یخ ساز یخچال

تعمیر یخ ساز یخچال ساید بای ساید یکی از اقداماتی است که در بخش تعمیرات لوازم خانگی مرکز سخت افزار ایران انجام می شود. در این مرکز کارشناسانی فعالیت می کنند که مهارت و تجربه بالایی در تعمیرات یخچال داشته و می توانند مشکل این بخش را به بهترین شکل برطرف نمایند. یخ ساز یکی از بخش های یخچال های ساید بای ساید است که مکعب های کوچک یخ تولید می کند. این قطعه کاربردی ممکن است تحت شرایطی و بنا به دلایل مختلف دچار مشکل شود. به دنبال بروز چنین اتفاقی، یخ ساز درست کار نمی کند و تولید یخ با مشکل مواجه می گردد. با توجه به اهمیت یخ ساز در مدل های ساید بای ساید، در این مقاله به بررسی مشکلات این قطعه و روش های تعمیر یخ ساز یخچال می پردازیم.

یخ ساز یخچال

چرا یخ ساز کار نمی کند؟

برای تعمیر یخ ساز یخچال ، اول باید مشخص شود که این قطعه چرا کار نمی کند. به طور کلی سه بخش از ساید بای ساید در عملکرد یخ ساز تاثیر گذار است. لوله ورودی آب، اولین بخش مهم در عملکرد این قطعه است. یکی از اصلی ترین دلایل کار نکردن یخ ساز، یخ زدن آب داخل لوله ورودی است. به این ترتیب که آب قبل از این که وارد یخ ‌ساز شود، داخل لوله یخ می ‌زند و آن را مسدود می نماید.

شیر سَدِل (saddle) دومین قطعه ای است که ممکن است منجر به عدم عملکرد صحیح یخساز شود. اکثر یخچال ‌ها با یک شیر سدل به منبع آب خانگی متصل می ‌شوند. در این بخش یک سوراخ سوزنی شکل وجود دارد که ممکن است در برخی موارد مسدود شود. در نهایت باید بدانید که یک شیر ورودی الکتریکی کوچک در پشت یخچال وجود دارد.

این شیر وظیفه دارد که منبع آب یخ ساز را باز و بسته نماید. اگر این بخش دچار مشکل شود، یخ ساز یخچال نیز درست کار نکرده و با مشکل مواجه می گردد. تکنسین های مجرب ما در مرکز سخت افزار ایران، قادر به تشخیص و برطرف کردن کلیه این مشکلات به صورت حرفه ای می باشند.

نکات مهم بررسی یخ ساز یخچال

در هنگام بررسی یخ ساز یخچال باید به چند نکته مهم توجه شود. رعایت این نکات به تعمیرکاران این امکان را می دهد که مشکل یخ ساز را راحت تر شناسایی و برطرف نمایند. این نکات عبارتند از:

 • ابتدا کانکتور مربوطه جدا شده و مجددا زده می شود.
 • کلیه کانکتور های بالای درب باید به درستی متصل شده باشند.
 • تعمیرکاران باید به این نکته توجه کنند که یخ در یخ ساز یخچال گیر نکرده باشد.
 • یخچال باید بعد از جدا کردن کانکتور ها یک ‌بار از برق جدا شده و مجددا به برق متصل شود.
 • مراحل تست QC به ترتیب انجام شود.
 • اهرم سنجش میزان یخ دچار یخ ‌زدگی نبوده و یا گیر نکرده باشد.
 • برای تعمیر یخ ساز یخچال ، باید ولتاژ لازم جهت تغذیه سنسور های اثر هال تأمین شود.
 • در زمان انجام تست QC سوئیچ محرک درست عمل کند.
 • رنج اهمی سنسور یخ ساز باید قبل و بعد از تخلیه بررسی شود.

مراحل تست QC

برای بررسی تخصصی تر یخ ساز یخچال ، تکنسین های تعمیرات اقدام به انجام تست QC می نمایند. مراحل انجام این تست به شرح زیر است:

 1. شانه خارج کننده یخ از قالب حرکت به عقب برشته و سپس مجددا به سمت جلو حرکت می کند.
 2. هم ‌زمان با حرکت رو به‌ جلو شانه، اهرمی که باکس یخ را بررسی می کند، به سمت بالا حرکت کرده و سپس به سر جای خود بر می ‌گردد.
 3. چند ثانیه پس از زمان حرکت شانه، هیتر یخ ساز یخچال روشن شده و در فرایند جدا شدن یخ دخالت می کند.
 4. پس از چرخش کامل شانه، یخ ‌ها از قالب جداشده و به داخل باکس یخ ریخته می ‌شوند.
 5. در مرحله پنجم تست QC، شانه مجدد به سمت جلو حرکت می‌ کند تا کاملاً افقی شود. سپس دوباره در خلاف جهت حرکت کرده و به شکل قائم، به جای اول خود باز می گردد.
 6. در نهایت شانه تخلیه یخ ثابت شده و شیر برقی شروع به کار می کند. سپس یخ ساز یخچال شروع به آبگیری می کند.

تعمیرات یخچال در منزل

تعمیرات یخچال در منزل، عنوان سرویسی است که مرکز سخت افزار ایران به کاربران این محصول ارائه می دهد. تصور کنید مجبور باشید یخچال خود را به مرکز تعمیر منتقل نموده و پس از تعمیر، مجددا آن را به منزل باز گردانید. علاوه بر هزینه های بالا، این کار می تواند وقت شما را نیز به مقدار قابل توجهی بگیرد. سرویس در محل مورد بحث دقیقا برای حذف این قبیل مشکلات راه اندازی شده است.

با استفاده از این سرویس شما کاربران گرامی می توانید مشکلات یخچال خود را بدون نیاز به مراجعه حضوری و در محل زندگی خود دریافت نمایید. متخصصین ما به منزل شما آمده و پس از بررسی دستگاه، اقدام به تعمیرات یخچال در منزل و در حضور شما خواهند نمود. گفتنی است همکاران ما در این سرویس از بین زبده ترین تکنسین های حوزه تعمیرات لوازم خانگی انتخاب شده اند و با استفاده از تجهیزات و ابزار آلات پیشرفته، مشکلات انواع یخچال سامسونگ، ال جی، سونی، دوو، توشیبا و … را برطرف می نمایند.

برای دسترسی به مقالات و مطالب تخصصی به سایر بخش های سایت مراجعه کنید.

مطالب مرتبط

فهرست
خدمات پذیرش و تحویل دستگاه در محلثبت سفارش تعمیر
+