021-62948

جستجو
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
اشتراک گذاری

آموزش حذف ویروس از موبایل یا تبلت های اندرویدی

در دنیای دیجیتال امروزی، دستگاه‌ های اندرویدی همچون موبایل ‌ها و تبلت‌ ها نقش حیاتی در زندگی ما ایفا می‌ کنند. با افزایش استفاده از این دستگاه ‌ها، خطرات ویروسی دستگاه های هوشمند نیز افزایش یافته‌ است. البته روش های زیادی برای حذف ویروس از موبایل یا تبلت وجود دارد. در این مقاله، به بررسی این روش ها می پردازیم و آن ها را به صورت تخصصی مورد بررسی قرار می دهیم.

حذف ویروس از موبایل

راه های ویروس کشی موبایل و تبلت اندرویدی

  1. استفاده از نرم افزار آنتی ویروس
  2. بروزرسانی سیستم عامل
  3. دانلود از منابع و وب سایت های معتبر
  4. اسکن برنامه ها قبل از نصب
  5. پشتیبان گیری از اطلاعات
  6. محدود کردن دسترسی ها
  7. وصل نشدن به اینترنت های عمومی
  8. حذف برنامه های مشکوک
  9. راه اندازی حالت امن

روش های حذف ویروس از موبایل و تبلت

به طور کلی و عمومی روش ها و راهکارهای متعددی جهت رفع مشکل ویروسی شدن موبایل یا جلوگیری از این اتفاق وجود دارد. از جمله این روش های می توان به استفاده از نرم افزارهای آنتی ویروس، بروزرسانی سیستم عامل دستگاه، دانلود فایل ها و اطلاعات از منابع و وب سایت های معتبر، اسکن کردن برنامه ها قبل نصب، دریافت نسخه پشتیبان از اطلاعات مهم، محدود کردن دسترسی ها، اجتناب از شبکه و اینترنت های عمومی، حذف برنامه های مشکوک و مخرب، راه اندازی و فعال سازی حالت امن دستگاه، دریافت اطلاعات از مرکز گارانتی کننده یا نمایندگی های تعمیرات مجاز اشاره نمود. در ادامه به بررسی این روش ها از دیدگاه کارشناسان تعمیر موبایل می پردازیم و به صورت دقیق تری آن ها را مورد بررسی قرار می دهیم.

ویروس کشی android

خدمات تخصصی مرکز سخت افزار ایران: تعمیر هارد موبایل

استفاده از نرم‌ افزار آنتی‌ ویروس

نصب یک نرم ‌افزار آنتی ‌ویروس معتبر و بروز به عنوان اولین گام برای حفاظت از دستگاه ‌های اندرویدی شما ضروری است. مطمئن شوید که نرم‌ افزار انتخابی دارای ویژگی‌ های مانند اسکن آنتی‌ ویروس، آپدیت خودکار و محافظت از دستگاه به صورت دائم باشد.

بروزرسانی سیستم عامل

همواره اطمینان حاصل کنید که سیستم عامل دستگاه شما بروز و روی آخرین نسخه آن است. بروزرسانی ‌ها اغلب حاوی اصلاحات امنیتی و پچ ‌های رفع آسیب‌ پذیری‌ ها هستند.

دانلود از منابع و وب سایت های معتبر

یکی دیگر از روش های حذف ویروس از موبایل دانلود اطلاعات از منابع و وب سایت های معتبر است. اطمینان حاصل کنید که برنامه ‌ها و فایل ‌هایی که از فروشگاه ‌های رسمی مانند Google Play دانلود می‌ کنید، از منابع معتبر و تأیید شده باشند. اجتناب از دانلود برنامه ‌های کرک شده یا از منابع ناشناخته مهم است.

اسکن برنامه ‌ها قبل از نصب

قبل از نصب هر برنامه جدید، آن را با استفاده از نرم ‌افزار آنتی‌ ویروس اسکن کنید تا اطمینان حاصل شود که بدون ویروس و مخرب است.

پشتیبان گیری از اطلاعات

دائما اطلاعات مهم دستگاه خود را پشتیبان‌گیری کنید. در صورت حمله ویروسی، با داشتن نسخه پشتیبان، امکان بازیابی اطلاعات بسیار آسان ‌تر خواهد بود.

ویروس کشی موبایل و تبلت

محدود کردن دسترسی‌ ها

از دیگر روش های حذف ویروس از موبایل، محدود کردن دسترسی برنامه های مختلف است. به دقت دسترسی‌ هایی که برنامه ‌ها از شما می ‌خواهند را بررسی کنید. اختصاص دادن دسترسی به اطلاعات حساس باید با دقت انجام شود.

اجتناب از اتصال به اینترنت ها شبکه ‌های عمومی

از اتصال به شبکه‌ های عمومی و اتصالات Wi-Fi ناامن خودداری کنید تا از حملات ویروسی در این شبکه ‌ها جلوگیری شود.

با نشانه های ویروسی شدن موبایل آشنا شوید: شارژ نشدن گوشی

حذف برنامه‌ های مشکوک

برنامه ‌هایی که به نظر مشکوک می ‌آیند یا توسط آنتی ‌ویروس شناسایی شوند را فوراً حذف کنید. حذف برنامه های مشکوک یکی از راحت ترین و ساده روش های حذف ویروس از موبایل است.

حذف ویروس از اندروید

برای کسب اطلاعات بیشتر بخوانید: همه چیز درباره ویروسی شدن گوشی

راه اندازی حالت امن (Safe Mode)

در صورت شک یا وجود شواهد حمله ویروسی، دستگاه خود را در حالت امن (Safe Mode) راه ‌اندازی و فعال سازی کنید تا برنامه ‌های مشکوک غیرفعال شوند.

مشاوره با مرکز تعمیرات مجاز یا مرکز گارانتی

اگر با مشکلات ویروسی مواجه شدید، به مختصصان امنیتی و نرم ‌افزاری تعمیر تبلت مرکز سخت افزار ایران مراجعه کنید تا راهنمایی حرفه ‌ای در رفع مشکلات دریافت کنید. همچنین در صورتی گارانتی بودن موبایل یا تبلت، می توانید خدمات مورد نظر خود را از مرکز گارانتی کننده دریافت نمایید تا خدمات مورد نظر شما به صورت رایگان ارائه شود. با پیشگیری و اجرای این نکات، می‌ توانید دستگاه اندرویدی خود را از ویروس‌ ها و تهدیدات امنیتی محافظت کرده و تجربه استفاده امنی را به دست آورید.

5/5(1 امتیاز)

کاربر گرامی جهت اطلاع از هزینه ی تعمیرات با شماره های 02154114 ، 02162948 تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *