ریست فکتوری موبایل

تعمیر موبایل

تقریبا تمام کاربران گوشی های هوشمند، پس از مدتی تصمیم می گیرند که موبایل خود را با یک مدل جدیدتر تعویض کنند. پیش از انجام این کار، لازم است که اطلاعات گوشی پاک شوند تا عکس ها و فایل های شخصی، در دسترس دیگران قرار نگیرند. اما به نظر شما چطور می توان از این مساله مطمئن شد؟ ریست فکتوری، بهترین روش برای حذف اطلاعات گوشی های هوشمند است که تمام محتوا و حتی تنظیمات دستگاه را به صورت کامل حذف می کند.

فکتوری ریست، می تواند به عنوان یک اقدام تعمیری هم در نظر گرفته شده و بسیاری از مشکلات و ایرادهای نرم افزاری موبایل را برطرف کند. انجام این کار خیلی سخت نیست و با چند روش ساده، می توان موبایل را به تنظیمات کارخانه بازنشانی کرد. در ادامه این مطلب، ما روش ها و مراحل ریست فکتوری موبایل با سیستم عامل های اندروید و IOS را به شما دوستان عزیزمون آموزش می دهیم تا در صورت نیاز، بتوانید این فرایند را به راحتی انجام دهید. فراموش نکنید که پیش از انجام این فرایند، حتما از اطلاعات مهم خود نسخه پشتیبان یا بکاپ تهیه کنید.

ریست فکتوری موبایل

نحوه ریست فکتوری موبایل اندرویدی

بهترین روش برای ریست فکتوری گوشی های اندرویدی، مراجعه به بخش تنظیمات دستگاه است. برای این کار، باید به ترتیب زیر عمل کنید.

1- از طریق مراجعه به منوی گوشی، وارد بخش تنظیمات یاSettings  شوید.

2- تب Privacy را انتخاب کنید. توجه داشته باشید که این تب در بعضی از نسخه های اندروید به نام Backup & Reset مشاهده می شود.

3- دکمه Factory Data Reset را لمس کنید.

4- در این مرحله ریست فکتوری موبایل ، دکمه Reset Phone را انتخاب کنید.

5- حالا گزینه ERASE EVERYTHING را انتخاب کنید.

6- فرایند فکتوری ریست شروع می شود و شما باید تا تمام شدن این عملیات صبر کنید.

ریست فکتوری موبایل با استفاده از کد

برای ریست فکتوری گوشی اندرویدی خود، می توانید از یک سری کدهای خاص استفاده کنید. برای انجام این کار، مراحل زیر را به ترتیب طی کنید:

1- اول برنامه گوشی یا iphone را باز کنید.

2- حالا کد دستوری #3855*2767* را وارد کنید.

3- تا پایان یافتن فرایند ریست فکتوری موبایل صبر کنید تا دستگاه مجددا راه اندازی شود.

4- اگر قصد استفاده دوباره از گوشی را دارید، نسخه های بکاپ را در گوشی خود ریستور کنید.

ریست فکتوری گوشی IOS

برای بازنشانی موبایل آی او اس یا همان آیفون به تنظیمات کارخانه، باید مراحل مشخصی را به ترتیب انجام دهید. لازم به ذکر است که این کار تمام اطلاعات دستگاه را پاک می کند؛ بنابراین قبل از انجام آن حتما از اطلاعات و فایل های مهم تان یک نسخه پشتیبان یا بکاپ تهیه کنید. مراحل ریست فکتوری موبایل apple عبارتند از:

1- وارد بخش تنظیمات گوشی شوید.

2- منوی General را باز کنید.

3- حالا در لیستی که باز می شود، گزینه  Reset را پیدا کرده و آن را انتخاب کنید.

4- در مرحله چهارم ریست فکتوری آیفون ، گزینه Erase All Content and Settings را انتخاب کنید.

5- رمز عبور گوشی مورد استفاده خود را وارد کنید. اگر رمز را نداشته باشید امکان بازنشانی به تنظیمات کارخانه وجود ندارد.

6- حالا وقت آن است که رمز عبور حساب کاربری Apple ID خود را وارد کنید. به این ترتیب اپل آیدی از دستگاه حذف شده و سرویس Find My iPhone از کار می افتد.

7- در این مرحله ریست فکتوری موبایل اپل ، فرایند بازگشت به تنظیمات کارخانه شروع می شود. این مرحله ممکن است چند دقیقه ای طول بکشد.

8- پس از خاموش و روشن شدن دستگاه، صفحه خوش آمدگویی ظاهر می شود که از شما می‌خواهد صفحه را به کنار بکشید تا ادامه دهید. حالا هیچ گونه اطلاعاتی روی گوشی نیست و می توانید با خیال راحت آن را در اختیار افراد دیگر قرار دهید.

نمایندگی مجاز موبایل

نمایندگی مجاز موبایل در مرکز سخت افزار ایران، به شما کمک می کند که هریک از مدل های گوشی از برندهای مطرحی همچون سامسونگ، ال جی، اپل، هواوی، شیائومی و … را به صورت اورجینال خریداری کرده و یا تعمیر نمایید. نمایندگی موبایل در واقع یک مجموعه حرفه ای است که به صورت اختصاصی در زمینه فروش و تعمیرات این محصول فعالیت می کند. فروش و تعمیر گوشی موبایل، فعالیت های اصلی این نمایندگی هستند که منطبق با آخرین استانداردهای روز دنیا انجام می گردند. شما همراهان عزیز می توانید برای برقراری تماس با نمایندگی تعمیرات موبایل و بهره مندی از خدمات تخصصی آن، به سایر بخش های وب سایت مراجعه کنید.

مطالب مرتبط

فهرست
خدمات پذیرش و تحویل دستگاه در محلثبت سفارش تعمیر
+