چرا پکیج خاموش می شود؟

تعمیر پکیج

از پکیج می توان برای گرم کردن آب مصرفی خانواده استفاده نمود. با به کارگیری پکیج از مزاحمت شوفاژ و موتورخانه راحت خواهید شد و همه ی تنظیمات، به سادگی در دسترس شما خواهد بود. انواع متنوع این دستگاه تولید شده و مطابق با نیاز و میزان کاربری، مورد استفاده افراد قرار می گیرد. کد خطاهای مختلفی برای هریک از این مدل ها تعریف شده که معمولا در هر برند متفاوت می باشد.

به همراه داشتن دفترچه ی راهنمای پکیج برای تشخیص عیب یابی آن الزامی است؛ در غیر این صورت، باید حتما از تکنسین مربوط به همان برند کمک گرفت. یکی از مشکلات رایج این دستگاه، خاموش شدن آن است که به دلایل مختلفی بروز پیدا کرده و عملکرد کل سیستم را مختل می کند.

در ادامه، ضمن بررسی این دلایل، ترفندهای رفع مشکل مورد بحث را از زبان متخصصین نمایندگی تعمیر پکیج مرکز سخت افزار ایران به شما عزیزان آموزش خواهیم داد.

خاموش شدن پکیج

انواع خرابی پکیج

به طور کلی خرابی ها و مشکلات پکیج، به سه دسته ی زیر تقسیم بندی می شوند:

ممکن است خرابی پکیج منجر به خاموش شدن این دستگاه شود که در این صورت، اصطلاحاً دستگاه قفل می شود.

یکی دیگر از انواع مشکلات پکیج دیواری، نیاز به ریست کردن دستگاه دارد. در بعضی مدل های پکیج، زمانی که چراغ چشمک زن ریست پکیج، روشن و خاموش می شود، به این معنی است که یکی از سیستم های سنسور دود، سنسور حد، یونیزاسیون و… عمل کرده است. در این زمان باید کلید ریست پکیج را برای چند ثانیه نگه داشته تا پکیج ریست شود.

آخرین نوع خرابی که ارتباطی با خاموش شدن پکیج ندارد، مربوط به مواردی است که در صورت بروز، هنوز دستگاه به کار خود ادامه می دهد.

دلایل خاموش شدن پکیج

برای شناخت دلایل خاموش شدن پکیچ ، باید بررسی شود که در هنگام استارت اولیه، فن دستگاه روشن می‌شود یا خیر. اگر فن روشن باشد، قطعه ی بعدی که نیاز به بررسی دارد، پرشر هوا است. در صورت خرابی و عملکرد ناقص هریک از قطعات ذکر شده، ممکن است پکیج خاموش شده و مشکلاتی را برای شما ایجاد نماید.

در صورتی که در حالت زمستانی، پکیج کار می‌ کند ولی در حالت تابستانی و با باز شیر آب، دستگاه هیچ عکس العملی ندارد، مشکل ناشی از خرابی فلوسویچ می باشد. البته توجه کنید که در صورتی که پکیج مرتب خاموش و روشن می‌شود و بدین وسیله آب و شوفاژ را گرم نمی‌کند، دلایل متعدد دیگری همچون:

تنظیم نبودن یون تشخیص شعله، گرفتگی مجاری دودکش، خرابی سنسور آب مصرفی و گرمایشی و… نیز در خاموش شدن پکیج موثر هستند.گاهی هم دلیل این مشکل، وارد نشدن برق به دستگاه است.

نکات ایمنی پکیج

راه حل های خاموشی پکیج

حال که با دلایل مختلف خاموش شدن پکیج دیواری آشنا شدید، لازم است ترفندها و راه حل های رفع این ایراد را نیز بدانید تا قادر به رفع آن باشید. تعمیر و تعویض فن، یکی از راه حل های این مساله است که مشکل خاموش شدن دستگاه را برطرف می کند. ترمیم و تعویض پرشر نیز اقدام دیگری است که می تواند در رفع ایراد مورد بحث موثر باشد. چنانچه برق وارد پکیج نمی شود، باید فاز و نول را از پریز برق تا برد پکیج دنبال کرده و ببینید در کجا قطعی دارد؛ در این حالت معمولا برد الکترونیک معیوب شده و نیاز به ترم یا حتی تعویض دارد.

همچنین برای تعمیر پکیج زمانی که خاموش می شود، ابتدا باید با استفاده از دفترچه ی راهنمای دستگاه، مشکل را عیب یابی کرده و در صورت نیاز، از متخصصین این حوزه کمک بگیرد. همکاران ما در نمایندگی تعمیرات پکیج مرکز سخت افزار ایران، توانایی این را دارند که با تکیه بر مهارت و تجربه ی بالای خود، مشکل خاموش شدن پکیج را به تخصصی ترین شکل برطرف کرده و این دستگاه را به شکل حرفه ای ترمیم نمایند. به این ترتیب، شما عزیزان می توانید اطمینان داشته باشید که پکیج مورد نظرتان ترمیم شده و دیگر شاهد مشکل در آن نخواهید بود.

نمایندگی تعمیرات پکیج

نمایندگی تعمیرات پکیج در مرکز سخت افزار ایران، با این هدف راه اندازی شده که کاربران محترم بتوانند با کیفیت ترین سرویس ها را در زمینه ی ترمیم و تعویض بخش های مختلف این محصول دریافت نمایند. همکاران متخصص و مجرب ما در این مرکز، از ابزارآلاتی استفاده می کنند که از بین پیشرفته ترین نمونه های روز دنیا انتخاب شده اند. به همین دلیل نیز کاربران می توانند اطمینان داشته باشند که پکیج مورد نظرشان به تخصصی ترین شکل ممکن ترمیم خواهد شد.

ما در تلاشیم که ضمن ارتقا سطح کیفی خدمات در حوزه های ذکر شده و جلب رضایت کاربران گرامی، این عزیزان را از مراجعه به چندین مرکز خدماتی بی نیاز ساخته و نیازهای آنها در کلیه ی زمینه های مرتبط با انواع پکیج را به نحو احسن برطرف نماییم. گفتنی است نمایندگی تعمیرات پکیج، در راستای راحتی هرچه بیشتر کاربران، خدمات خود را به صورت سرویس در محل به این عزیزان ارائه می نماید.

 

مطالب مرتبط

فهرست
خدمات پذیرش و تحویل دستگاه در محلثبت سفارش تعمیر
+