021-62948

اشتراک گذاری

آموزش اتصال اندروید باکس به تلویزیون

اتصال اندروید باکس به تلویزیون مراحل دشواری ندارد؛ اما انجام دادن این کار نکاتی دارد که اطلاع از آنها کیفیت نهایی کار را افزایش می دهد. اگر شما هم به تازگی به جمع کاربران این دستگاه اضافه شده اید، ادامه مطلب به شما کمک می کند که ضمن آشنایی با این نکات، مراحل و روش های وصل کردن اندروید باکس به تلویزیون را نیز فرا بگیرید.

اندروید باکس یک گجت کاربردی است که قابلیت های اسمارت تی وی را در تلویزیون های معمولی قابل دسترسی می کند. درواقع با این دستگاه می توانید تلویزیون را به اینترنت وصل کرده   و از امکانات آن (برنامه ها و بازی های متنوع و …) بهره مند شوید.

اتصال اندروید باکس به تلویزیون

مراحل اتصال اندروید باکس به تلویزیون

برای وصل کردن دستگاه اندروید تی وی به تلویزیون، باید مراحل مشخصی را به ترتیب طی کنید. این مراحل در بیشتر دستگاه ها یکسان هستند؛ اما با توجه به برند دستگاه، ممکن است نام برخی از گزینه ها متفاوت بوده و یا نیاز به استفاده از تنظیمات خاصی باشد. در مجموع مراحل اتصال اندروید باکس به تلویزیون در بخش های بعدی مفصلا آنها را بررسی می کنیم، در اغلب دستگاه ها مشابه هستند. اگر در اجرای مراحل اتصال اندروید باکس به تلویزیون با مشکل مواجه شدید، با نمایندگی تعمیر تلویزیون در مرکز سخت افزار ایران تماس بگیرید.

مرحله اول: باز کردن بسته بندی و اتصال کابل ها

پس از این که اندروید باکس مورد نظر خود را خریداری کردید، بسته بندی آن را با دقت باز کنید. معمولا ابزارهایی مثل ریموت کنترل، کابل  HDMI آداپتور برق هم در بسته بندی وجود دارد. توصیه میکنیم در صورت داشتن سیستم صوتی حرفه ای حتما اندروید باکس را به آمپلی فایر متصل کنید و سپس آمپلی فایر  را به تلویزیون متصل کنید. همچنین بد نیست که از یک کابل اچ دی ام آی با کیفیت استفاده کنید تا انتقال صدا بهتر انجام شود.

مرحله دوم: وصل کردن کابل و سیم برق

در دومین مرحله اتصال اندروید باکس به تلویزیون، فیش اتصال آداپتور را به دستگاه متصل کنید و سپس آداپتور برق را به پریز بزنید. اکثر دستگاه های اندروید باکس کلید روشن و خاموش کردن فیزیکی ندارند و به محض اتصال به برق روشن می شوند. پس از روشن شدن دستگاه، باید کابل HDMI را نیز به گجت و تلویزیون وصل کنید.

مرحله سوم: اتصال ریموت

در ادامه مراحل وصل کردن اندروید باکس به تلویزیون، باید ریموت را وصل کنید. برخی دستگاه های اندروید تی وی به همراه ریموت ایر ارائه می شوند و بسیاری از آنها را در صورت نیاز باید خودتان به ریموت ایر تجهیز کنید. ریموت های ایر کنترل دستگاه و اپلیکیشن ها را با استفاده از نشانگر موس راحت تر می کنند.

این ریموت ها دارای یک دانگل یو اس بی هستند که اتصال آنها به تلویزیون را راحت تر می کند. برای تنظیم سرعت نشانگر هم می توانید وارد تنظیمات شده و در بخش System Settings ، گزینه Language & input را انتخاب کنید. سپس از بخش Pointer Speed سرعت حرکت نشانگر موس را به دلخواه تغییر دهید

مرحله چهارم: تنظیمات تلویزیون یا نمایشگر

پس از اتصال اندروید باکس به تلویزیون، باید تنظیمات مربوط به تصویر و … را انجام دهید. بدین منظور وارد تنظیمات شده و از بخش Apps & Notifications برنامه لانچری که نصب کرده اید را انتخاب کنید. سپس گزینه های Advanced، Open by default و CLEAR DEFAULTS را به ترتیب انتخاب کنید. در ادامه، روی ریموت دستگاه کلید Home را فشار داده و لانچر اولیه دستگاه را انتخاب کنید.

مرحله پنجم: تنظیم رزولوشن خروجی اندروید

یکی دیگر از مراحل اتصال اندروید باکس به تلویزیون، مربوط به تنظیم کردن رزولوشن خروجی اندروید است. بدین منظور از داخل لانچر اصلی دستگاه Settings را انتخاب کرده و گزینه Advanced Setting را بزنید. سپس گزینه Display را انتخاب کرده و پس از آن، گزینه Screen Resolution را انتخاب کنید. در ادامه از بخش Display Mode رزولوشن مورد نظر خود را انتخاب کنید.

مرحله ششم: اتصالات شبکه و بلوتوث

بعد از این که مراحل قبلی اتصال اندروید باکس به تلویزیون را طی کردید، نوبت به اتصالات شبکه و بلوتوث می رسد. اگر دستگاه خریداری شده دارای پورت Ethernet است و مودم شما در نزدیکی اندروید باکس است، توصیه ما استفاده از اتصال کابل است. در غیر این صورت برای اتصال به شبکه WIFI ، وارد تنظیمات شده و گزینه وای فای را انتخاب کنید. پس از پیدا کردن نام شبکه اینترنت خود، آن را انتخاب کرده و رمز عبور را وارد نمایید. در نهایت منتظر بمانید تا اتصال اینترنت برقرار شود.

مرحله هفتم: نصب فروشگاه های نرم افزاری

در این مرحله اتصال اندروید باکس به تلویزیون، باید فروشگاه های نرم افزاری را نصب کنید. گوگل پلی بهترین فروشگاه برای دریافت انواع بازی ها، اپلیکیشن ها و … است؛ اما فروشگاه های ایرانی هم گزینه های بدی نیستند. پس از نصب فروشگاه، اپ های مورد نظرتان را در آن جستجو کرده و به راحتی آنها را دانلود نمایید.

5/5(1 امتیاز)