021-62948

جستجو
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
اشتراک گذاری

تعمیر پنل تلویزیون در محل

تعمیر پنل تلویزیون یکی از خدمات تخصصی ارائه شده در مرکز سخت افزار ایران است که به پشتوانه مهارت و تخصص کارشناسان حاضر در این مرکز در بالاترین سطح کیفی انجام می پذیرد. با وجود تجهیزات پیشرفته و هوشمند در مرکز تعمیرات سخت افزار ایران امکان تعمیر، ترمیم و تعویض قطعات انواع پنل تلویزیون فراهم شده است. مهندسان و کارشناسان مرکز تخصصی تعمیرات پنل تلویزیون با در اختیار داشتن تجهیزات پیشرفته، قادر به رفع و حل تمامی مشکلات و نواقص ایجاد شده در این دستگاه هستند.

 مرکز سخت افزار ایران، یکی از مراکز پیشرو و موفق در ارائه سرویس های تخصصی بهسازی، بازیابی و تعمیرات پنل تلویزیون است که در طول سالهای اخیر به دلیل ارائه برترین سطح کیفی خدمات، بدل به انتخاب نخست تمامی اشخاصی گشته است که به هر دلیل تلویزیون مورد استفاده شان دچار اختلال و خرابی شده است.

تعمیر پنل تلویزیون در محل

تعویض و تعمیر پنل تلویزیون

تعویض پنل شکسته تلویزیون یکی دیگر از سرویس های ارائه شده در مرکز سخت افزار ایران است که توسط تیمی از خبره ترین کارشناسان این حوزه و با استفاده از پیشرفته ترین تجهیزات انجام می پذیرد. تعویض پنل تلویزیون معمولاً گزینه انتخابی آندسته از افرادی است که سطح بالای خرابی ایجاد شده در پنل تلویزیون‌شان، امکان تعمیر آن را منتفی می سازد.

در مواردی نیز دارنده دستگاه متوجه می شود که هزینه تعمیر پنل معیوب، چیزی برابر با هزینه خرید یک پنل جدید است، بنابراین تصمیم به تعویض پنل تلویزیون می گیرد. به طور کلی بد نیست بدانید در صورت شکستگی پنل تلویزیون، امکان تعمیر وجود ندارد و تنها گزینه پیش رو، تعویض پنل شکسته است. 

می توان گفت تعمیرات پنل تلویزیون از خطوط قرمز حوزه تعمیرات تلویزیون است. چرا که هم هزینه بالایی می طلبد و هم قطعات جایگزین این دستگاه غالباً در دسترس نیست و از سوی شرکت های سازنده عرضه نشده است.

علائم خرابی پنل تلویزیون

در بخش زیر برخی اشکالات رایج در پنل های تلویزیون، علل این اشکالات و شیوه تعمیر آنها شرح داده شده است. اگر در طول روزهای اخیر متوجه بروز خرابی و اختلال در پنل های تلویزیون خود شده اید می توانید با مطالعه موارد زیر، نوع اشکال پیش امده و شیوه رفع آن را دریابید.

توصیه می شود  تعمیرات تلویزیون و رفع اشکالات پیش امده در آن را به کارشناسان این کار بسپارید و در صورت نداشتن تخصص از ورود به این کار خودداری ورزید.

1- دوتایی شدن تصویر تلویزیون 

2- تلویزیون صدا ندارد تصویر دارد

3- وجود هاله سیاه روی تصویر 

4- روشن شدن تلویزیون و توقف تصویر

5- قطع شدن تصویر تلویزیون 

6- دوتایی شدن و تاریک و روشن شدن تلویزیون 

7- استندبای تلویزیون 

8- خیس شدن پنل تلویزیون 

9 – روشن و خاموش شدن تلویزیون 

10- تاخیر در روشن شدن تلویزیون

دوتایی شدن تصویر و تاریک و روشن شدن آن از بالا

این ایراد در قسمت پنل (صفحه نمایش) ایجاد می شود و در این شرایط تعمیرات پنل تلویزیون نیاز به حضور کارشناس تعمیر دارد.

صدا نداشتن تلویزیون علی‌رغم وجود تصویر

این خرابی بیشتر مرتبط با بخش بک لایت تلویزیون  است و علت آن را می بایست در این بخش از دستگاه جستجو کرد. خرابی بک لایت در تلویزیون های ال ای دی شایع است.

وجود هاله سیاه بر روی تصویر و خاموش و روشن شدن تلویزیون

برای تعمیرات پنل تلویزیون در این وضعیت باید بک لایت به صورت کامل تعویض گردد. علت این اشکال آن است که در بک لایت بعد از مدتی ال ای دی های تلویزیون شروع به خاموش شدن میک‌نند و هاله‌ای سیاه برروی تصویر تولید می‌کنند.

روشن شدن تلویزیون و توقف تصویر پس از چند ثانیه

علت بروز این اشکال را می توان در برد بک لایت و LED های داخل پنل که نور بک لایت را می سازند، جستجو کرد. توصیه می شود در صورت وجود این اشکال در دستگاه، تعمیرات پنل تلویزیون را به کارشناسان مربوطه واگذار نمایید.

قطع شدن تصویر پنل تلویزیون

قطع شدن تصویر تلویزیون معمولاً به دلیل خرابی برد تی کان یعنی آخرین مرجع پردازش تصویر  است. توجه داشته باشید که در این حالت نور زمینه و یا بک لایت وجود دارد. این اشکال بیشتر در تلویزیونهای LCD دیده می‌شود.

دوتایی شدن تصویر و تاریک و روشن شدن آن از بالا

این ایراد در قسمت پنل (صفحه نمایش) ایجاد می شود و در این شرایط تعمیرات پنل تلویزیون نیاز به حضور کارشناس تعمیر دارد.

استند بای تلویزیون و خارج نشدن از این حالت

در صورت بروز این اشکال، جهت تعمیرات پنل تلویزیون تلویزیون می بایست بورد پاور را مورد بررسی قرار داد. در صورت سالم بودن این بخش این احتمال وجود دارد که مین برد دستگاه دچار ایراد شده باشد.

خیس شدن پنل تلویزیون

در صورت خیس شدن تلویزیون می‌بایست بلافاصله دستگاه را خاموش کرده و از روشن کردن مجدد آن خودداری کنیم. در صورتی که تلویزیون در زمان خیس شدن خاموش است آن‌را به همان حالت رها کرده و به هیچ عنوان روشن نکنیم زیرا پنل های ال سی دی و ال ای دی به شدت در مقابل رطوبت آسیب پذیر هستند.

روشن و خاموش شدن تلویزیون

مشکل روشن و خاموش شدن تلویزیون  در بیشتر موارد بعلت خرابی مین برد تلویزیون است. روش رفع این ایراد که منجر به تعمیرات پنل تلویزیون می شود عبارت است از: تعویض نرم افزار تلویزیون، تعویض آی سی حاوی نرم افزار، تعویض قطعات مربوط به بخش حافظه تلویزیون و در نهایت تعویض کامل مین برد تلویزیون.

تأخیر در روشن شدن تلویزیون

دیر روشن شدن تلویزیون ها غالبا در مدلهای ال سی دی مشاهده می شود. این ایراد بیشتر به دلیل وجود اشکال در بخش پاور برد دستگاه است. 

در این اشکال، پس از دقایقی روشن ماندن و چشمک زدن چراغ استندبای تلویزیون روشن می‌شود و به مرور این زمان بیشتر شده و در نهایت با آسیب رسیدن به بخش مین برد تلویزیون به خاموشی کامل فرو می‌رود. تعمیرات پنل تلویزیون در صورت بروز این اشکال نیاز به حضور کارشناسان تعمیر دارد.

تعمیرات پنل تلویزیون

تعمیر مشکلات پنل تلویزیون  

برای تعمیر مشکلات پنل تلویزیون یا هر برند دیگری، باید با توجه به نوع مشکل ایجاد شده و شدت آن عمل کرد. اگر خرابی جزئی باشد و یا نقاطی از پیکسل ها سوخته باشند، تکنسین های تعمیر تلویزیون توشیبا با استفاده از دستگاه های پیشرفته ای مثل ماشین بندینگ، اقدام به عیب یابی و سپس رفع خرابی پنل می کنند.

 اما گاهی میزان خرابی بیشتر از آن است که با تعمیرات جزئی برطرف شود و یا گاهی به دلیل برخورد جسم سخت خارجی، پنل شکسته و به هیچ عنوان قابل تعمیر نیست. البته پنل قطعه گران قیمتی است و تعویض پنل تلویزیون اصلا صرفه اقتصادی ندارد؛ بنابراین اگر با این شرایط مواجه شدید، بهتر است به فکر خرید یک تلویزیون جدید باشید.

رفع مشکلات پنل ال ای دی

کارشناسان تعمیر تلویزیون ، برای رفع مشکلات پنل ال ای دی هم از ابزار و تجهیزات پیشرفته استفاده کرده و این کار را به بهترین شکل انجام می دهند. یکی از رایج ترین مشکلات پنل تلویزیون های ال ای دی، سوختن این قطعه است. عواملی همچون وارد شدن ضربه به پنل، وارد شدن فشار بیش از اندازه یا شکستن پنل، افزایش سن دستگاه، ماندگاری تصویر یا ثابت ماندن تصویر، سوختن پیکسل و آبخوردگی پنل موجب سوختن این قطعه و یا آسیب دیدگی آن می شوند. معمولا تعمیر پنل ال ای دی در این موارد امکان پذیر نبوده و نیاز به تعویض پنل تلویزیون است که البته هزینه بسیار بالایی معادل قیمت یک تلویزیون جدید دارد.

برای کسب اطلاعات بیشتر بخوانید: مقایسه پنل IPS با پنل VA

هزینه تعمیر پنل تلویزیون

همان طور که می دانید پنل یکی از مهم ترین قسمت های تلویزیون است. بسته به مشکلی که برای پنل پیش می آید، باید برای تعمیر یا تعویض پنل تلویزیون تصمیم گرفت. مثلا پنل شکسته قابل تعمیر نیست و باید تعویض شود. با توجه به مشکلی که برای پنل تلویزیون پیش آمده، هزینه ی تعمیر پنل تلویزیون متفاوت بوده و بعد از عیب یابی پنل به شما اعلام خواهد شد.   

تعمیر پنل سوخته تلویزیون

مشکل پیکسل چسبیده در پنل یکی از اشکالاتی است که کاربران از آن با عنوان پنل سوخته یاد می‌کنند در حالی که این مشکل مربوط به پیکسل‌هایی است که در صفحه نمایش مانیتور خراب گشته‌اند. پیکسل چسبیده شده به شکل نقطه ای به رنگ ثابت است و بی‌هیچ هدف همیشگی روشن می ماند.

پیکسل‌های چسبیده غالباً در زمینه های سیاه و سفید و به صورت تک رنگ آبی، قرمز، یا سبز یا ترکیبی از این رنگ ها مثل زرد و بنفش یا حتی سفید دیده می‌شود. معمولاً رنگ‌های سبز و قرمز یا آبی به صورت تک رنگ به این حالت در می‌آیند. از همین‌روست که برخی از کاربران پیکسل چسبیده را سوخته  تصور می‌کنند. 

گاهی ممکن است که یکی از رنگهای داخلی پیکسل خاموش شده باشد و پیکسل سیاه به نظر می رسد. بررسی این مسئله که امکان تعمیرات پنل تلویزیون با وجود چنین اشکالی امکانپذیر است یا خیر نیاز به بررسی کارشناسان دارد.

تعمیر پنل سوخته، خط‌دار یا آبخورده تلویزیون

به سبب تخصصی‌بودن مطالب مربوط به تعمیرات پنل‌ تلویزیون (سوخته، خط‌دار و آبخورده)، در این بخش تنها به شرحی مختصر و ذکر برخی از دلایل بسنده کرده‌ایم. برای دریافت اطلاعات تکمیلی و دریافت خدمات می‌توانید با بخش مشاوره مرکز تعمیرات پنل تلویزیون تماس حاصل نموده و یا از طریق راههای ارتباطی مختلف ذکر شده در سایت با ما تماس بگیرید.

تعویض پنل تلویزیون در محل

آبخوردگی و نفوذ رطوبت به داخل پنل

آبخوردگی و نفوذ رطوبت به داخل تلویزیونهای LED و LCD:  از آنجا آغاز می‌گردد که کاربر برای گردگیری و نظافت صفحه نمایش تلویزیون از شیشه‌شوی یا تمیزکننده‌های چند منظوره و یا حتی آب معمولی استفاده کند. همچنین ممکن است این امر به دلیل شیطنت‌های کودکانه توسط برخی از کودکان و یا به هر دلیل دیگری اتفاق بیفتد. 

در این حالت مایع با سر خوردن روی صفحه از فاصله بسیار کم بین قاب و صفحه نمایش به داخل دستگاه نفوذ کرده و با ایجاد اتصال بین پین‌های فلت‌های منتقل‌کننده اطلاعات تصویر باعث آسیب رسیدن به پنل می‌شود. در این حالت توصیه می‌شود در صورتی که تلویزیون خاموش است به هیچ وجه آن را روشن نکنید.

در صورت روشن بودن تلویزیون نیز به سرعت آن را خاموش کنید. در گام بعدی نیاز به بررسی و تعمیر فلت‌ تلویزیون آسیب دیده است تا فلت‌هایی را که آسیب کمتری دیده‌اند را تعمیر و در صورت نیاز تعویض کرد. گاهی آبخوردگی پنل سبب خرابی برد درایور اطلاعات تصویر (با نام TFT یا T CON) می‌شود که خرابی این برد هم در نوع خود بسته به برند و مدل دستگاه عیوب مختلفی را در تلویزیونهای مختلف از خرابی تصویر تا روشن نشدن دستگاه ایجاد می‌کند. بررسی این مسئله که امکان تعمیرات پنل تلویزیون با وجود نفوذ رطوبت به درون آن، امکانپذیر است یا خیر نیاز به بررسی کارشناسان دارد.

تعمیر مشکلات پنل تلویزیون

مرکز سخت افزار ایران با تکیه بر مهندسان باسابقه و متعهد خود، یکی از مراکز حال حاضر کشور است که در زمینه ارائه خدمات تخصصی و فوق تخصصی مرتبط با انواع تلویزیون مشغول به کار است. 

کاربران گرامی در صورت نیاز به خدمات مرتبط با تعمیر و سرویس این دستگاه می توانند به نمایندگی تعمیرات تلویزیون مراجعه کرده و با حضور در پارت تخصصی مرتبط با دستگاه خویش سرویس ها و تعمیرات مورد نیاز را دریافت نمایند.

در صورتی که امکان جابجایی دستگاه و تحویل آن به مرکز وجود نداشته باشد می توان از سرویس تعمیر در محل تلویزیون و تعمیرات پنل تلویزیون در محل استفاده نمود.

مرکز سخت افزار ایران

مرکز سخت افزار ایران یکی از مراکز پیشرو در ارائه خدمات و سرویس های تعمیر دستگاه های هوشمند الکترونیکی، چاپ، ارتباطی و خانگی است. این مرکز جهت ارائه بالاترین سطح کیفی خدمات، زبده ترین کارشناسان و مهندسان دو حوزه سخت افزار و نرم افزار را به همکاری فراخوانده است و پیشرفته ترین تجهیزات روز دنیا را در اختیار آنان نهاده است. بهره‌مندی از ابزارآلات پیشرفته و تکنولوژی‌های روز دنیا جهت تعمیر، این مرکز را به عنوان بهترین و مجهزترین مرکز تعمیرات در ایران مطرح ساخته است.

خدمات ارائه شده در مرکز سخت افزار ایران در برگیرنده تمامی خدمات و سرویس های مرتبط با دستگاه های هوشمند و الکترونیکی امروزی اعم از گردگیری، بازسازی، تعویض، تعمیر و … است؛ از همین رو کاربران دستگاه های هوشمند خانگی، چاپ و ارتباطی می توانند در صورت نیاز به هریک از آنها، به این مرکز مراجعه نموده و تخصصی ترین خدمات ممکن را دریافت نمایند.

 مرکز سخت افزار ایران، مجهز به بخش CRM ( واحد ارتباط با مشتریان) است تا تمامی خدمات ارائه شده در این مرکز زیر نظر این واحد مورد بررسی قرار گیرد و مشکلات احتمالی به مدیریت مرکز گزارش گردد.

سوالات متداول کاربران در مورد پنل تلویزیون

ارتباط بین افتادن خطوط افقی در تلویزیون و خرابی پنل چیست؟

عوامل مختلفی می توانند باعث ایجاد شدن خطوط افقی روی صفحه تلویزیون شوند. این عوامل شامل عوامل بیرونی و داخلی می شوند که در ادامه آن ها را شرح می دهیم:

  • ضربه خوردن پنل : از عمده ترین دلایل آسیب دیدگی تلویزیون هاست و می تواند باعث خرابی هایی در قسمت های داخلی و پنل تلویزیون شود.
  • نوسانات تلویزیون: علی رغم وجود خازن و مقاومت در تلوزیون ها گاهی نوسانات به حدی شدید می شوند که تلویزیون آسیب می بیند. استفاده از محافظ می تواند راهکار کارآمدی باشد.
  • آب خوردگی پنل : خیلی کم پیش می آید که رطوبت یا آب وارد تلویزیون شوند. با این حال در صورت نفوذ آب به داخل دستگاه احتمال آسیب دیدن آن بسیار زیاد است.
  • استفاده بیش از حد از تلویزیون : بدیهی است که هر دستگاهی آستانه مقاومت خاص خودش را دارد. استفاده از تلوزیون بیش از ۱۲ ساعت هم برای انسان هم برای تلویزیون مضر است و باع داغ شدن قطعات مختلف دستگاه می شود.
  • قدیمی بودن تلویزیون : گاهی تلویزیون عمر خود را کرده و قطعات مختلف آن فرسوده شده اند. در این صورت هزینه کردن برای تعمیر تلویزیون سودی نخواهد داشت. چون ممکن است مجبور شوید همه قطعات آن را تعویض کنید.
تلویزیون ضربه خورده نیاز به تعمیر پنل دارد؟

اگر ضربه باعث شکستن پنل شده باشد تعمیر آن غیر ممکن است و باید تعویض شود. تنها در صورتی که فقط ماژول آسیب دیده باشد پنل شکسته را می توان تعمیر کرد. با این حال پنل شکسته تلویزیون با هر کیفیتی قابل تعمیر نیست.

4.2/5(5 امتیاز)

کاربر گرامی جهت اطلاع از هزینه ی تعمیرات با شماره های 02154114 ، 02162948 تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *