021-62948

جستجو
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
اشتراک گذاری

دلایل چشمک زدن هارد اکسترنال چیست ؟

روشن و خاموش شدن مداوم یک لامپ ال ای دی گاهی به معنای فعال بودن یک دستگاه و گاهی نیز نشان دهنده خطر است! اگر زمان زیادی نباشد که از ابزارهای ذخیره سازی جانبی استفاده می کنید، ممکن است چشمک زدن هارد اکسترنال برای شما نگران کننده باشد.

با این حال دلیلی برای نگرانی وجود ندارد. عمده ترین دلیل چشمک زدن هارد، اتصال آن به کامپیوتر یا لپ تاپ شماست. علاوه بر این دلایل دیگری نیز برای روشن و خاموش شدن چراغ های هارد وجود دارند که در این مطلب به شرح آن ها خواهیم پرداخت.

دلایل چشمک زدن هارد اکسترنال

علت های چشمک زدن هارد اکسترنال

ممکن است شاهد این مساله باشید که حتی وقتی از سیستم خود استفاده نمی کنید، هارد شما دست از چشمک زدن برنمی دارد! دلیل این پدیده این است که سیستم خیلی از اوقات در پس زمینه فعالیت هایی انجام می دهد.

ممکن است شاهد این مساله باشید که حتی وقتی از سیستم خود استفاده نمی کنید، هارد شما دست از چشمک زدن برنمی دارد! دلیل این پدیده این است که سیستم خیلی از اوقات در پس زمینه فعالیت هایی انجام می دهد. این فعالیت ها به دلایل مختلفی انجام می گیرند که در ادامه توسط کارشناسان تعمیر هارد مورد بررسی قرار گرفته اند.

فهرست کردن فایل های در دسترس

یکی از فعالیت های مشترک همه سیستم ها File-indexing‌ یا فهرست کردن فایل هاست. در این فرایند سیستم فایل های دستگاه های متصل به خود را بررسی می کند. این بررسی شامل شناسایی فایل های جدید و فرمت برنامه ها می شود.

فهرست کردن فایل های در دسترس

چشمک زدن هارد اکسترنال با فعالیت آنتی ویروس

آنتی ویروس ها از نرم افزارهایی هستند که می توان گفت بیش از نود درصد فعالیت های آن ها در پس زمینه انجام می شود. بنابراین ممکن است چشمک زدن هارد اکسترنال به دلیل بروز رسانی یا اسکن خودکار آنتی ویروس شما باشد.

پشتیبان گیری یا بروز رسانی خودکار

ممکن است از قبل جهت پشتیبان گیری از تعدادی فایل مشخص تنظیماتی اعمال کرده باشید. یا ممکن است سیستم شما در صورت اتصال به اینترنت بعضی از فرایندهای بروز رسانی خودکار را انجام دهد. این فعالیت ها نیز می توانند علت چشمک زدن هارد اکسترنال باشند.

پیشنهاد مرکز سخت افزار ایران: تعمیر هد هارد

چطور متوجه دلیل چشمک زدن هارد شویم؟

 اگر می خواهید هنگام چشمک زدن هارد دقیقا متوجه شوید دلیل این اتفاق چیست، می توانید از پنجره های Task Manager یا Resource Monitor استفاده کنید. این پنجره ها همه فرایندها و فعالیت های روی صفحه و پس زمینه را به شما نشان می دهند.

یکی از روش های بررسی علت چشمک زدن هارد اکسترنال، باز کردن Task Manager و فشردن کلیدهای ترکیبی Ctrl + Shift + Esc است. بعد از فشردن این کلیدها روی سر برگ Disc کلیک کنید تا فعالیت برنامه های مختلف سیستم در مقابل شما قرار بگیرند.

چطور متوجه دلیل چشمک زدن هارد شویم؟

نتیجه گیری

اگر خیلی روی دستگاه ها و ابزارهای دیجیتال خود حساس هستید و حتی چشمک زدن هارد اکسترنال در اوقاتی که با سیستم کار نمی کنید شما را نگران کرده، باید بگوییم به هیچ وجه نگران نباشید! در این مطلب شرح دادیم که علت کلی این اتفاق فعالیت های پس زمینه سیستم است.

شما حتی می توانید با روشی که مطرح کردیم، دقیقا مشاهده کنید که چه برنامه هایی در پس زمینه سیستم شما فعال هستند و هر کدام چه می کنند. برای بهره مندی از خدمات تخصصی رفع مشکلات هارد و بازیابی اطلاعات با ما تماس بگیرید.

5/5(2 امتیاز)

کاربر گرامی جهت اطلاع از هزینه ی تعمیرات با شماره های 02154114 ، 02162948 تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *