021-62948

اشتراک گذاری

علت افت فشار آب گرم پکیج چیست ؟

افت فشار آب گرم پکیج جزء مشکلات عدیده ای است که اکثر مردم به خصوص آن هایی که در طبقات بالایی خانه های آپارتمانی زندگی می کنند، آن را تجربه کرده اند، این کم شدن فشار آب گرم پکیج دلایل مختلفی می تواند داشته باشد که در این جا به شناسایی مهم ترین دلایل افت فشار آب گرم در پکیج های خانگی می پردازیم.

یکی از رایج ترین دلایل افت فشار آب گرم پکیج ، نشتی در مدار پکیج و رادیاتور می باشد. سوراخ بودن یا باد نداشتن منبع انبساط، خرابی شیر پرکن از دیگر عوامل مهمی می باشند که باعث کم شدن فشار آب گرم پکیج ها می شود. این مشکلات ممکن است گاهی در حدی ریشه یابند که نیاز به سرویس پکیج توسط تعمیرکران مجرب احساس شود.

از بین بردن افت فشار آب گرم پکیج

یکی از دلایل سرد شدن آب مصرفی پکیج ها ، افت فشار آب گرم پکیج می باشد، در این حالت باید فشار بار را افزایش داد. فشار بار پکیج دیواری در حد استاندارد خود باید میان 0.7 و 2 قرار گیرد.در صورت کاهش فشار بار و نزدیک شدن آن به صفر باید فشار پکیج را بالا برد، در واقع در صورتی که فشار بار پکیج کمتر از 0.7 باشد ،آب مصرفی و رادیاتور سرد خواهد شد و افت فشار آب گرم پکیج رخ داده و ارور E1 را در پکیج مشاهده می کنید.

از طرفی فشار بار نباید بیش از عدد 2 شود، در این صورت مشکل آب دادن پکیج و درنتیجه خرابی کل سیستم آن را خواهید داشت. جهت دور کردن فشار آب از عدد صفر، باید شیر پرکن که معمولا در قسمت زیرین پکیچ قرار دارد را خلاف عقربه های ساعت باز کنید. به یاد داشته باشید قبل از اینکه فشار به عدد 2 برسد، شیرپرکن را ببندید. در صورت عدم رفع مشکل کم شدن فشار آب گرم پکیج راهکارهای زیر را امتحان کنید.

رفع مشکل افت فشار آب گرم در پکیج های خانگی

جهت رفع مشکل افت فشار آب گرم پکیج ، نیاز به شناسایی عیوب اصلی دستگاه پدیدار می شود. در اینجا به شناسایی عوامل رفع مشکل افت فشار آب گرم پکیج می پردازیم.

تنظیم شیر موتور برقی پکیج

در صورتی که در پکیج شعله تشکیل شود اما آب گرم نشود، شیر موتور برقی پکیج و یا همان شیر سه راهه دچار اختلال است و نیاز به تعمیر و یا حتی تعویض دارد تا مشکل افت فشار آب گرم پکیج حل شود. در شیر موتور برقی یک میکرو سوئیچ نصب شده که از طریق دیافراگمی که در بخش زیرین آن طراحی شده است، فشار آب را هدایت می کند و به برد پکیج وجود آب در داخل مدار گرمایشی را گزارش می دهد.

در صورتی که آب در این مدار وجود داشته باشد، اجازه روشن شدن مشعل به پکیج داده می شود و کارکرد صحیح پکیج شکل می گیرد، اما در صورت هر گونه خرابی و اختلال در این مسیر پکیج از کارکرد اصلی خود دور شده و نیاز به تعمیر دارد.

تنظیم عملکرد صحیح شیر سه راهه هیدرولیکی

شیر سه راهه هیدرولیکی انرژی حرکتی سوپاپ آب گرم را از طریق کلاحک برنجی تامین می کند. زمانی که شما شیر آب گرم پکیج را باز می کنید، با اختلاف فشاری که از طریق دوتا لوله مویین به دو طرف دیافراگم منتقل می شود، سوپاپ آب گرم این محفظه به سمت جلو حرکت می کند و با حرکت سوپاپ آب گرم به سمت جلو میله ای که در انتهای شیر سه راهه هیدرولیکی قرار دارد به جلو کشیده می شود، علاوه بر آن مسیر حرکت لوله آب گرمی که از مبدل اولیه به سمت سه راهی حرکت کرده است.

از طریق سوپاپ آب گرم به سمت سوپاپ ثانویه منحرف می شود و مسیر گرمایشی را مسدود می کند. به این ترتیب پکیج شما نمی تواند آب را به اندازه کافی گرم کند و مشکل افت فشار آب گرم پکیج شکل می گیرد که نیاز به تعمیر تخصصی پکیج توسط تعمیرکاران مجرب دارد.

تنظیم عقربه ی پکیج

میزان فشار آب دستگاه در پکیج، توسط تنظیم عقربه ی پکیج که در جلوی دستگاه  و یا بخش زیرین آن قرار داد، اندازه گیری می شود. عقربه پکیج باید بین عدد 1.5 و 2 بار باشد. توجه نمایید که بار واحد اندازه گیری درجه پکیج می باشد و اگر عقربه کمتر از این میزان ذکر شده باشد ، ممکن است پکیج روشن نشده و حتی نیاز به تعمیر ایجاد شود.

نمایندگی تعمیرات پکیج

نگهداری و راه اندازی سیستم های پکیج امر مهمی می باشد که نیاز به دقت فراوان در جلوگیری از پیدایش عوامل تخریب کننده ی پکیج دارد.همکاران و کارشناسان مجرب ما، با استفاده از پیشرفته ترین ابزارها و تکنیک های سرویس دهی، شما را در جهت تعمیر وبرقراری سیستم های گرمایشی انواع پکیج ها یاری می کنند.همچنین در بخش تعمیرات پکیج دیواری نیز مقالات و راهکارهای کاربردی بسیاری در جهت افزایش دانش عیب یابی سیستم پکیج اراﯬ می شود.

4/5(1 امتیاز)