فوت و فن های تعمیرات آیپد

تعمیر تبلت

اگر تبلت اپل یا همان آیپد شما درست کار نکند چه می کنید؟ حتما اول در اینترنت مشکل را سرچ کرده و اطلاعاتی راجع به آن کسب می کنید. بعد دنبال یک مجموعه تعمیراتی معتبر می گردید تا دیوایس خود را به شکل حرفه ای ترمیم کنید. اما آیا می دانید که برای تعمیرات آیپد در چنین مراکزی چگونه اقدام می شود؟ آیا می دانید که مشکلات تبلت شما نشانه خرابی کدام بخشها هستند؟ یا برای برطرف کردن یک ایراد خاص، باید کدام قطعات را ترمیم یا تعویض کرد؟ در ادامه مطلب پیش رو، جواب همه این پرسش ها را می دهیم. آشنایی با فوت و فن ها و جزئیات تعمیر آیپد به شما کمک می کند که در زمان مناسب، اقدامات درست تری را برای برطرف کردن ایرادات عملکردی این تبلت دوست داشتنی انجام دهید.

تعمیرات آیپد

هزینه تعمیرات آیپد چقدر است؟

آیا می دانید برای تعمیر تبلت اپل، به صورت میانگین چقدر باید هزینه کنید؟ حتما این سوال برای شما هم مطرح شده و دغدغه دارید که بدانید که هزینه تعمیرات آیپد چقدر خواهد بود. نمی توان پاسخ مشخصی به این سوال داد. تا زمانی که آیپد مورد نظر به خوبی بررسی و عیب یابی نشده باشد، نمی توان نظری قطعی در مورد هزینه تعمیرات آن داد. تکنسین باید بداند که کدام بخش های دستگاه و به چه میزانی آسیب دیده اند. پس از آن می تواند تعیین کند که چه اقداماتی برای ترمیم آیپد لازم است.

حتی گاهی پیش بینی ها درست از آب در نمی آیند و در طول فرایند تعمیر، مشخص می شود که مثلا یکی از قطعات باید تعویض شوند. طبعا در این صورت هزینه تعمیرات تبلت apple به مراتب بیشتر از مبالغ پیش بینی شده خواهد بود. با وجود قیمت بالای قطعات اورجینال، تیم تعمیرات تبلت مرکز سخت افزار ایران تلاش می کنند ضمن ارائه بهترین خدمات تعمیری، مناسب ترین هزینه را از شما مشتریان عزیز اخذ کنند.

مشکلات رایج آیپد

به عنوان یکی از اصلی ترین مشکلاتی که در تعمیرات آیپد بررسی می شود، باید به خرابی یا از کار افتادن تاچ اشاره کرد. این مسئله می تواند ناشی از ایرادهای نرم افزاری داشته و یا به دلیل خرابی ال سی دی یا شکستن آن باشد. خرابی باتری نیز جزء دیگر مواردی است که افراد زیادی از آن شکایت دارند. این مشکل خود منجر به بروز ایراداتی همچون شارژ نشدن، روشن نشدن، دیر شارژ شدن و … در تبلت می شود. مواردی مثل کردش کردن، دانلود نشدن برنامه ها در اپ استور، هنگ کردن یا نصب نشدن برنامه ها، سفید شدن صفحه، شارژ نشدن، خرابی صفحه نمایش، کار نکردن دوربین و مواردی از این دست نیز، سایر اختلالات مهمی هستند که در صورت مشاهده آنها، باید هرچه زودتر اقدام به تعمیر تخصصی ipad کنید.

تعمیرات نرم افزاری آیپد چگونه انجام می شود؟

همانطور که می دانید، مشکلاتی مثل کرش کردن سیستم و … معمولا منشأ نرم افزاری دارند. یعنی در این شرایط، به ندرت پیش می آید که پای یک قطعه سخت افزاری و خرابی آن در میان باشد. برای تعمیر نرم افزاری آیپد، تکنسین باید با سیستم عامل IOS و ویژگی های آن آشنایی کامل داشته باشد. همچنین نیاز به استفاده از برنامه ها و نرم افزارهای ویژه ای است که با این سیستم عامل سازگاری داشته باشند. بازیابی اطلاعات، نصب و به روزرسانی سیستم عامل، ویروس کشی، فلش کردن آیپد، رفع مشکلات برنامه های معیوب، ریست فکتوری و مواردی از این دست، عمده ترین اقداماتی هستند که در راستای تعمیرات آیپد در بخش نرم افزاری انجام می شوند. مراحل هریک از این فرایندها با آنچه در تبلت های اندرویدی انجام می شود، کاملا متفاوت است.

تعمیر و تعویض صفحه نمایش آیپد

اگر نمایشگر آیپد بشکند، می توان به دو شکل عمل کرد: تعویض ال سی دی یا تعویض گلس. برای تشخیص این که کدام اقدام باید انجام شود، باید تاچ را امتحان کنید. اگر فرمانهای لمسی به درستی اجرا شدند، یعنی ال سی دی آسیبی ندیده و تنها با تعویض گلس، مشکل حل می شود. اما در صورت عمل نکردن تاچ، نیاز به تعویض نمایشگر آیپد می باشد. تکنسین های تعمیرات آیپد معتقدند که در بیشتر موارد، امکان تعمیر ال سی دی تبلت اپل وجود ندارد. باید بدانید که تعویض این قطعه هزینه زیادی دارد چرا که ال سی دی اورجینال اپل گران است و تعمیرکار مجاز به استفاده از هیچ نمایشگر دیگری نیست. بنابراین بهتر است تا حد امکان اجازه شکستن به صفحه نمایش آیپد خود ندهید!

تعمیر شارژر ipad

معمولا کاربران آیفون و آیپد از خرابی شارژر دستگاهشان شکایت دارند. البته کیفیت بالای محصولات اپل را نمی توان زیر سوال برد، اما به هر حال شارژ جزء تجهیزاتی است که امکان خرابی آن بالاست. معمولا وقتی شارژر کار نمی کند، مشکل از کابل است و آداپتور سالم است. تست آداپتور مشخص می کند که آداپتور یا بردهای آن چه وضعیتی دارند. در صورت سوختن بردها و مدارهای آداپتور، باید برای تعمیر شارژر آیپد، این بخش را به طور کامل تعویض کرد. البته  کارشناسان تعمیرات آیپد تلاش میکنند که شارژر و بخش های مختلف آن را تا حد امکان ترمیم کنند. اما اگر امکان تعمیر شارژر ipad وجود نداشته باشد، این قطعه تعویض می گردد.

مطالب مرتبط

فهرست
خدمات پذیرش و تحویل دستگاه در محلثبت سفارش تعمیر
+