021-62948

جستجو
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
اشتراک گذاری

علت افت فشار آب گرم پکیج چیست ؟

افت فشار آب گرم پکیج جزء مشکلات عدیده ای است که اکثر مردم به خصوص آن هایی که در طبقات بالایی خانه های آپارتمانی زندگی می کنند، آن را تجربه کرده اند، این کم شدن فشار آب گرم پکیج دلایل مختلفی می تواند داشته باشد که در این جا به شناسایی مهم ترین دلایل افت فشار آب گرم در پکیج های خانگی می پردازیم.

یکی از رایج ترین دلایل افت فشار پکیج ، نشتی در مدار پکیج و رادیاتور می باشد. سوراخ بودن یا باد نداشتن منبع انبساط، خرابی شیر پرکن از دیگر عوامل مهمی می باشند که باعث کم شدن فشار آب گرم پکیج ها می شود. این مشکلات ممکن است گاهی در حدی ریشه یابند که نیاز به سرویس و تعمیر پکیج  توسط تعمیرکاران مجرب احساس شود.

دلایل افت فشار پکیج

افت فشار در پکیج امری طبیعی است و همیشه جای نگرانی نیست.در پکیج هایی که تازه راه اندازی شده اند و اصطلاحا نو هستند معمولا سه هفته یک بار دچار افت فشار میشود و این افت فشار در پکیج های قدیمی معمولا هر دو هفته یک بار اتفاق می افتد.اگر پکیج به طور مداوم دچار افت فشار شود، لازم است این مشکل به صورت تخصصی واکاوی شود.

باز ماندن شیرپرکن پکیج

باز ماندن شیرپرکن بعد از تنظیم فشار یکی از مواردی است که معمولا موجب پایین آمدن فشار در پکیج میشود. این اتفاق به این صورت رخ میدهد که باز ماندن شیرپرکن سبب تغییر فشار پکیج شده و در برخی از موارد موجب بالا رفتن فشار پکیج و در موارد دیگر موجب افت فشار پکیج میشود.

وجود نشتی در مدار بسته پکیج

وجود نشتی در سیستم پکیج قطعا میتواند علت افت فشار پکیج باشد، حتی اگر میزان نشتی ناچیز باشد.در نتیجه لازم است برای رفع افت فشار پکیج سیستم مدار بسته پکیج بررسی شود و نشتی برطرف شود چرا که در صورت ادامه نشتی، افت فشار پکیج بیشتر خواهد شد.

سوراخ بودن مبدل حرارتی

این مورد زمانی رخ میدهد که از پکیج های تک مبدل استفاده میکنید، چرا که در پکیج هایی با مبدل ثانویه بسیار بعید است که دچار چنین مشکلی شوند. زمانی که فشار آب اصلی ساختمان از فشار پکیج پایین تر باشد پکیج دچار افت فشار خواهد شد و لازم است برای رفع افت فشار پکیج این سوراخ برطرف شود.

سوراخ شدن منبع انبساط پکیج

این مشکل هم میتواند منجر به پایین آمدن فشار پکیج شود و هم میتواند موجب بالا رفتن فشار پکیج شود.سوراخی و یا باد نداشتن منبع انبساط یکی از عمده دلایل پایین امدن فشار پکیج است.

علت افت فشار پکیج

از بین بردن افت فشار آب گرم پکیج

یکی از دلایل سرد شدن آب مصرفی پکیج ها ، افت فشار آب گرم پکیج می باشد، در این حالت باید فشار بار را افزایش داد. فشار بار پکیج دیواری در حد استاندارد خود باید میان 0.7 و 2 قرار گیرد.در صورت کاهش فشار بار و نزدیک شدن آن به صفر باید فشار پکیج را بالا برد، در واقع در صورتی که فشار بار پکیج کمتر از 0.7 باشد ،آب مصرفی و رادیاتور سرد خواهد شد و افت فشار آب گرم پکیج رخ داده و ارور E1 را در پکیج مشاهده می کنید.

از طرفی فشار بار نباید بیش از عدد 2 شود، در این صورت مشکل آب دادن پکیج و درنتیجه خرابی کل سیستم آن را خواهید داشت. جهت دور کردن فشار آب از عدد صفر، باید شیر پرکن که معمولا در قسمت زیرین پکیچ قرار دارد را خلاف عقربه های ساعت باز کنید. به یاد داشته باشید قبل از اینکه فشار به عدد 2 برسد، شیرپرکن را ببندید. در صورت عدم رفع مشکل کم شدن فشار آب گرم پکیج راهکارهای زیر را امتحان کنید.

رفع مشکل افت فشار آب گرم در پکیج های خانگی

جهت رفع مشکل افت فشار آب گرم پکیج ، نیاز به شناسایی عیوب اصلی دستگاه پدیدار می شود. در اینجا به شناسایی عوامل رفع مشکل افت فشار آب گرم پکیج می پردازیم.

تنظیم شیر موتور برقی پکیج

در صورتی که در پکیج شعله تشکیل شود اما آب گرم نشود، شیر موتور برقی پکیج و یا همان شیر سه راهه دچار اختلال است و نیاز به تعمیر و یا حتی تعویض دارد تا مشکل افت فشار آب گرم پکیج حل شود. در شیر موتور برقی یک میکرو سوئیچ نصب شده که از طریق دیافراگمی که در بخش زیرین آن طراحی شده است، فشار آب را هدایت می کند و به برد پکیج وجود آب در داخل مدار گرمایشی را گزارش می دهد.

در صورتی که آب در این مدار وجود داشته باشد، اجازه روشن شدن مشعل به پکیج داده می شود و کارکرد صحیح پکیج شکل می گیرد، اما در صورت هر گونه خرابی و اختلال در این مسیر پکیج از کارکرد اصلی خود دور شده و نیاز به تعمیر دارد.

تنظیم عملکرد صحیح شیر سه راهه هیدرولیکی

شیر سه راهه هیدرولیکی انرژی حرکتی سوپاپ آب گرم را از طریق کلاحک برنجی تامین می کند. زمانی که شما شیر آب گرم پکیج را باز می کنید، با اختلاف فشاری که از طریق دوتا لوله مویین به دو طرف دیافراگم منتقل می شود، سوپاپ آب گرم این محفظه به سمت جلو حرکت می کند و با حرکت سوپاپ آب گرم به سمت جلو میله ای که در انتهای شیر سه راهه هیدرولیکی قرار دارد به جلو کشیده می شود، علاوه بر آن مسیر حرکت لوله آب گرمی که از مبدل اولیه به سمت سه راهی حرکت کرده است.

از طریق سوپاپ آب گرم به سمت سوپاپ ثانویه منحرف می شود و مسیر گرمایشی را مسدود می کند. به این ترتیب پکیج شما نمی تواند آب را به اندازه کافی گرم کند و مشکل افت فشار پکیج شکل می گیرد که نیاز به تعمیر تخصصی پکیج توسط تعمیرکاران مجرب دارد.

تنظیم عقربه ی پکیج

میزان فشار آب دستگاه در پکیج، توسط تنظیم عقربه ی پکیج که در جلوی دستگاه  و یا بخش زیرین آن قرار داد، اندازه گیری می شود. عقربه پکیج باید بین عدد 1.5 و 2 بار باشد. توجه نمایید که بار واحد اندازه گیری درجه پکیج می باشد و اگر عقربه کمتر از این میزان ذکر شده باشد ، ممکن است پکیج روشن نشده و حتی نیاز به تعمیر ایجاد شود.

راهکارهای رفع افت فشار در پکیج

نمایندگی تعمیرات پکیج

نگهداری و راه اندازی سیستم های پکیج امر مهمی می باشد که نیاز به دقت فراوان در جلوگیری از پیدایش عوامل تخریب کننده ی پکیج دارد.همکاران و کارشناسان مجرب ما، با استفاده از پیشرفته ترین ابزارها و تکنیک های سرویس دهی، شما را در جهت تعمیر وبرقراری سیستم های گرمایشی انواع پکیج ها یاری می کنند.همچنین در بخش تعمیرات پکیج دیواری نیز مقالات و راهکارهای کاربردی بسیاری در جهت افزایش دانش عیب یابی سیستم پکیج اراﯬ می شود.

3.6/5(12 امتیاز)

کاربر گرامی جهت اطلاع از هزینه ی تعمیرات با شماره های 02154114 ، 02162948 تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *