اشتراک گذاری
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در email

رفع مشکل وصل نشدن وای فای موبایل

یکی از مشکلات رایجی که ممکن است برای انواع و اقسام گوشی های هوشمند امروزی رخ دهد، مشکل وصل نشدن وای فای موبایل است. کار نکردن وای فای گوشی به راحتی روند استفاده بسیاری از قابلیت های تلفن همراه را مختل می کند.

وب گردی، استفاده از شبکه های اجتماعی، آپدیت نرم افزارهای مصرفی و حتی اجرای بخش عمده ای از بازی ها و اپلیکیشن ها به حضور وای فای و اینترنت پرسرعت موبایل بستگی دارد. وصل نشدن وای فای موبایل مشکل کلافه کننده ای برای کاربر خواهد بود. البته گاهی هم نیاز به تقویت سیگنال وای فای و مودم است. اما خوشبختانه اغلب اوقات می توانید این مشکل را با  چند راهکار ساده برطرف نمایید. در ادامه به تشریح این راهکارهای کاربردی می پردازیم.

راهکارهای مبارزه با مشکل وصل نشدن وای فای موبایل

اگر وای فای گوشی شما وصل نمی شود، به ترتیب راه حل های زیر را امتحان کنید:

بررسی وضعیت مودم و بسته ی مصرفی

اولین راه برای رفع مشکل وصل نشدن وای فای موبایل، بررسی وضعیت اینترنتی است که قصد استفاده از آن را دارید. سرعت اینترنت را در سایر دستگاه های متصل به مودم بررسی کنید. بهتر است یک بار مودم را خاموش و روشن کنید تا کارایی آن ترمیم شود. البته نباید اتمام بسته ی اینترنتی را هم از یاد ببرید. ممکن است اس ام اس دریافتی اتمام اینترنت از طرف اپراتور را ندیده باشید. نهایتا می توانید با اپراتور خط اینترنت تماس بگیرید و از سلامت وضعیت اینترنت هم مطلع شوید. اختلالات ساختاری در خطوط اینترنتی امری طبیعی است.


ری استارت کردن گوشی

ری استارت کردن گوشی راهکاری ساده اما کاربردی است که نه تنها مشکل وصل نشدن وای موبایل بلکه بسیاری از ایرادات جزیی و کلی گوشی های امروزی را برطرف می کند. گاهی اوقات هیچ دلیل واضحی برای خرابی موبایل و البته کار نکردن وای فای گوشی وجود ندارد. در چنین شرایطی یک تداخل درونی سد راه کارایی گوشی شده است. موبایل را ری استارت کنید و اجازه دهید بار دیگر قدرت نرم افزاری خود را به دست آورد.


استفاده از حالت پرواز موبایل

بهره گیری از حالت پرواز نیز می تواند راهی برای خلاصی از مشکل وصل نشدن وای فای موبایل باشد. این راه حل زمانی کاربرد دارد که فرصت ری استارت کردن موبایل را نداشته باشید. کافی است 3 ثانیه به گوشی مهلت بدهید و حالت پرواز را روشن نگه دارید. پس از خاموش کردن حالت پرواز به احتمال قوی مشکل کار نکردن وای فای گوشی برطرف خواهد شد.


فعال سازی گزینه ی Keep Wi-Fi on during sleep

اگر گوشی شما درست پس از لاک شدن با مشکل وصل نشدن وای فای رو به رو می شود، می بایست گزینه ی Keep Wi-Fi on during sleep را فعال کنید.غیرفعال بودن این گزینه موجب قطعی اتوماتیک اتصالات مرتبط به وای فای می شود. به تنظیمات گوشی بروید. WiFi را انتخاب کنید و سپس بر روی سه نقطه بالا در سمت راست ضربه بزنید. گزینه Advanced را برگزینید. و در آخر با انتخاب گزینه Keep Wi-Fi on during sleep و فشردن گزینه Yes، قابلیت Keep Wi-Fi on during sleep را فعال کنید.


پاک کردن کش اندروید گوشی

حجم زیاد کش اندروید یکی از مشکلاتی است که می تواند بسیاری از فعالیت های موبایل را از بین ببرد. اما معمولا این موضوع از دید کاربران گوشی های هوشمند اندرویدی پنهان باقی می ماند. گوشی را خاموش کنید. دکمه هوم و کم کردن صدا را به صورت همزمان فشار داده و نگه دارید و سپس گوشی را با فشردن و نگه داشتن دکمه پاور روشن کنید. هنگام مشاهده ی لوگوی اندروید روی صفحه نمایش، دکمه پاور را رها کنید. اما همچنان دو دکمه کم کردن صدا و هوم تا زمان مشاهده منو نگه دارید. سپس با استفاده از کلید کم کردن صدا گزینه Wipe Cache Partition را انتخاب کنید. در مرحله بعدی دکمه پاور گوشی را بفشارید و مراحل حذف کش را به اتمام برسانید.


به روزرسانی سیستم عامل گوشی

اگر از آخرین باری که سیستم عامل گوشی خود را آپدیت کردید، مدت زمان زیادی می گذرد؛ مشکل وصل نشدن وای فای موبایل می تواند ریشه در باگ های سیستم عامل قدیمی دستگاه داشته باشد. پروسه ی بروزرسانی سیستم عامل موبایل به هیچ عنوان نباید تاخیر داشته باشد. در صورتی که پس از آپدیت موبایل مجددا شاهد مشکل وصل نشدن وای فای هستید، برای تعمیر تخصصی گوشی به یکی از شعب مرکز سخت افزار ایران مراجعه کنید.

امتیاز شما به این نوشته