اشتراک گذاری
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در email

تعمیر باتری تبلت

تامین کننده انرژی مورد نیاز برای کار تبلت، باتری است. به همین دلیل هم این قطعه اهمیت زیادی دارد و باید به سالم بودن آن توجه کرد. باتری ها معمولا به مرور زمان فرسوده می شوند و قدرت کاری اولیه خود را از دست می دهند. گاهی هم این قطعه بر اثر عواملی همچون نوسانات برق و نفوذ رطوبت یا ضربه خوردن معیوب می شود. عملیات تعمیر باتری تبلت وقتی انجام می شود که این قطعه مثل قبل کار نکرده و روند شارژ تبلت را مختل کرده باشد.

حتی گاهی باتری باد می کند و این مساله خطراتی را به دنبال دارد. در این شرایط هم باید بلافاصه باتری را از تبلت بیرون آورده و از یک باتری جدید استفاده کنید. باتری با اغلب بخش های تبلت در ارتباط است و خرابی آن می تواند سایر بخش ها را نیز دچار ایراد کند. در ادامه مطلب نکاتی را در مورد مشکلات باتری و روش های ترمیم این قطعه به شما ارائه می دهیم. به این ترتیب ضمن آشنایی با ایرادهای باتری، در زمان مناسب اقدام به تعمیر باتری تبلت خود کرده و از بروز مشکلات جدی تر پیشگیری خواهید کرد.

تعمیر باتری تبلت در چه شرایطی ضروری است؟

در تمام مدتی که از گوشی یا تبلت استفاده می کنیم، باتری در حال کار است. این یعنی باتری فشار کاری بالایی را تحمل می کند، بنابراین به مرور زمان دچار فرسودگی شده و کیفیت کاری اولیه را از دست می دهد. اما به نظر شما چه موقع باید اقدام به تعمیر باتری تبلت کرد؟ یکی از اولین نشانه های خرابی باتری، تخلیه سریع شارژ تبلت است. به این معنا که اگر قبلا می توانستید تا 10 ساعت با تبلت کار کنید، حالا باتری ظرف 5 ساعت تخلیه شده و باید دوباره تبلت را شارژ کنید. دومین علامت خرابی باتری، هنگ کردن دستگاه است.

اگر هیچ دلیل دیگری (مثل مشکلات نرم افزاری و …) برای هنگ کردن تبلت تان پیدا نکردید، احتمال خرابی باتری آن بسیار بالاست. خاموش شدن تبلت در حالی که شارژ تمام نشده هم می تواند ناشی از خرابی باتری آن باشد. خوردگی باتری، تغییر حجم باتری یا باد کردن آن، چرخش سریع و راحت باتری، گرم و داغ شدن باتری یا بدنه دستگاه، ریستارت شدن های خود به خود تبلت و بهم ریختگی ساعت و تاریخ نیز تحت شرایطی، تعمیر باتری تبلت را ضروری می سازند.

آموزش تعمیر باتری تبلت

باتری تبلت را می توان بر حسب نوع و شدت آسیب دیدگی، به روش های مختلفی تعمیر کرد. یکی از اقداماتی که تعمیرکاران برای تعمیر باتری تبلت انجام می دهند، کالیبره کردن باتری تبلت است. این کار به خصوص وقتی مفید است که درصد باتری نمایش داده در صفحه تبلت، بیشتر یا کمتر از شارژ واقعی آن باشد. کالیبراسیون کار سختی نیست و به راحتی می توانید آن را انجام دهید. کافی است یک بار باتری را به طور کامل تخلیه کنید و مجددا تبلت را تا 100 درصد شارژ کنید. اگر این روش جواب نداد، تیم تعمیرات تبلت بخش های آسیب دیده باتری را لحیم کاری می کنند. تنها تعمیرکار می تواند به درستی تشخیص دهد که چه موقع باید باتری تبلت را لحیم کاری کرد.

احیای باتری تبلت

روش دیگری که برای تعمیر باتری تبلت مورد استفاده قرار می گیرد، احیای باطری است. احیای باتری تبلت و موبایل، یک فرایند مشخص و چند مرجله ای است که برای تقویت قدرت شارژدهی باطری اجرا می شود. وقتی باتری توانش را از دست داده و شارژ را در خود نگه نمیدارد، از روش احیا استفاده می شود. برای احیای باتری موبایل یا تبلت، اول کانتکت های باتری تمیز می شوند.

اقدام بعدی پوشاندن درزهای باتری است. فریز کردن باتری و القای پالس از یک باتری دیگر، روش های دیگری هستند که به احیای باتری تبلت و ترمیم این قطعه کمک می کنند. اگر مشکل باتری با هیچ یکی از روش های ذکر شده برطرف نشد، نیاز به تعویض باتری است که در بخش های بعدی مراحل آن را به شما آموزش می دهیم.

تعویض باتری تبلت

فرایند تعویض باتری تبلت به ترتیب زیر انجام می شود:

1- آزاد کردن خشاب سیمکارت (در تبلت های سیمکارت خور)

2- گرما دادن به قاب پشتی تبلت

3- نصب ساکشن کاپ روی درب پشت تبلت

4- کشیدن ساکشن کاپ

5- وارد کردن پیک به لبه زیرین قاب

6- شل کردن لبه های درب تبلت

7- جداسازی درب پشتی

8- باز کردن تمامی پیچ های نگهدارنده فریم میانی

9- بلند کردن لبه زیرین فریم میانی

10- جداسازی فریم میانی

11- باز کردن کانکتور باتری

12- بلند کردن باتری از جایگاهش

13- جداسازی و تعویض باتری تبلت

14- بستن تبلت و بخش های جدا شده برعکس مراحل قبل

نمایندگی تعمیرات تبلت

چنانچه در هریک از انواع تبلت خود مشکل یا ایرادی را مشاهده کردید، مرکز تخصصی تعمیر تبلت تا رفع کامل مشکل کنار شما خواهد بود. این مرکز یک مجموعه تخصصی است که کلیه خدمات و سرویس های مربوط به تعمیرات تبلت را در سطحی حرفه ای به کاربران ارائه می دهد. اساسا تعمیرات تبلت فرایند چندان راحتی نیست و به مهارت و تخصص بالایی نیاز دارد.

تعمیرکار باید دانش نرم افزاری و سخت افزاری به روزی در این زمینه داشته باشد تا بتواند مشکلات بخش های مختلف دستگاه را به صورت حرفه ای برطرف کند. در غیر این صورت ممکن است با یک اشتباه کوچک، تبلت شما را برای همیشه از کار بیندازد. تعمیر و تعویض باتری، تعویض lcd، تعمیر تاچ، تعویض گلس تبلت، تعمیر اسپیکر، ترمیم و تعویض مدارهای آسیب دیده، تعویض خازن های معیوب، تعمیر تخصصی برد، ویروس کشی، فلش نرم افزاری، بازیابی اطلاعات تبلت و اقداماتی از این دست، عمده خدمات نمایندگی تعمیرات تبلت به شمار می روند.

امتیاز شما به این نوشته