تعمیر دیفراست یخچال

تعمیر دیفراست یخچال یکی از سرویس‌های تخصصی ارائه شده توسط کارشناسان مرکز تعمیرات یخچال است که توسط تیمی از خبره‌ترین کارشناسان و با استفاده از پیشرفته‌ترین تجهیزات تعمیر انجام می‌پذیرد. متاسفانه خرابی دیفراست یخچال جزو آن گروه از اشکالاتی است که به راحتی قابل تشخیص نیست. این موضوع به دلیل پیچیدگی‌های موجود در نحوه کار یخچال‌های بدون برفک است.

با توجه به ساختاری که این گونه یخچال‌ها دارند، ممکن است برفک در این یخچال‌ها تولید شود اما به دلیل قرار گرفتن در پشت کاور، قابل مشاهده نباشند. در این شرایط تنها با برداشتن کاور است که می‌توان برفک یخچال را مشاهده کرد. در هر حال اگر متوجه وجود اشکال در بخش دیفراست (ضدیخ) یخچال خود شده‌اید، می‌توانید جهت تعمیر دیفراست یخچال با کارشناسان ما در مرکز تعمیرات یخچال تماس بگیرید. در صورت داتشن تخصص این کار می‌توانید با طی مراحل درج شده در بخش‌های زیر، این کار را انجام دهید.

آموزش عیب‌یابی و تعمیر دیفراست یخچال

عیب‌یابی و تعمیر دیفراست یخچال

علل مختلفی ممکن است سبب ایجاد برفک در اوپراتور شوند. از میان این علل خرابی هیتر و سنسور، فیوز و یا کنترل پنل و تایمر جزو شایع‌ترین‌ها هستند. در صورت خرابی هیتر، توصیه می‌شود در وهله نخست اتصالات هیتر به سیم‌ها را بررسی کنید. سیم‌هایی که به هیتر متصل هستند را جدا نمایید و جهت اندازه‌گیری میزان مقاومت دو سر آن با اهم‌متر اقدام کنید. در این اندازه‌گیری مقاومت نمایش داده شده می‌بایست چیزی بین ۲۰۰ تا ۳۰۰ اهم باشد.

در صورتی که میزان نمایش داده شده جز این باشد، می‌بایست جهت تعمیر دیفراست یخچال ، اقدام به تعمیر و یا تعویض هیتر کنید. ایراد در سنسور و فیوز نیز می‌تواند سبب ایجاد اشکال در سیستم دیفراست یخچال شود. اگر سنسور یا فیوز کار کنند باید اتصال کوتاه (برای فیوز) یا چند اهم را نشان دهند. و اگر غیر از این باشد یعنی ایرادی وجود دارد.

مقاومت سنسورهای موجود می‌بایست رقمی مابین ۲۰۰۰ تا ۴۰۰۰۰ اهم باشد. در صورتی که رقم نمایش داده شده جز این باشد، می‌بایست جهت تعمیر و یا تعویض سنسور اقدام کرد. در صورتی که اشکال نه از سنسور و نه از هیتر بود، به احتمال زیاد خرابی پیش آمده به دلیل وجود اشکال در برد کنترل یا تایمر است.

دلیل خرابی دیفراست یخچال

همانگونه که می‌دانید در یخچال‌های بدون برفک، اواپراتور در قسمت پشت، داخل فریزر قرار دارد. این اوپراتور در‌واقع رادیاتوری است که با رد شدن گاز مایع شده توسط کمپرسور، گرمای داخل فریزر را گرفته و داخل فریزر را سرد می‌‌کند. در این قسمت یک فن نیز قرار داده شده است که هوا را مکیده و به سمت پره‌های اواپراتور می‌دمد. دمیده شدن هوا به سمت پره‌های اوپراتور کمک می‌کند تا هوا با عبور از آن سرد گردد. این هوا با توزیع در محفظه یخچال فریزر، مواد غذایی را سرد کرده و تازه نگه می‌دارد.

در یخچال فریزرها اواپراتور فقط در قسمت فریزر قرار می‌گیرد و هوای سرد از قسمت فریزر توسط دریچه‌ای به قسمت یخچال وارد می‌شود. این جریان هوای سرد توسط یک فلاپ کنترل می‌شود تا یخچال به دمای مناسب و متفاوت از فریزر برسد. این هوا از قسمت بالا به یخچال وارد و از طریق دریچه‌ایی که در پایین قرار دارد دوباره به فریزر برمی‌گردد.

با باز شدن در یخچال، هوای سرد خارج شده و هوای گرم و مرطوب جایگزین آن می‌شود. این رطوبت در اواپراتور سرد شده و در نهایت تبدیل به برفک می‌شود. با زیاد شدن میزان برفک یخچال، امکان تهویه هوا در این بخش منتفی شده و در نتیجه دما به اندازه کافی پایین نخواهد رفت. همین موضوع در دراز مدت تعمیر دیفراست یخچال را ضروری می‌سازد.

نمایندگی تعمیرات یخچال

نمایندگی تعمیرات یخچال بهترین مکان برای دریافت خدمات مرتبط با تعمیر، بهسازی و تعویض قطعات این محصول است. دلیل این سخن آن است که خدمات ارائه شده در این مرکز، توسط تیمی از خبره‌ترین کارشناسان تعمیر و با استفاده از پیشرفته‌ترین تجهیزات عیب‌یابی و تعمیر انجام می‌پذیرد. بعلاوه کلیه خدمات مرتبط با تعمیرات یخچال که توسط کارشناسان این مرکز بر روی دستگاه‌های معیوب اِعمال می‌گردند، دارای ضمانت و گارانتی است.

برخی از شایع ترین اشکالات پیش آمده در یخچال ها که در نمایندگی تعمیرات یخچال مرتفع می گردند عبارتند از: صدای زیاد یخچال، یکسره کار کردن یخچال، خرابی، فاسد شدن یا پارگی لاستیکهای دور در یخچال، داغ کردن زیاد موتور یخچال، منجمد نشدن مواد غذایی در درون فریزر، برفک زدن یخچال، کار نکردن فن یخچال، روشن نشدن یخچال و … .

مطالب مرتبط

فهرست
خدمات پذیرش و تحویل دستگاه در محلثبت سفارش تعمیر
+