیش رو دارید. یا از برنامه های مدیریتی برای بستن این برنامه ها استفاده کنید و یا آنها را به صورت دستی ببندید.

در گوشی آیفون با مراجعه به بخش Carrier در تنظیمات و Cellular Data، لیستی از برنامه های مصرف کننده اینترنت نمایش داده می شود که می توانید با استفاده از دکمه روبروی آنها دسترسی این برنامه را در پس زمینه قطع کنید. در گوشی های اندروید نیز با مراجعه به مسیر  Settings> Network & internet> Mobile network>App data usage میزان مصرف اینترنت هر نرم افزار نمایش داده خواهد شد. حال برای افزایش سرعت اینترنت همراه اول در گوشی،  به مسیر Settings>Apps بروید و برنامه های فعال در پس زمینه مورد نظرتان را غیر فعال کنید.

بالا بردن سرعت نت همراه اول

بلاک کردن تبلیغات برای بالا بردن سرعت اینترنت همراه اول در موبایل

از  اپلیکیشن های موجود در فروشگاه های رسمی، برای بلاک کردن تبلیغات استفاده کنید. این تبلیغات که ممکن است ویدئویی باشند، پهنای باند زیادی را در حین کار با مرورگر می گیرند. از این طریق سرعت بارگذاری سایت در مرورگر نیز افزایش پیدا خواهد کرد. برخی از مرورگرها مانند Opera، قابلیت هایی همچون بلاک کردن تبلیغات را ارائه می دهند تا شما با افزایش سرعت اینترنت همراه اول در گوشی تجربه لذت بخش تری از گشت و گذار در اینترنت داشته باشید.

بالا بردن سرعت اینترنت همراه اول در گوشی

نرم افزارهای افزایش سرعت اینترنت در گوشی های هوشمند

استفاده از نرم افزارهای افزایش سرعت اینترنت، به شما برای افزایش سرعت اینترنت همراه اول در گوشی کمک می کنند. تعداد زیادی از این نرم افزارها در فروشگاه های رسمی اندروید و اپل ارائه شده اند. در حقیقت این نرم افزارها با تغییر تنظیمات و انجام اتوماتیک راهکارهای بالا، برای مثال بستن برنامه های پس زمینه، پهنای باند شما را برای استفاده سریعتر از اینترنت آزاد می کنند. 

توجه : راهکارهای ارائه شده در این مقاله، در همه موارد تضمینی نبوده و تنها زمانی تاثیرگذار هستند که افت سرعت اینترنت، ناشی از خرابی گوشی باشد. 

4.1/5(242 امتیاز)

کاربر گرامی جهت اطلاع از هزینه ی تعمیرات با شماره های 02154114 ، 02162948 تماس بگیرید.

14 پاسخ

 1. سلام ببخشید من اینترنت میگیرم هیچ قدرتی ندارد چیکارکنم
  قبلاً *100#میزدم الان بعضی از بسته ها برام بالا نمیاد حجمش کمه و قیمتش زیاد شده

  1. مرکز سخت افزار ایران گفت:

   روز به خیر دوست عزیز،
   برای این مورد باید با اپراتور سیم کارت خود تماس بگیرید.

 2. اسفندیار گفت:

  فکنم با هیچ روشی نمیشه ب اون سرعت نتی ک یک سامسونگ مدل پایینتر داره رسید ، الان شیاومی گرفتم سرعت نت اندازه ایی ، در تنظیمات ای پی ، خودش در قسمت پیشفرض قابل تنظیم نیست ، و غیر از پیشفرضش با هیچ چیز یا اسم دیگه نت نمیگیره

 3. چه راهکارهای تکان‌دهنده‌ای!

 4. علی اکبر حبیب زاده گفت:

  من بسته نامحدود دارم، سرعتش خوب بود ولی الآن خیلی بد شده
  فقط هم ساعت های بسته نامحدود اینترنت ضعیف هست و وقتی بسته دیگری بخرم با همراه اول سرعتش خوبه
  لطفا کمکم کنید چکار کنم

  1. سلام دوست عزیز مطلب رو کامل بخونید و اگر سرعت اوکی نشد با اپراتور تماس بگیرید

  2. منم همینجوری هسم قبلا تا ۱۰۰گیگ سرعتش خوب بچدالان ب محض اینکه ۳۰ گیگ پانلود میکنی سرعتش بالاتر ۱مگ نمیره

   1. اره منم همینطوری شد بعد ی مدت ضعیفش میکنن زیاد نتونی مصرف کنی

 5. من همراه اول دارم سرعت اینترنت توی منطقه ما هم ایرانسل هم همراه اول اصلن خط نمیده یعنی ی عکس میخوای دان کنی 10 دیقه صب میکنی اگ میشه بگید چطوری مشکلش حل کنیم
  اینم بگم ک نسل هردو سیم کارت رو دوتا گوشی تست شده 4جی هست ولی کلا خط نمیده چکار کنم

  1. سلام دوست عزیز سلام دوست عزیز، در صورتی که گوشی موبایل شما آنتن یا خط ندارد و یا ضعیف است، احتمال دارد که :

   بیس باند گوشی خراب باشد.
   سیم کارت به درستی در جای خود قرار نگرفته باشد.
   وارد شدن ضربه به گوشی
   خرابی مدار آنتن
   و غیره
   توصیه ما بررسی و عیب بابی موبایل توسط تکنسین متخصص است. جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره بدون کد 1662 تماس گرفته و داخلی 1 را بگیرید تا همکاران ما در مرکز پاسخ گویی مشتریان شما را راهنمایی کنند.

 6. یاسر عفیفه گفت:

  خب داش من الان اون نرمفزارایی که میگی سرعت نتو میبره بالا اسماشون چیه؟?

 7. خیلی تاثیر گذار بود

 8. علی‌اکبر گفت:

  سلام….اینترنت‌همراه‌گوشی‌بنده‌که‌از‌نوع‌همراه‌اول‌هست‌وصل‌نمیشود…..لطفاً راهنمایی کنید

  1. تموم شد خیلی تاثیر گذار بود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *