021-62948

جستجو
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
اشتراک گذاری

آموزش تغییر سایز کاغذ در دستگاه کپی

دستگاه های چاپ دارای یک سری پارامترها و استانداردهای تعیین شده هستند که باید برای شکل گیری عملکرد صحیح چاپگر به آن ها توجه کنید. یکی از این مسائل و استانداردهای مهم، موضوع سایز کاغذهای مصرفی است. چاپگرهای گوناگون متناسب با تکنولوژی ساخت خود به صورت پیش فرض می توانند پروسه ی چاپ را در برگه های مختلفی به اتمام برسانند. تغییر سایز کاغذ در دستگاه کپی کار چندان پیچیده ای نیست. در ادامه شما را با نحوه ی تنظیم سایز کاغذ در دستگاه فتوکپی آشنا می سازیم.

تغییر سایز کاغذ در دستگاه کپی

مطالعه ی دفترچه ی راهنما و تغییر سایز کاغذ در دستگاه کپی

همان طور که گفته شد؛ در هر دستگاه کپی به صورت پیش فرض یک سری حالت های تغییر سایز وجود دارد. برای اینکه بدانید دقیقا از چه کاغذهایی با چه سایز و جنسی می توانید استفاده کنید، مطالعه ی دفترچه ی راهنمای چاپگر حائز اهمیت است. با توجه به معیارهای تعیین شده در دفترچه ی راهنما خیلی ساده ویژگی های برگه های استاندارد را شناخته و می توانید از خرابی کاغذکش دستگاه کپی نیز جلوگیری کنید. بنابراین برای اطلاع از محدودیت های سینی تغذیه ی چاپگر و تغییر سایز کاغذ در دستگاه کپی به مطالعه ی دقیق دفترچه ی راهنما بپردازید.

مراحل تنظیم سایز کاغذ در دستگاه فتوکپی

تغییر سایز کاغذ در دستگاه کپی یک پروسه ی ساده و کلی دارد. اما ممکن است گاهی نسبت به ویژگی های منحصر به فرد موجود در هر دستگاه چاپ، شاهد تفاوت های ناچیزی باشید. به هر حال اگر برای کپی گرفتن نیاز به تغییر سایز کاغذ وجود دارد، باید از طریق پنل چاپگر و منوی داخلی آن سایز پیش فرض را تغییر دهید

دکمه ی منوی چاپگر را بفشارید. از میان اندازه های پیش فرض قابل اجرایی که چاپگر در اختیار شما می گذارد، سایز مناسب را انتخاب کنید. با استفاده از دکمه ENTER میان سایزهای موجود بگردید و اندازه ی مورد نظر را برگزینید. در آخر پس از ست کردن اندازه کاغذ با کاست مورد نظر، دکمه OK را بزنید و تا تنظیمات جدید ذخیره شوند.

این خدمات را از ما بخواهید: شارژ کارتریج دستگاه کپی

هشدار: در انتخاب کاغذ برای دستگاه کپی دقت کنید.

تغییر سایز کاغذ در دستگاه کپی، باید در راستای استفاده از برگه های تمیز و متناسب شکل گیرد. کاغذهای رنگی، منگنه دار، ضخیم، مقوایی و یا خیلی سبک برای استفاده در دستگاه کپی مناسب نیستند. یونیت فیوزینگ دستگاه کپی، درام و کاغذکش از جمله قطعاتی می باشند که در رویارویی با این کاغذها به شدت آسیب دیده و موجب افت کیفیت چاپ می شوند. دقت کنید که رطوبت نیز می تواند تاثیر منفی و مخرب بر روی برگه های مصرفی چاپگر بگذارد.

خدمات تخصصی مرکز سخت افزار ایران: تعمیر فیوزینگ دستگاه کپی

فیلم آموزشی تنظیم سایز کاغذ در دستگاه فتوکپی

اگر طبق آنچه در بخش های قبلی ذکر شد، قادر به تغییر سایز کاغذ در دستگاه کپی نمی باشید؛ به تماشای آنلاین فیلم این بخش بپردازید. در این ویدئوی آموزشی به راحتی می توانید با فرآیند تغییر اندازه ی کاغذ در ماشین های فتوکپی آشنا شوید. با دقت یک بار این پروسه را انجام دهید تا در انجام این کار خبره شوید. در واقع پس از یک بار درست انجام دادن فرآیند تنظیم سایز کاغذ در چاپگر می توانید طی مدت زمان کوتاهی کاغذهای مصرفی را جابه جا کنید. جهت کسب راهنمایی های بیشتر با نمایندگی تعمیرات دستگاه کپی تماس حاصل فرمایید.

3.2/5(28 امتیاز)

کاربر گرامی جهت اطلاع از هزینه ی تعمیرات با شماره های 02154114 ، 02162948 تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *