021-62948

جستجو
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
اشتراک گذاری

دلایل سیاه شدن صفحه گوشی و رفع مشکل آن

برخی مواقع کاربران گوشی های هوشمند اندرویدی با یک صحنه ترسناک در گوشی های شان مواجه می شوند و آن هم سیاه شدن صفحه نمایش گوشی است. به این حالت اصطلاحا The Black Screen of Death گفته می شود که گویا نمایشگر دستگاه در حال از دست رفتن است. این حالت برای کاربران بسیار ناگوار است چرا که دیگر هیچ کاری نمی توانند با دستگاه شان انجام دهند.

با خاموش شدن و سیاه شدن ال سی دی گوشی، امکان دسترسی به بخش های مختلف دستگاه از بین می رود. اما این حالت به چه دلایلی رخ می دهد و آیا می توان مشکل سیاه شدن صفحه نمایش گوشی را برطرف کرد؟ در ادامه این مطلب می خواهیم دلایل سیاهی نمایشگر گوشی و راه کار های رفع آن را مورد بررسی قرار دهیم. اما ابتدا بهتر است ببینیم منظور از سیاهی نمایشگر گوشی دقیقا چیست.

سیاه شدن ال سی دی موبایل

اصلی ترین دلایل سیاه شدن صفحه گوشی چیست؟

 1. ویروسی شدن گوشی
 2. وجود باگ نرم افزاری
 3. ضربه خوردن ال سی دی موبایل
 4. آبخوردگی گوشی

سیاه شدن صفحه نمایش گوشی به چه معناست؟

سیاه شدن ال سی دی گوشی به این معناست که به صورت کاملا ناگهانی در صورتی که گوشی در حال کار است، نمایشگر آن سیاه شده و کاملا خاموش به نظر می رسد. این در حالی است که گوشی خاموش نیست و تنها صفحه نمایش آن تاریک و سیاه شده است. این مشکل عموما در گوشی های اندرویدی مشاهده می شود. در این حالت کاربر نمی تواند هیچ کاری با دستگاه خود کند. اما این سیاه شدن صفحه نمایش گوشی با چه نشانه ها و علائمی نمایان می شود؟

در واقع پیش از این که نمایشگر دستگاه به صورت کامل سیاه شود، برخی نشانه ها از قبل حاکی از این است که صفحه نمایش دستگاه در آستانه سیاه شدن و خاموشی است. برای مثال می توان به از کار افتادن یا ضعیف شدن تاچ نمایشگر اشاره کرد. ریستارت شدن ناگهانی و مداوم گوشی و هنگ کردن دستگاه از دیگر نشانه هایی است که می توان در صورت مشاهده آن ها گفت که به زودی صفحه نمایش ممکن است سیاه شود. از طرفی زمانی که رنگ نمایشگر تغییر می کند، برای مثال بخشی از آن تاریک تر شده یا به رنگ قرمز و سفید در می آید، ممکن است در ادامه سیاه شدن صفحه نمایش دستگاه اتفاق بیفتد.ش

علل سیاه شدن صفحه نمایش موبایل چیست؟

سیاه شدن ال سی دی گوشی می تواند به دلایل متعددی رخ دهد. حتی برخی مواقع این سیاه شدن دلیل مشخص و به خصوصی نیز ندارد و نمی توان برای آن علتی جست. در درجه اول برخی اختلالات نرم افزاری نظیر ویروسی شدن گوشی و نصب برخی بدافزار ها را می توان به عنوان علل سیاه شدن صفحه نمایش گوشی در نظر گرفت. البته وجود برخی باگ های نرم افزاری نیز می تواند موجب بروز این حالت شود. در برخی مواقع زمانی که گوشی برای مدت زمانی طولانی در شارژ باشد و در صورتی که شارژ آن تکمیل شده باشد، سیاه شدن صفحه ممکن است رخ دهد.

استفاده از باتری یا شارژر های غیر اصلی نیز می تواند از دلایل بروز این مشکل باشد. استفاده از الکل، وارد شدن ضربه و آسیب به نمایشگر گوشی، ورود آب و رطوبت به ال سی دی و مواردی از این دست نیز می تواند از دلایل خرابی و سیاه شدن نمایشگر گوشی باشند. در خصوص این دلایل آخر، خرابی و بروز مشکل در ال سی دی گوشی مستقیما عامل سیاه شدن صفحه است و از این رو ایراد های سخت افزاری را نیز می توان در زمره علل سیاهی نمایشگر گوشی های هوشمند در نظر گرفت.

 
سیاه شدن صفحه گوشی

راه حل های رفع مشکل سیاه شدن ال سی دی موبایل اندرویدی

برای رفع مشکل سیاه شدن صفحه نمایش گوشی، راه حل های متعددی متناسب با دلیل بروز این مشکل وجود دارد. برای مثال اگر نصب بد افزار ها و ویروسی شدن گوشی عامل سیاه شدن نمایشگر باشد، انجام تعمیرات نرم افزاری باید انجام شود. گاهی اوقات مشکل از باتری است، به همین دلیل یکی از راه حل ها جدا کردن باتری از گوشی و روشن کردن مجدد دستگاه است. دیگر راه حل ها شامل موارد زیر می شود:

 • تعویض شارژر و استفاده از کابل شارژ های اصلی
 • بوت کردن گوشی در حالت Safe Mode
 • خارج کردن کارت حافظه از گوشی و جا زدن مجدد آن
 • روشن کردن گوشی در حالت ریکاوری
 • پاک کردن حافظه کش گوشی
 • حذف بدافزار ها و برنامه های مخرب
 • ریست فکتوری کردن گوشی
 • انجام تعمیرات سخت افزاری در صورت ضربه خوردن یا ورود الکل به دستگاه

نحوه بوت کردن گوشی در حالت Safe Mode

یکی از روش های رفع مشکل سیاه شدن ال سی دی گوشی، بوت کردن آن در حالت Safe Mode است. این روش خصوصا زمانی نتیجه بخش است که عامل سیاهی نمایشگر عملکرد نادرست برخی از اپلیکیشن های نصب شده روی گوشی و بد افزار های روی آن باشد، چرا که در این حالت این برنامه موقتا غیر فعال خواهند شد. برای این منظور ابتدا باید گوشی را خاموش کرد و سپس دکمه پاور را چند ثانیه نگه داشت تا لوگوی گوشی نمایان شود.

سپس دکمه را رها کرده و فورا دکمه کم کردن ولوم را بگیرید. این دکمه را نگه دارید تا گوشی ریستارت شود. در این حالت، گزینه Safe mode نمایان می شود. معمولا اگر بوت شدن به درستی در این حالت صورت بگیرد، می توان مطمئن شد که نصب یک بدافزار یا برنامه نا ایمن موجب سیاه شدن صفحه نمایش گوشی شده و برای رفع آن باید آن برنامه را حذف کنید.

رفع مشکل سیاهی نمایشگر در حالت ریکاوری مود

در یک راه حل دیگر برای رفع مشکل سیاه شدن صفحه نمایش گوشی روشن کردن دستگاه در حالت ریکاوری مود است. برای این که بتوان گوشی را در این حالت روشن کرد، باید مطابق مدل دستگاه مسیر مورد نیاز را دنبال کرد. البته یک سری نرم افزار ها هم برای روشن کردن گوشی در حالت ریکاوری مود وجود دارد که می توان از آن ها استفاده کرد. زمانی که گوشی را در حالت ریکاوری مود روشن می کنید، می توان دستگاه را ریست کرد و پارتیشن حافظه کش گوشی را نیز پاک کرد.

برای دریافت خدمات تعمیر موبایل خود، با شماره 1662 در ارتباط باشید.

سیاه شدن نمایشگر گوشی به دلیل ضربه

ضربه و آسیب از جمله زمین خوردن یا پرت شدن گوشی روی زمین، می تواند آسیب های شدیدی را به ال سی دی دستگاه وارد کند. با وارد شدن ضربه به نمایشگر گوشی های هوشمند، یک سری آسیب های داخلی و بیرونی به تاچ و ال سی دی دستگاه وارد می شود. این آسیب ها یا با شکستگی صفحه نمایان می شوند یا این که با آسیب های درونی که به تدریج با علائمی همچون سیاه شدن صفحه نمایش گوشی مشاهده می شود.

حتی ممکن است قبل از سیاه شدن کامل صفحه، بخشی از نمایشگر تیره شود یا این که دستگاه دائما ریستارت شود. در صورتی که سیاه شدن ال سی دی گوشی به دلیل وارد شدن ضربه باشد، باید تعمیرات مورد نیاز در خصوص تاچ و ال سی دی دستگاه صورت بگیرد. تعویض تاچ و ال سی دی نیز در برخی از مواقع که آسیب جدی تر است، ممکن است نیاز باشد.

سیاه شدن صفحه نمایش به دلیل ورود الکل و رطوبت

در یک سال اخیر به دلیل شرایط پاندمی در جهان؛ استفاده از الکل برای ضد عفونی کردن گوشی ها خود به عنوان یک عامل اصلی آسیب رسان به گوشی های هوشمند تبدیل شده است. خصوصا این که اکثر در شرایط درستی از الکل برای ضد عفونی استفاده نمی کنند و اصول انجام این کار را رعایت نمی کنند.

در نتیجه مشکلات متعددی برای گوشی های هوشمند در اثر استفاده از الکل ایجاد شده که یکی از آن ها همین سیاه شدن صفحه نمایش گوشی است. در کنار الکل، نفوذ آب و رطوبت به درون گوشی نیز می تواند به ال سی دی آسیب وارد کرده و به دنبال آن نمایشگر سیاه شود. در نتیجه به منظور تعمیر گوشی آب خورده باید به یک مرکز تعمیراتی معتبر مراجعه کرد و تعمیرات سخت افزاری را در دستور کار قرار داد.

سیاه شدن صفحه نمایش آیفون

نکات جلوگیری از سیاه شدن صفحه نمایش گوشی

در بین تمام راه حل های موجود، بهترین راه کار پیشگیری از سیاه شدن ال سی دی گوشی است. برای این منظور باید به نکات زیر توجه کرد:

 • از باتری های اصلی و با کیفیت استفاده کنید
 • از شارژر و کابل شارژ های اصلی استفاده کنید
 • از قرار دادن مدت زمان طولانی گوشی در شارژ خودداری کنید
 • از نصب برنامه هایی با منبع نا مطمئن روی گوشی خودداری کنید
 • بدافزار ها و اپلیکیشن های مخرب را پاک کنید
 • دائما از نسخه های به روز شده سیستم عامل گوشی استفاده کنید
 • یک آنتی ویروس روی دستگاه نصب کنید
 • از ورود آب و الکل به گوشی خودداری کنید
 • با استفاده از محافظ مطمئن مانع از وارد شدن آسیب های جدی به ال سی دی گوشی شوید

در نهایت حتما اگر برای رفع مشکل سیاه شدن صفحه نمایش گوشی نیاز به تعمیرات تخصصی داشتید، حتما به مراکز تعمیراتی معتبر و مجرب در این خصوص مراجعه کنید. مرکز سخت افزار ایران، یک مرکز تعمیراتی حرفه ای در زمینه تعمیرات سخت افزاری و نرم افزاری انواع گوشی های هوشمند نظیر تعمیر موبایل سامسونگ است.

خدمات تخصصی مرکز سخت افزار ایران: تعویض ال سی دی موبایل با گارانتی

سیاه شدن صفحه نمایش آیفون

در مشکل سیاه شدن صفحه نمایش آیفون هم باید به یک سوال پاسخ دهید. آیا ال سی دی آسیب دیده است یا خیر؟ این اسیب مب تواند ضربه یا آب خوردگی باشد. اگر چنین است بدون شک سیاهی صفحه ناشی از همین موارد سخت افزاری است. در غیر این صورت باید به سراغ گزینه های نرم افزاری برویم. برای مثال ببینیم که آیا ویروسی در کار است یا خیر. یا اینکه مشکلی در تنظیمات نور وجود دارد یا نه. البته این مورد برای زمانی است که سیاهی کامل نیست و صفحه نمایش عملا تاریک تر شده است. 

3.5/5(50 امتیاز)

کاربر گرامی جهت اطلاع از هزینه ی تعمیرات با شماره های 02154114 ، 02162948 تماس بگیرید.

4 پاسخ

 1. سلام من گوشیم
  A10sهست گوشیم کاملاسیاه شده فقط اگه زنگ بزنهصبزنهصداش میاد ولی باز هم سیاهه اگه خاموش روشنش کنیم لودگی سامسونگ نمیاد میتوانید کمک کنید

  1. مرکز سخت افزار ایران گفت:

   روز به خیر دوست عزیز،
   احتمالا ال سی دی موبایل شما خراب شده. لطفا به یکی از شعب ما مراجعه کنید.

 2. ahmad rahmati777 گفت:

  من یکی دوسال پیش گوشیم از دستم افتاد زمین و و بالای گوشی یعنی دقیقا نزدیک دوربین جلو ترک زیادی خورده و گوشیم قبلا هم شکسته بود ولی خوب کار میکرد و صفحه اش هیچ سیاهی نداشت اما بعد افتادن اون اتفاق گوشیم رو بعد چند مدت که روشن کردم دیدم نصفش سیاه شده و الانم که بعد مدتی روشنش کردم فقط یه قسمتش سفید مونده بقیش کلا سیاهه من تو گوشیم عکس و فیلم و آهنگای زیادی دارم نمیدونم چیکار کنم گوشیم درست شه گوشیم گلس هم نداشت میشه راهنمایی کنید من عکسشو بفرستم ببینید قابل درست کردن هست یا نه؟

  1. مرکز سخت افزار ایران گفت:

   روز به خیر دوست عزیز،
   برای تعمیر گوشی شما نیاز به تعویض ال سی دی وجود دارد. اما اگر تنها به اطلاعات نیاز دارید، درصورت سالم بودن حافظه امکان بازیابی اطلاعات آن وجود دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *