021-62948

جستجو
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
اشتراک گذاری

تعمیر سنسور یخچال

تعمیر سنسور یخچال معمولا در شرایطی انجام می شود که دستگاه از نظر دمایی دچار نوسان شده و یا ارورها به درستی نمایش داده نشوند. سنسورها نوعی سیستم عیب یابی یخچال هستند که ایرادات داخلی را در قالب ارورهایی به کاربران اعلام می کنند. اگر این بخش ها درست کار نکنند، مشکلات یخچال پنهان مانده و ممکن است خسارات سنگینی را رقم بزنند.

البته از این نکته هم نباید غافل شد که سنسورها در بیشتر موارد قابل تعمیر نبوده و باید آنها را تعویض کرد. درواقع ساختار حسگر و نوع خرابی آن به گونه ای است که معمولا تعویض سنسور یخچال برای تعمیرکاران و البته کاربران، مقرون به صرفه تر است. در ادامه ضمن ارائه نکاتی در مورد تعمیر سنسور یخچال و تعویض آن، شما را با انواع مدل های این قطعه و مشکلات آنها آشنا می کنیم. 

تعمیر سنسور یخچال در محل با گارانتی

دلایل خرابی سنسور یخچال

مهم ترین عاملی که باعث خرابی سنسور یخچال می شود، عادتی رایج در بین بیشتر کاربران است؛ باز گذاشتن درب یخچال به مدت طولانی. در این شرایط، برفک در داخل یخچال تشکیل شده و دمای دستگاه، بیشتر از حد مجاز می شود. همچنین اگر ترموستات درست کار نکند و  دمای یخچال  تعادل نداشته باشد، ممکن است سنسور از کار بیفتد و یا عملکرد درستی نداشته باشد.

عدم وجود سرمایش مناسب در یخچال هم گاهی روی سنسورها تاثیر منفی گذاشته و آنها را از کار می اندازد. همچنین اگر المنت موجود در دیفراست از کار بیفتد، حسگر هم آسیب می بیند و نیاز به تعمیر سنسور یخچال یا تعویض این قطعه در اولین فرصت خواهد بود. شما می توانید برای دریافت خدمات تخصصی تر در این زمینه، با نمایندگی تعمیرات یخچال در مرکز سخت افزار ایران تماس بگیرید.  

هزینه تعمیر سنسور یخچال

برای این که بدانید هزینه تعمیر یا تعویض سنسور یخچال شما چقدر است، باید تا عیب یابی کامل آن توسط تکنسین های تعمیر یخچال صبر کنید. هزینه تعمیر سنسور یخچال در شرایطی که امکان تعمیر این قطعه وجود داشته باشد، چندان بالا نیست. با این حال در بیشتر موارد نمی توان سنسور را تعمیر کرد و نیاز به تعویض آن است. در این صورت هزینه نهایی به قیمت سنسور جدید بستگی دارد.

تعویض سنسور یخچال در تمام مدلها

تعویض سنسور یخچال

همانطور که در بخش های قبل اشاره کردیم، در بیشتر موارد امکان تعمیر سنسور یخچال وجود ندارد. سنسورهای آسیب دیده باید تعویض شوند تا عملکرد یخچال به حالت عادی بازگردد. نکته مهم این که بسیار مهم است که حسگر یخچال، به درستی عیب یابی شده و بعد تعویض گردد. حتی یک اشتباه کوچک در روند تعمیر یا تعویض این قطعه، می تواند آسیب های بیشتری را در یخچال ایجاد کند.

برای تعویض سنسور یخچال، دستگاه از برق جدا شده و محل دقیق این قطعه با توجه به مدل یخچال، شناسایی می شود. پس از آن تعمیرکار کاور پلاستیکی نصب شده روی سنسور را جدا کرده و سوکت متصل کننده سنسور به یخچال را نیز با استفاده از سیم چین بیرون می آورد. در گام بعدی، حسگر جدید، که کاملا مطابق با مشخصات یخچال است، نصب شده و اتصالات و سوکت های آن بسته می شوند.

نحوه تست حسگر یخچال

قبل از تعمیر سنسور یخچال یا تعویض این قطعه، تعمیرکار آن را تست می کند مطمئن شود که آسیب دیده یا نه. دلیل این کار این است که گاهی مشکلاتی که در عملکرد یخچال ایجاد می شوند، مربوط به سنسور نبوده و ناشی از خرابی دیگر قطعات این دستگاه هستند. برای تست حسگر یخچال، باید ترمیستور یخچال را بیرون آورده و منتظر بمانید تا این قطعه با دمای محیط سازگار شود.

دقت کنید که سنسور باید به K2 اهم در دمای 68 درجه فارنهایت معادل 20 درجه سانتی گراد برسد. اگر سنسور در دماهای گفته شده، اعداد تعیین شده را نشان دهد، یعنی سالم است و نیازی به تعویض آن نیست. در غیر این صورت باید باید هرچه زودتر این قطعه را تعویض کنید تا سلامت دیگر اجزای یخچال به خطر نیفتد.

5/5(1 امتیاز)

کاربر گرامی جهت اطلاع از هزینه ی تعمیرات با شماره های 02154114 ، 02162948 تماس بگیرید.