اشتراک گذاری
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در email

چرا کاغذ ها به هم می چسبند

یکی از مشکلاتی که اپراتورهای چاپخانه با آن دست و پنجه نرم می کنند این است که چرا کاغذ ها به هم می چسبند . دلیل این اختلال ایجاد بار الکتریسیته ساکن در سطح برگه ها می باشد . با بروز این اتفاق بخش تغذیه ماشین چاپ چند ورق کاغذ را به صورت همزمان از روی پالت برمی دارد .این امر موجب توقف آپارات می گردد . الکتریسیته ساکن نتیجه اضافه شدن الکترون ( بار منفی ) یا کم شدن الکترون ( بار مثبت ) در سطح کاغذ است . چرا کاغذ ها به هم می چسبند ؟ اکثر اوقات در زمانی که کاغذ به دلیل رطوبت کم هوا بیش از اندازه خشک شده باشد روی می دهد .

چرا کاغذ ها به هم می چسبند

چرا کاغذ ها به هم می چسبند – راه حل

همانطور که اشاره کردیم چرا کاغذ ها به هم می چسبند اختلالی است شایع . در این بخش سعی داریم به ذکر راه های جلوگیری از این مشکل بپردازیم .

  • میزان رطوبت کاغذ باید بین ۴۵ تا ۵۵ درصد باشد .
  • میزان رطوبت نسبی محیط باید بین ۵۰ تا ۵۵ درصد باشد . ( در فصل های سرد سال در اتاق هایی که با وسایل گرمایشی گرم می گردند ، رطوبت به شکل محسوسی کاهش می یابد .
  • تجهیزات ضد الکتریسیته مانند تخلیه کننده های الکتریکی و دمنده های یونی میزان بار الکتریکی ساکن را کاهش می دهند . تجهیزات یون ساز موجب افزایش میزان رسانایی الکتریکی محیط می شوند . درنتیجه از تجمع بار الکتریکی ساکن روی سطح کاغذ جلوگیری می کنند .

مرکز سخت افزار ایران

مرکز سخت افزار ایران ، خدمات تخصصی تعمیر و فروش انواع دستگاه های الکترونیک را به عهده دارد . این مرکز مدت هاست به عنوان مرکز منتخب کاربران مطرح می باشد. از جمله دلایل موفقییت این مرکز می توان به اعتماد کاربران و رضایت آنان از خدمات ارائه شده توسط پرسنل مرکز سخت افزار ایران اشاره نمود.

 این مرکز توانسته رضایت مشتریان را در تعمیر انواع برند ها جلب کند . مرکز سخت افزار ایران طی سالیان متمادی در تعمیر انواع لوازم الکترونیکی از جمله ؛ موبایل ، تبلت ، لپ تاپ ، پرینتر، اسکنر، دستگاه کپی ، تلویزیون و… فعالیت داشته و حسن نیت در ارائه ی خدمات و احترام به حقوق مشتریان اثبات نموده است.

مرکز سخت افزار ایران در جهت بالابردن سطح کیفی خدمات ، جهت تعمیر محصولات مختلف برندها از متخصصین تعمیر همان محصولات بهره می گیرد. همچنین متخصصین پس از آنالیزها و آزمون های متعدد جهت مرکز می شوند . به عنوان مثال ؛ تعمیر موبایل فقط توسط متخصصین تعمیرموبایل انجام می شود که علاوه بر داشتن سال ها تجربه در زمینه ی تعمیرات موبایل ، دوره های فوق تخصصی لازم را نیز گذرانده اند .

علاوه بر این ؛ در این مرکز خدمات هر یک از برندها به متخصصین مربوط به همان برند سپرده می شود که تسلط کامل به قطعات سخت افزاری و نرم افزاری دستگاه ها را دارند . لذا با آسایش خاطر از انجام تعمیراتی بدون بازگشت و استفاده از قطعات اورجینال ، می توانید تعمیرات دستگاه خود را به مرکز سخت افزار ایران بسپارید.

لینک های مفید

تعمیر دستگاه کپی کانن / تعمیر دستگاه کپی  دل / تعمیر دستگاه کپی اچ پی / تعمیر دستگاه کپی کونیکا مینولتا / تعمیر دستگاه کپی ریکو / تعمیر دستگاه کپی شارپ / تعمیر دستگاه کپی توشیبا / تعمیر دستگاه کپی زیراکس / تعمیر دستگاه کپی / تعمیر دستگاه کپی سامسونگ / تعمیر دستگاه کپی پاناسونیک / تعمیر دستگاه کپی کیوسرا /

نمایندگی اصلی مادربرد / نمایندگی اصلی بازیابی اطلاعات / نمایندگی اصلی آل این وان / نمایندگی اصلی تی وی مانیتور / نمایندگی اصلی ویدئو پروژکتور / نمایندگی اصلی کولر گازی / مرکز سخت افزار ایران / نمایندگی اصلی نوت بوک / نمایندگی اصلی لپ تاپ / نمایندگی اصلی ماشین های اداری /  نمایندگی اصلی تعمیرات موبایل / نمایندگی اصلی تعمیرات تبلت

امتیاز شما به این نوشته