چرا تلویزیون صدا ندارد

یکی از اشکالات متداول مشاهده شده در دستگاه‌های تلویزیون، عدم پخش صدا با وجود نمایش تصویر است. نبود صدا در تلویزیون، این دستگاه را عملاً بدل به یک تابلو صامت با تصاویر متحرک می کند و لذت تماشای تصویر را از بیننده می گیرد. در این وضعیت علی‌رغم به نمایش درآمدن فیلم‌ها و تصویر، صدایی توسط تلویزیون پخش نمی‌شود و در واقع تلویزیون صدا ندارد. عدم پخش صدا توسط دستگاه تلویزیون به دلایل متعددی اتفاق می‌افتد که در بخش‌های آتی به این علل پرداخته خواهد. اگر شما کاربران گرامی نیز در طول روزهای اخیر متوجه بروز این اشکال در دستگاه خود شده‌اید، توصیه می‌شود مطالب درج شده در بخش‌های آتی را مطالعه نمایید. در صورتی که راهکارهای ارائه شده در بخش زیر راهگشا نبود، توصیه می‌شود با کارشناسان ما در در مرکز تعمیر تلویزیون تماس بگیرید و درخواست خود، مبنی بر نیاز به حضور کارشناس و حل این مشکل که «تلویزیون صدا ندارد» را ثبت نمایید.

چرا تلویزیون صدا ندارد

تلویزیون صدا ندارد؛ راه‌حل ۱

در صورتی که پس از روشن کردن دستگاه تلویزیون متوجه این مسئله شده‌اید که تلویزیون صدا ندارد، توصیه می‌شود موارد ذکر شده در بخش زیر را، پیش از مراجعه به تعمیرگاه مرکزی تلویزیون، بررسی نمایید. موارد ذکر شده در بخش ذیل، احتمالا کمک شایانی در رفع این اشکال -که تلویزیون صدا ندارد،- خواهد کرد.

  • با کمک ریموت کنترل، میزان صدای تلویزیون را بازبینی کرده و در صورت نیاز تغییر دهید..
  • دکمه ‎یا ‎+‎ را برای لغو قطع صدا فشار دهید.
  • دکمه ACTION MENU را نگه دارید و بلندگوها، (بلندگوی تلویزیون) را انتخاب نمایید.
  • در صورتی که دستگاه تلویزیون، بر روی سیستم صوتی تنظیم شود، اسپیکرهای تلویزیون تمها آواهای کلیدی یا صداهای سیستم را پخش خواهد کرد.

تلویزیون صدا ندارد؛ راه‌حل ۲

عموماً به وجود آمدن این مشکل که تلویزیون صدا ندارد، به دلیل وجود اشکالاتی در مین برد دستگاه است.  جهت رفع این اشکال، پس از طی مراحل عیب یابی و اطمینان از خرابیِ مین برد، عملیات مورد نیاز جهت تعمیر این قطعه آغاز می گردد. در صورتی که امکان تعمیر این قطعه و رفع این مشکل که تلویزیون صدا ندارد، وجود نداشته باشد، پس از کسب اجازه از صاحب دستگاه و انجام هماهنگی های مورد نیاز، مین برد دستگاه تعویض می گردد. در صورتی که بررسی های کارشناسان ما در مرکز تعمیر تلویزیون درستی عملکرد مین برد را تأیید نماید، سایر قطعات دستگاه نظیر پاور، بلندگو و … مورد آزمایش قرار می گیرند تا در صورت نیاز تعمیر و یا تعویض گردند. شایان ذکر است در این مرکز، کلیه خدمات مرتبط با تعمیر این مشکل که تلویزیون صدا ندارد، با ارائه گارانتی و ضمانت انجام می پذیرد.

نمایندگی تعمیرات تلویزیون

نمایندگی تعمیرات تلویزیون ارائه دهنده تخصصی ترین سرویس های تعمیر و بهسازی انواع تلویزیون به متقاضیان است. دارندگان انواع تلویزیون، اعم از اولد، پلاسما، ال ای دی، ال سی دی و … می توانند در صورت بروز هر گونه اشکال در دستگاه مورد استفاده‌شان، -نظیر این مشکل که تلویزیون صدا ندارد- با نمایندگی تعمیرات تلویزیون تماس بگیرند و درخواست خود مبنی بر نیاز به حضور کارشناس تعمیرات تلویزیون را ثبت نمایند. تخصصی ترین مرکز تعمیرات تلویزیون، در تلاش است تا با همکاری نیروهای متخصص و مجرب، روز به‌روز خود را به استانداردهای جهانی این حوزه نزدیک‌تر سازد و بالاترین سطح کیفی خدمات را در زمینۀ تعمیر و سرویس‌های پس از آن به هموطنان گرامی ارائه نماید. واحدهای ارائه دهنده خدمات در نمایندگی تعمیرات تلویزیون در بخش زیر معرفی گشته است.

مرکز سخت افزار ایران

مرکز سخت افزار ایران با تکیه بر دانش و تخصص کارشناسان زبده و ماهر خویش در تلاش است تا تخصصی ترین خدمات حوزه سخت افزار و پشتیبانی فنی تجهیزات را به مشتریان، همکاران و هموطنان گرامی ارائه نماید. این مرکز مشتکل از پارت های متعددی است که در هریک از آنها خدمات مرتبط با یکی از محصولات هوشمند خانگی (نظیر تعمیر و سرویس کولرهای گازی خانگی)، دستگاه های ارتباطی (نظیر تلفن ثابت، تلفن همراه، فکس و… ) و دستگاه های الکترونیکی به کاربران ارائه می گردد. مرکز سخت افزار ایران، مجهز به بخش CRM ( واحد ارتباط با مشتریان) است تا تمامی خدمات ارائه شده در این مرکز زیر نظر این واحد مورد بررسی قرار گیرد و مشکلات احتمالی به مدیریت مرکز گزارش گردد.

اخبار، مقالات، محصولات و سوالات متداول در سایر بخش‌های وبسایت قابل پیگیری است.

مطالب مرتبط

فهرست
خدمات پذیرش و تحویل دستگاه در محلثبت سفارش تعمیر
+