021-62948

جستجو
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
اشتراک گذاری

چرا یخ ساز یخچال کار نمی کند؟

یخ سازی یخچال یکی از ویژگی های محبوب برای بسیاری از افراد و مصرف کنندگان است. اما هنگامی که این بخش عمل نمیکند، ممکن است برای کاربران مشکلاتی ایجاد شود. در این مقاله، به بررسی و عیب یابی و رفع مشکلات کار نکردن یخ ساز یخچال پرداخته و رویکرد های رفع این مشکل را بصورت تخصصی مورد بررسی قرار می دهیم.

کار نکردن یخ ساز یخچال

علل کار نکردن یخ ساز یخچال

علل مختلفی درباره کار نکردن ویژگی یخ سازی یخچال وجود دارد. از جمله این  دلایل میتوان به یخ زدایی نامناسب ، توقف هنگام یخ سازی ، صداهای غیرعادی از یخ ساز ، خرابی یخچال و تولید نشدن یخ اشاره نمود. در ادامه به این دلایل پرداخته و روش های رفع آن را مورد بررسی قرار می دهیم.

  • یخ تولید نمیشود

ابتدا از اطمینان حاصل کنید که سیستم یخ ساز یخچال شما فعال باشد و تنظیمات آن صحیح باشد. سپس لوله آب را بررسی کنید تا اطمینان حاصل شود هیچ مانعی وجود ندارد. فیلتر آب را چک کنید؛ اگر کثیف است، ممکن است جریان باعث عدم یخ سازی دستگاه شما باشد. مطمئن شوید که کمربند یخچال درست تنظیم شده و هواگیری آن باز است تا بهترین انتقال سرما به بخش یخ ساز انجام شود.

  • یخ زدایی نامناسب

یخ زدایی نامناسب از دیگر علل عدم کار کرد یخ ساز در یخچال است. برای رفع این مشکل ابتدا اگر یخ به صورت یکپارچه در حاشیه های سینی یخ ساز تشکیل میشود، لوله یخ ساز ممکن است خنک شده باشد؛ این مشکل نیاز به تعمیر تخصصی و تعویض قطعه دارد. سطح یخچال یا سینی یخ ساز را بررسی کنید؛ اگر خنک نیست، دماسنج (ترموستات) ممکن است مشکل داشته باشد.

  • یخ تولید می شود اما به ناگهان متوقف می شود

اگر یخ تولید میشود اما به ناگهان متوقف میشود، احتمالاً لوله یخ ساز یا بخش خنک کننده یخ در معرض آلودگی یا یخ زدایی غیرمنتظره است. لوله یخ ساز را بررسی کنید و  هر گونه مانع یا عامل یخ زدا مورد بررسی قرار دهید تا این رفع شود. مطمئن شوید که دماسنج (ترموستات) درست عمل میکند و تنظیمات آن صحیح هستند.

خدمات تخصصی مرکز سخت افزار ایران: تعمیر پدال آبسردکن یخچال

  • صداهای غیرعادی یخچال

از دیگر دلایل عدم کار کرد یخ ساز یخچال صداهای غیرعادی در یخچال است. جهت رفع این مشکل ابتدا صداهای خنک کننده یا پمپ آب را مورد بررسی قرار دهید. مطمئن شوید که همه قطعات به درستی نصب شده اند. اگر صداها ادامه دار هستند، ممکن است نیاز به تعمیر یا تعویض برخی از قطعات باشد.

  • یخچال عملکرد خوبی ندارد

اگر یخچال شما عملکرد خوبی ندارد، لوله آب، سیستم تشخیص یا کمپرسور ممکن است مشکل داشته باشد. بررسی کنید که آیا قسمت ها و بخش های اصلی مانند کمپرسور عمل میکنند و دچار خرابی نیستند. اگر مشکل ادامه دارد، تماس با تعمیرکار متخصص جهت رفع این ایراد توصیه میشود.

این مقاله را از دست ندهید: تعمیر دیفراست یخچال

تعمیر مشکل کارنکردن یخ ساز یخچال

همیشه به یاد داشته باشید که در هنگام تعمیرات، یخچال از برق جدا شده و شرایط ایمنی رعایت شود. اگر مشکلات ادامه دارند، توصیه میشود از طریق مراکز یا نمایندگی های مجاز تعمیرات یخچال مرکز سخت افزار ایران استعلام کنید. درصورت نیاز به تکنسین بصورت حضوری به این نمایندگی  مراجعه کنید و یا درخواست اعظام تکنسین در محل ثبت نمایید.

امتیاز شما به این نوشته

کاربر گرامی جهت اطلاع از هزینه ی تعمیرات با شماره های 02154114 ، 02162948 تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *