021-62948

جستجو
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
اشتراک گذاری

تعمیر اواپراتور یخچال

یخچال قطعات بسیاری دارد که هریک به نوعی در عملکرد آن نقش دارند. در این میان اواپراتور جزء قطعات مهمی است که مستقیما در سیکل سرمایشی یخچال تاثیر گذار است و خرابی یا از کار افتادن آن، زمینه ساز بروز اختلالاتی در این چرخه خواهد شد. اواپراتور گاز را از حالت مایع به بخار تبدیل کرده و به این شکل موجب تکمیل چرخه تبرید می گردد.

تعمیر اواپراتور یخچال فرایندی است که طی آن مشکلات موجود در این قطعه برطرف می شوند. به دنبال این مساله، اختلالات سرمایشی یخچال نیز برطرف شده و می توانید از عملکرد آن اطمینان کامل داشته باشید. اگر شاهد مشکلاتی در روند خنک سازی یخچال تان هستید، نکات ارائه شده در ادامه مطلب به شما کمک می کند که ضمن آشنایی با ساختار اواپراتور، روش ها و مراحل تعمیر این قطعه را نیز فرا بگیرید.

ترمیم این قطعه معمولا راهکار بسیار مناسب و کاربردی جهت رفع بسیاری از مشکلات یخچال به شمار می رود. اگر در اجرای مراحل تعمیر قطعه مورد بحث با مشکل مواجه شدید، می توانید برای تعمیر تخصصی اواپراتور یخچال خود، روی کمک تخصصی تیم تعمیرات یخچال در مرکز سخت افزار ایران حساب کنید.

تعمیر اوپراتور یخچال

تعمیر اواپراتور یخچال در کدام موارد ضروری است؟

اواپراتور یک مجموعه لوله پیچ در پیچ در یخچال است که تحت عنوان تبخیر کننده نیز از آن یاد می شود. بسته به اندازه یخچال ها و مدل آنها، مدل های مختلف اواپراتور در آنها تعبیه شده است. گاز مبرد یخچال، پس از تبدیل شدن به مایع، از طریق لوله مویی وارد اواپراتور می شود و در این بخش به شکل بخار در می آید. فشار این گاز در اواپراتور کاهش پیدا کرده و در نهایت، منجر به خنک شدن فضای داخلی یخچال می گردد. اما به نظر شما چه مان باید اقدام به تعمیر اواپراتور یخچال کرد؟ تاثیر این قطعه در سیکل سرمایشی یخچال موجب شده که بتوان از روی نحوه کار سیکل خنک سازی، متوجه وضعیت کاری این قطعه شد.

در یک کلام هرگاه دیدید سرمای یخچال تان کم شده یا به طور کلی هیچ سرمایی ندارد، باید به خرابی اواپراتور شک کنید. البته کاهش سرمای یخچال ممکن است دلایل دیگری هم داشته باشد؛ اما بدون شک اواپراتور هم در این زمینه نقش دارد. آنچه اهمیت دارد این است که در این شرایط، اواپراتور به سرعت بررسی شده و اقدامات تعمیری لازم برای رفع مشکل این قطعه انجام گردد. اگر تعمیر اواپراتور یخچال به تعویق افتاده و در زمان مناسب انجام نشود، سایر بخش ها نیز از خرابی این قطعه تاثیر پذیرفته و دچار ایراد خواهند شد.

تعمیرات اواپراتور یخچال چگونه انجام می شود؟

خرابی اواپراتور حتی ممکن است مصرف برق یخچال شما را نیز افزایش دهد. بنابراین لازم است که این قطعه را در اسرع وقت ترمیم یا تعویض کنید. برای تعمیر اواپراتور یخچال ، باید اول شدت آسیب دیدگی این قطعه مشخص شود. ممکن است نیاز به تعویض اواپراتور باشد و یا در حالت خوشبینانه، با چند اقدام ترمیمی ساده مشکل آن برطرف شود.

همچنین تصمیم گیری در این مورد بستگی به این دارد که اواپراتور یخچال مورد نظر از نوع صفحه ای است یا قفسه ای یا لوله ای یا پرده دار و یا رادیاتوری. ساختار هریک از این مدل ها متفاوت است و بدیهی است که روش های تعمیر آنها هم دارای تفاوت هایی با هم باشد. شما کاربران عزیز می توانید ضمن برقراری تماس با نمایندگی تعمیرات یخچال مرکز سخت افزار ایران، از تعمیر اواپراتور یخچال تان به بهترین شکل اطمینان کامل داشته باشید. تیم تعمیر یخچال در محل با به همراه داشتن تجهیزات مورد نیاز به منزل شما اعزام شده و ضمن بررسی دقیق اواپراتور، اقدام به تعمیر یا تعویض این قطعه خواهند کرد.

علت یخ زدن اواپراتور یخچال چیست؟

یخ زدن اواپراتور یکی از مشکلاتی است که این قطعه را نیازمند بررسی و ترمیم تخصصی می کند. این مساله دلایل مختلفی دارد که مهم ترین آنها، کاهش ماده مبرد است. ممکن است مخزن گاز یخچال دچرا نشتی شده باید و یا به دلیل نشتی سایر بخش ها، از حجم این ماده کاسته شود.

در این صورت اواپراتور یخ زده و مشکلاتی را در روند کاری یخچال ایجاد خواهد کرد. برای برطرف کردن این مشکل در طول فرایند تعمیر اواپراتور یخچال ، تعمیرکار پیش از هر کاری محل نشتی را پیدا می کند. سپس آن را برطرف کرده و به این ترتیب مشکل را حل می کند. البته فرایند شارژ گاز یخچال نیز اقدام مهم دیگری است که حتما باید به شکل اصولی و درست انجام گردد. کار کردن یخچال با گاز کم به مدت طولانی هم سرمای آن را کاهش می دهد و هم موجب بروز مشکلاتی در بخش های مختلف آن می گردد.

تعویض اوپراتور یخچال

تعویض فن اواپراتور یخچال

تعویض فن اواپراتور به عنوان یکی از مهم ترین مراحل تعمیر اواپراتور یخچال ، به ترتیب زیر انجام می گردد:

1- اول تمام مواد غذایی را از یخچال خارج کرده و کشوها را بیرون بیاورید.

2- کاور اواپراتور را باز کنید.

3- کاور و اتصالات آن با فن اواپراتور را با دقت جدا کنید.

4- حالا سیم های برق یا سوکت ها را جدا کرده و فن آسیب دیده را بیرون بیاورید.

5- فن جدید را جایگزین فن معیوب کنید. توجه کنید که فن جدید باید حتما اورجینال باشد.

6- فن جدید را نصب کرده و بعد از بستن سیم ها آن را بر روی کاور نصب کنید.

7- به عنوان مرحله پایانی تعمیر اواپراتور یخچال و تعویض فن، کاور اوپراتور را مطابق حالت اول ببندید.

نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی نماد کیفیت و مشتری مداری

نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی، تعمیر تخصصی کلیه محصولات گروه لوازم خانگی از همه برندها را در صدر فعالیت های خود قرار داده است. این مرکز با به خدمت گرفتن نیروهای خبره و دوره دیده، بخش مهم و راهبردی تعمیرات را به بهترین شکل ممکن هدایت می کند. خدمات و سرویس های متنوعی که در نمایندگی لوازم خانگی به کاربران ارائه می شود، به دلیل برخورداری از سطح کیفی بالا، رضایت کاربران و مراجعه کنندگان را در به دنبال داشته است. شما کاربران گرامی در صورت بروز هرگونه مشکل یا ایرادی در عملکرد یخچال، تلویزیون، مایکروفر، لباسشویی، ظرفشویی و … خود، می توانید روی مهارت و دانش تخصصی همکاران ما در نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی حساب کنید.

امتیاز شما به این نوشته

کاربر گرامی جهت اطلاع از هزینه ی تعمیرات با شماره های 02154114 ، 02162948 تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *