021-62948

جستجو
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
اشتراک گذاری

علت گرم نشدن رادیاتورها چیست؟

رایادتورها مهم ترین ابزار گرمایشی در ساختمان های امروزی می باشند که مسلما به دلیل طول عمر بالای آن ها و فرسودگی ساختارشان ممکن است دچار اختلالاتی شوند و از کارکرد اصلی خود دور بمانند. گرم نشدن رادیاتورها و یا گرم شدن تنها بخشی از آن ها یکی از رایج ترین مشکلاتیست که در طی استفاده ی چندین ساله از سیستم گرمایشی پکیج پدیدار می شود.

عدم گرم شدن رادیاتورها می تواند به دلایل متعددی رخ دهد. رفع این مشکل نیازمند عیب یابی تخصصی می باشد. در این مقاله و همینطور مقاله “گرم نشدن آب پکیج” ، به شناسایی علل پیدایش این مشکل و راهکارهای رفع آن می پردازیم.

گرم نشدن رادیاتور

رفع مشکل گرم نشدن رادیاتورها با هواگیری

یکی از اقدامات اولیه پس از اینکه متوجه بروز مشکل گرم نشدن رادیاتورها شدید، هواگیری رادیاتورهاست. هواگیری کار دشواری نیست و به سادگی می‌توانید آن را انجام دهید. برخی از رادیاتورها برای هواگیری نیاز به آچار مخصوص به خود را دارند و برخی دیگر با استفاده از ابزارآلات ساده باز می‌شوند. به طور کلی هواگیری پکیج و رادیاتور یکی از مهمترین ملزومات تعمیر و نگهداری رادیاتور و رفع انواع اختلالات سیستم گرمایشی نوین است. به یاد داشته باشید که در صورت عدم آشنایی با چگونگی مراحل هواگیری و کارکرد سیستم پکیج از افراد متخصص تعمیرات پکیچ  کمک بگیرید.

فشار پایین پکیج و گرم نشدن رادیاتورها

اگر هواگیری را به درستی انجام داده اید و همچنان مشکل عدم گرم شدن رادیاتورها وجود دارد، ممکن است فشار پکیج کاهش یافته باشد. فشار پکیج باید حداقل روی 1.5 بار باشد، در صورتی که میزان فشار پکیج از این میزان کمتر نشان داده شده باشد، احتمال اینکه با مشکل گرم نشدن شوفاژ مواجه شوید، زیاد است. جهت برطرف شدن این مشکل کافیست فشار را افزایش دهید.

رفع مشکل گرم نشدن رادیاتور

جرم گیری جهت رفع مشکل گرم نشدن رادیاتورها

در برخی از مواقع ممکن است لوله‌های متصل به رادیاتورها دچار رسوب شده و مشکلات زیادی را در کارکرد سیستم گرمایشی پکیج ایجاد نمایند. زمانی که رادیاتورگرم نمی شود نیز احتمال گرفتگی لوله‌ها وجود دارد. رسوب لوله‌ها باعث افت فشار آب شده و در نتیجه رادیاتور توان گرم شدن را نخواهد داشت.

جرم گیری لوله های مدار گرمایشی جهت رفع مشکل عدم گرم شدن رادیاتورها باید تحت نظر سرویسکار ماهر انجام گیرد، چراکه در راستای از بین بردن این مشکل باید با استفاده از محلول‌های خاص، مبدل حرارتی را جرم زدایی کرد. استفاده از محلول‌های بی کیفیت و یا نداشتن تجربه جهت انجام این کار ممکن است به پکیج آسیب جدی وارد نماید.

خرابی شیر رادیاتور

یکی از دلایلی که باعث گرم نشدن رادیاتورها می شود، مشکلات شیر آب آن هاست. اگر شیر رادیاتور خراب شده باشد، رفت و آمد آب در آن به درستی انجام نشده و در نتیجه رادیاتور نمی تواند گرم شود.

تعویض شیر آب رادیاتور امر حساسیت، چرا که فشار آب موجود که دمای آن نیز زیاد است، ممکن است به تعمیرکار مبتدی و وسایل اطراف دستگاه آسیب وارد کند، در نتیجه توصیه می شود با سرویسکار مجرب تماس بگیرید.

سرویس سیستم گرمایشی مرکزی رادیاتورها

اگر هیچ کدام از راهکارهای بالا مشکل عدم گرم شدن رادیاتورها را حل نکرد، شاید نیاز باشد که سیستم مرکزی سرویس شود. گرد و غبار و ذراتی که در پمپ سیستم گیر کرده است، می تواند موجب بروز مشکل گرم نشدن رادیاتورها و حتی مختل شدن کلی کارکرد پکیج شود. یکی از علائم نشان دهنده ی فرا رسیدن زمان سرویس موتور، گرمای ضعیف قسمت بالایی رادیاتورها با وجود سرمای کامل بخش پایینی آن ها می باشد. این سرویس باید تحت نظر کارشناسان ماهر انجام شود.

نمایندگی تعمیرات پکیج

رایادتورها مهم ترین ابزار گرمایشی در ساختمان های امروزی می باشند که مسلما به دلیل طول عمر بالای آن ها و فرسودگی ساختارشان ممکن است دچار اختلالاتی شوند و از عملکرد اصلی خود دور بمانند. نمایندگی تعمیرات پکیج توسط دانش کارشناسان و تعمیرکاران مجرب و بهره مندی از به روزترین تجهیزات مرتبط با انواع سیستم های گرمایشی شما را در کارکرد صحیح پکیج ها و رادیاتورهای متصل به آن ها یاری می نماید.

امتیاز شما به این نوشته

کاربر گرامی جهت اطلاع از هزینه ی تعمیرات با شماره های 02154114 ، 02162948 تماس بگیرید.