اشتراک گذاری
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در email

شارژ کارتریج فتوکپی

در مورد شارژ کارتریج دستگاه کپی چه می دانید؟ آیا می دانید که این کار چگونه انجام می شود؟ تمام دستگاه های کپی و پرینترها محفظه ای به نام کارتریج دارند که مواد مصرفی در آنها قرار دارد. هم زمان با کاهش مواد این محفظه، کیفیت چاپ پرینتر و کپی نیز کاهش پیدا می کند. در مورد پرینتر توصیه بر این است که هرچه سریع تر کارتریج را با مواد جدید شارژ کنید. اما شارژ کارتریج فتوکپی کمی متفاوت است. بهتر است کارتریج دستگاه کپی با یک نمونه جدید چایگزین شود.

البته این قاعده همیشگی نیست و در بسیاری از موارد، شارژ کارتریج کپی مانعی ندارد. اما گاهی ممکن است این کار منجر به تونر ریزی شود و تعویض کارتریج راه حل بهتری است. تکنسین پس از بررسی دستگاه و نکات مربوطه، تشخیص می دهد که نیاز به شارژ کارتریج است و یا تعویض آن. در ادامه این مقاله، نکات مفید و کاربردی را پیرامون شارژ کارتریج دستگاه فتوکپی و جزئیات آن به شما عزیزان ارائه می دهیم. برای دریافت خدمات تخصصی تر هم می توانید از تیم تعمیرات کپی در مرکز سخت افزار ایران کمک بگیرید.

شارژ کارتریج فتوکپی

نکات مهم شارژ کارتریج فتوکپی

همانطور که اشاره کردیم، شارژ کارتریج در دستگاه کپی کمی با نحوه انجام این فرایند در پرینترها متفاوت است. پیش از شارژ کردن کارتریج کپی، باید به چند نکته بسیار مهم توجه کنید. اول این که برای این کار باید به یونیت کارتریج دسترسی داشته باشید. کارتریج تونر، در یونیت کارتریج قرار دارد و تونر به عنوان ماده مصرفی، در داخل آن جای گرفته است. نکته دیگر این که پس از هربار تمام شدن تونر مصرفی، بهتر است تونر کارتریج به طور کامل تعویض شود. به دلیل هزینه بالای این کار، بیشتر کاربران ترجیح می دهند کارتریج را شارژ کنند.

باید بدانید که این کار در برخی مدل های دستگاه کپی، باعث تونر ریزی و ایجاد مشکلات جدی در روند کاری دستگاه می شود. شارژ کارتریج فتوکپی اگرچه کم هزینه تر است، اما ممکن است مشکلاتی را نیز به همراه داشته باشد. لذا بهترین کار این است که اقدام به تعویض کارتریج تونر دستگاه کپی خود در یک مرکز معتبر و مجاز کنید. نمایندگی تعمیر دستگاه کپی به شما عزیزان اطمینان می دهد که تنها از مواد و قطعات با کیفیت و اورجینال برای شارژ یا تعویض کارتریج دستگاه شما استفاده می گردد.

سوالات رایج شارژ کارتریج دستگاه کپی

چرا پس از شارژ کارتریج، دستگاه کپی خط می اندازد؟

یکی از مشکلاتی که گاهی پس از شارژ کارتریج فتوکپی ایجاد می شود، خط انداختن دستگاه است. یعنی خطوطی سیاه رنگ روی برگه ایجاد می شوند. این مشکل معمولا ناشی از کیفیت پایین مواد مصرفی، آلودگی هد و یا خرابی و آلودگی درام است. برای جلوگیری از بروز چنین مشکلاتی، هم زمان با شارژ کردن کارتریج، هد و درام آن پاکسازی شده و در صورت نیاز، تعویض می گردند.

علت صدا دادن کارتریج پس از شارژ چیست؟

برخی از کاربران، صدا دادن کارتریج پس از شارژ کردن آن را تجربه کرده اند. در چنین شرایطی احتمال خرابی مگنت یا برخورد آن با دیواره های کارتریج هم وجود دارد. معمولا با تعویض کارتریج، مشکل برطرف می شود.  

چرا پس از شارژ کارتریج، برگه های چاپ شده کمرنگ هستند؟

گاهی درست بعد از شارژ کارتریج فتوکپی، برگه ها با کیفیت پایین چاپ می شوند. این مسئله مستقیما به مواد مصرفی و کیفیت آنها مربوط است. البته ممکن است کارتریج به طور کامل تخلیه نشده باشد و تونرهای مانده، باعث افت کیفیت کپی شوند.

رفع ارور خالی بودن کارتریج بعد از شارژ کارتریج

ممکن است پس از شارژ کارتریج دستگاه فتوکپی، همچنان شاهد صدور خطای خالی بودن کارتریج در دستگاه باشید. معمولا یاراد از چیپست است و باید این بخش را تعویض کرد. البته می توانید برای رفع این ارور، دکمه ok را انتخاب کنید تا هم ارور برطرف شود و هم بتوانید عملیات چاپ را انجام دهید.

شارژ کارتریج تونر فتوکپی چگونه انجام می شود؟

اگر تکنسین تعمیرات کپی مطمئن شود که شارژ کارتریج فتوکپی مورد نظر شما آسیبی به دستگاه نمی زند، مراحلی را برای انجام دادن این کار اجرا می کند. قبل از هرکاری، دستگاه از برق جدا می شود تا جوانب ایمنی رعایت گردند. سپس دریچه کناری دستگاه باز می شود. اهرمی در این بخش قرار دارد که با فشار دادن آن به سمت پایین، کارتریج آزاد می شود. تعمیرکار کارتریج تونر را به آرامی از دستگاه بیرون آورده و دریچه خروج پودر را می بندد. این کار به این دلیل انجام می شود که پودر به بیرون نریزد.

پس از تزریق مواد مصرفی، مخزن باید به آرامی تکان داده شود تا پودر یکنواخت گردد. در نهایت، کارتریج تونر داخل یونیت قرار گرفته و در جای قبلی نصب می شود. در صورتی که دستگاه کپی مورد نظر از مدل هایی باشد که کارتریج یک بار مصرف دارند، این قطعه تعویض می گردد تا از تونرریزی و بروز دیگر مشکلات جلوگیری به عمل بیاید.

تعویض کارتریج دستگاه کپی

همانطور که اشاره کردیم، معمولا توصیه می شود که کارتریج دستگاه کپی تعویض شده و شارژ نگردد. برای تعویض کارتریج تونر فتوکپی، باید دستگاه خاموش شده و از برق جدا شود. پس از اطمینان از خارج شدن برق به صورت کامل، درب دستگاه باز شده و کارتریج با احتیاط بیرون آورده می شود. سپس نوارهای روی بسته بندی کارتریج جدید جدا می شوند. بهتر است قبل از نصب کارتریج جدید، چند دقیقه ای آن را تکان دهید تا عملکرد بهتری داشته باشد. پس از قرار دادن کارتریج جدید در جای مخصوصش، سپس درپوش بسته می شود و دستگاه روشن و عملکرد آن تست می گردد.

نمایندگی تعمیرات کپی

نمایندگی دستگاه کپی، عنوان مجموعه ای است که به صورت تخصصی و حرفه ای، در زمینه فروش و ترمیم انواع مدل های فتوکپی فعالیت می کند. در این مرکز تکنسین هایی فعالیت می کنند که جزء برترین متخصصین حوزه تعمیرات ماشین های اداری هستند و توانایی رفع انواع مشکلات نرم افزاری و سخت افزاری این محصول را دارند. این افراد با استفاده از تجهیزات و ابزار پیشرفته، خدمات تعمیری را مطابق با آخرین استانداردهای روز دنیا به کاربران ارائه می دهند. انواع برندهای مطرح از جمله کانن، کونیکا مینولتا، ریکو، اچ پی، زیراکس، کیوسرا و … در نمایندگی دستگاه کپی مورد بررسی و ترمیم تخصصی قرار می گیرند. به این ترتیب، شما عزیزان می توانید از ترمیم فتوکپی خود به صورت حرفه ای اطمینان داشته باشید و آن را مثل روز اول از همکاران ما تحویل بگیرید.

امتیاز شما به این نوشته