021-62948

جستجو
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
اشتراک گذاری

اتصال ساندبار به تلویزیون

اتصال ساندبار به تلویزیون باعث می شود در حین تماشای آن، صدای باکیفیتی به گوش شما برسد. ساندبار تجهیزات صوتی است که در کنار تلویزیون قرار می گیرد و موجب افزایش قابل توجه کیفیت و حجم صدا می شود. از این رو می توانید از طریق روش های وصل کردن ساندبار به تلویزیون که در این مطلب به آن ها اشاره می کنیم، اقدام نمایید.

اتصال ساندبار به تلویزیون

بهترین شیوه اتصال ساندبار به تلویزیون

به منظور اتصال ساندبار به تلویزیون روش های متفاوتی وجود دارد که در اینجا به بهترین روش اشاره می کنیم. اتصال HDMI ARC به عنوان بهترین روش وصل کردن ساندبار به تلویزیون شناخته می شود. در این اتصال باید اقدام به وصل کردن یک پخش کننده به صورت مستقیم با کابل HDMI به ساندبار کنید.

لازم به ذکر است که تلویزیون شما باید قادر به پشتیبانی از فناوری HDMI ARC باشد. به همین منظور باید درگاه های ورودی و خروجی و پشت دستگاه را مورد بررسی قرار دهید تا از وجود این قابلیت اطمینان حاصل کنید.

این فناوری می تواند به حرکت دو طرفه صدا در کابل بپردازد. به این معنا که صدا به صورت رفت و برگشت در کابل منتقل می شود. باید توجه داشته باشید که HDMI ARC در برندهای متفاوت تلویزیون، دارای نام متفاوتی است که باید آن را بشناسید.

بهترین شیوه اتصال ساندبار به تلویزیون

تنظیمات تلویزیون به منظور اتصال ساندبار به تلویزیون

به منظور اتصال ساندبار به تلویزیون لازم است تنظیماتی را در دستگاه انجام دهید که از قرار زیر هستند. همچنین می توانید از کارشناس تعمیر تلویزیون بخواهید این تنظیمات را برای شما انجام دهد.

1. تنظیم صدای خروجی تلویزیون

هنگام وصل کردن ساندبار به تلویزیون، ابتدا باید اقدام به تغییر خروجی صدای تلویزیون به سیستم صوتی خارجی کنید. با این تنظیمات صدا از ساندبار و با کیفیت بالا به گوش می رسد. در غیر این صورت صدا از اسپیکر تلویزیون پخش خواهد شد.

تنظیمات تلویزیون به منظور اتصال ساندبار به تلویزیون

2. بررسی اتصالات HDMI

در این مراحل باید توجه داشته باشید که اتصال HDMI به طور صحیح وصل باشد. همانطور که اشاره کردیم، اتصال HDMI ARC در برندهای مختلف تلویزیون، نام های متفاوتی دارد.

3. اجرای گزینه ARC

زمانی که حالت ARC را فعال سازی نمایید، می توانید اقدام به کنترل ساندبار خود از راه دور کرده و صدای ساندبار را تنظیم کنید.

4. تنظیم صدای ساب ووفر

با توجه به اینکه صدای ساب ووفر به صورت پیش فرض در بالاترین حد ممکن قرار دارد، شما می توانید اقدام به تنظیم آن در سطح دلخواه خود کنید.

5. بررسی تنظیمات ساندبار

یکی دیگر از اقداماتی که باید در اتصال ساندبار به تلویزیون انجام دهید، تغییر تنظیمات ساندبار به دلخواه است. به این ترتیب فعال بودن صدای دیالوگ و یا اجرای گزینه های DTS و Dolby و موارد دیگر را می توانید با توجه به نظر خود تغییر دهید.

6. تنظیم کیفیت و جلوه های صوتی

به منظور تنظیم صدا به شکل سه بعدی و با جلوه های خاص باید اقدام به فعال سازی گزینه هایی از قبیل Stereo، Bypass  Natural، Standard و موارد دیگر نمایید.

اتصال ساندبار به تلویزیون از طریق بلوتوث

یکی دیگر از روش هایی که برای اتصال ساندبار به تلویزیون کاربرد دارد، اتصال از طریق بلوتوث است. این روش در مقایسه با اتصال از طریق کابل HDMI، کیفیت صدای نسبتا پایین تری ارائه می کند، اما برای این روش نیاز به هیچ گونه تجهیزات و کابلی ندارید. از طریق مراحل زیر می توانید اقدام به وصل کردن بلندگوی خارجی به شکل بلوتوثی به تلویزیون نمایید:

 • ابتدا اقدام به فشار دادن دکمه Home تلویزیون کرده و پس از مشاهده Smart Hub ، به انتخاب گزینه تنظیمات بپردازید.
اتصال ساندبار به تلویزیون از طریق بلوتوث
 • حالا به بخش تنظیمات صدا بروید و اقدام به فعال سازی گزینه Sound Output نمایید.
وصل کردن ساندبار به تلویزیون از طریق بلوتوث
 • سپس گزینه Bluetooth Speaker List را انتخاب نمایید.
اتصال ساندبار به تلویزیون با بلوتوث
 • در این مرحله به جستجوی دستگاه ساندبار خود در بین گزینه ها پرداخته و اقدام به فعال سازی گزینه Pair and Connect نمایید.
نحوه وصل کردن ساندبار به تلویزیون از طریق بلوتوث

علت وصل نشدن ساندبار به تلویزیون از طریق بلوتوث

در صورتی که برای اتصال ساندبار به تلویزیون از طریق بلوتوث تمام مراحل بالا را طی کردید و موفق نشدید، باید اقدامات زیر را انجام دهید:

 • ابتدا اقدام به از برق کشیدن ساندبار کرده و آن را مجددا وصل کنید.
 • سپس بلندگوهای خارجی را از بین لیست بلندگوها حذف کرده و مجددا ادقام به جستجوی ساندبار کرده و به آن وصل شوید.

چنانچه به روش بلوتوثی اقدام به وصل کردن ساندبار به تلویزیون کردید و صدا را به صورت همزمان از ساندبار و اسپیکر تلویزیون شنیدید، باید از طریق مراحل زیر به رفع مشکل بپردازید:

 • ابتدا اقدام به فشار دادن دکمه Home تلویزیون کرده و پس از اینکه گزینه Smart Hub را مشاهده کردید، به انتخاب گزینه تنظیمات بپردازید.
 • در منوی General اقدام به انتخاب گزینه Accessibility نمایید.
 • حالا اقدام به غیر فعال سازی گزینه Multi-output Audio نمایید.

اتصال ساندبار به تلویزیون از طریق وای فای

در صورتی که قصد استفاده از سیم و کابل برای اتصال ساندبار به تلویزیون را ندارید، می توانید از طریق وای فای اقدام نمایید. پیش از آن باید از امکان پشتیبانی تلویزیون از قابلیت وای فای اطمینان حاصل کنید. در حال حاضر کلیه تلویزیون های هوشمند به قابلیت وای فای مجهز شده اند و باید مراحل زیر را طی کنید:

 • ابتدا از طریق کنترل ساندبار یا پشت آن، اقدام به فشار دادن دکمه Source کنید.
 • حالا به وصل کردن گوشی تلفن خود به وای فای مشترک با تلویزیون بپردازید.
 • در تلویزیون ها با برندهای مختلف اپلیکیشن های مخصوص آن را نصب کنید.
 • در داخل اپلیکیشن اقدام به ضربه زدن روی نماد “+” کنید.
اتصال ساندبار به تلویزیون از طریق وای فای
 • حالا گزینه Device را انتخاب کنید.
وصل کردن ساندبار به تلویزیون از طریق وای فای
 • در این مرحله اقدام به انتخاب گزینه AV کرده و در بین گزینه های موجود، به انتخاب ساندبار خود پرداخته و گزینه Soundbar را انتخاب کنید.
 • پس از آن گزینه Start را ضربه زده تا گوشی تلفن شما به یافتن ساندبار بپردازد و به آن متصل شود.
اتصال ساندبار به تلویزیون از طریق wifi

مزیت های اتصال ساندبار به تلویزیون از طریق وای فای

حالا به مزیت های اتصال ساندبار به تلویزیون اشاره می کنیم که از قرار زیر هستند:

1. به سیم و کابل نیازی نیست

یکی از مهم ترین مزیت های وصل کردن ساندبار به تلویزیون از طریق وای فای، عدم نیاز به سیم و کابل است. با این روش اطراف تلویزیون با سیم و کابل احاطه نشده و از بی نظمی آن جلوگیری به عمل می آورد.

2. برد وای فای از بلوتوث بیشتر است

یکی دیگر از مزایای این اتصال، برد بیشتر آن در مقایسه با روش بلوتوثی است. با روش اصال وای فای می توانید ساندبار را دورتر از تلویزیون و حتی در اتاق دیگر قرار دهید. اما اتصال بلوتوثی می تواند تا مسافت حدودا 9 متر را پوشش دهد.

3. اتصال به چند دستگاه امکان پذیر است

با اتصال ساندبار به تلویزیون از طریق وای فای می توانید چندین دستگاه را در یک شبکه خانگی قرار دهید و آن ها را به یکدیگر وصل کنید. در این روش امکان اتصال چندین ساندبار به تلویزیون فراهم شده و می توانید از بین لیست ارائه شده به انتخاب ساندبار مورد نظر خود بپردازید.

5/5(1 امتیاز)

کاربر گرامی جهت اطلاع از هزینه ی تعمیرات با شماره های 02154114 ، 02162948 تماس بگیرید.