021-62948

جستجو
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
اشتراک گذاری

چرا تلویزیون صدا ندارد؟

یکی از اشکالات متداول مشاهده شده در دستگاه‌های تلویزیون، عدم پخش صدا با وجود نمایش تصویر است. نبود صدا در تلویزیون، این دستگاه را عملاً بدل به یک تابلو صامت با تصاویر متحرک می کند و لذت تماشای تصویر را از بیننده می گیرد. در این وضعیت علی‌رغم به نمایش درآمدن فیلم‌ها و تصویر، مشکل قطع شدن صدای تلویزیون وجود دارد.

عدم پخش صدا توسط دستگاه تلویزیون به دلایل متعددی اتفاق می‌افتد که در بخش‌های آتی به این علل پرداخته خواهد. اگر شما کاربران گرامی نیز در طول روزهای اخیر متوجه بروز این اشکال در دستگاه خود شده‌اید، توصیه می‌شود مطالب درج شده در بخش‌های آتی را مطالعه نمایید.

در صورتی که راهکارهای ارائه شده در بخش زیر راهگشا نبود، توصیه می‌شود با کارشناسان ما در در مرکز تعمیر تلویزیون تماس بگیرید و درخواست خود، مبنی بر نیاز به حضور کارشناس و حل این مشکل که «تلویزیون صدا ندارد» را ثبت نمایید.

قطع شدن صدای تلویزیون

شایع ترین دلایل قطع صدای تلویزیون

  1. mute بودن تلویزیون
  2. ایراد رد گیرنده دیجیتال
  3. خرابی تجهیزات جانبی متصل
  4. مشکلات تنظیمات صدای تلویزیون
  5. خرابی اسپیکر تلویزیون
  6. ایراد در مین برد تلویزیون

رفع مشکل صدا نداشتن تلویزیون

1. تنظیمات اسپیکرهای تلویزیون

در صورتی که پس از روشن کردن دستگاه تلویزیون متوجه این مسئله شده‌اید که تلویزیون صدا ندارد، توصیه می‌شود موارد ذکر شده در بخش زیر را، پیش از مراجعه به تعمیرگاه مرکزی تلویزیون، بررسی نمایید. موارد ذکر شده در بخش ذیل، احتمالا کمک شایانی در رفع این اشکال -که تلویزیون صدا ندارد،- خواهد کرد.

  • با کمک ریموت کنترل، میزان صدای تلویزیون را بازبینی کرده و در صورت نیاز تغییر دهید..
  • دکمه ‎یا ‎+‎ را برای لغو قطع صدا فشار دهید.
  • دکمه ACTION MENU را نگه دارید و بلندگوها، (بلندگوی تلویزیون) را انتخاب نمایید.
  • در صورتی که دستگاه تلویزیون، بر روی سیستم صوتی تنظیم شود، اسپیکرهای تلویزیون تمها آواهای کلیدی یا صداهای سیستم را پخش خواهد کرد.

2. تعمیر مین برد

عموماً به وجود آمدن این مشکل که تلویزیون صدا ندارد، به دلیل وجود اشکالاتی در مین برد دستگاه است.  جهت رفع این اشکال، پس از طی مراحل عیب یابی و اطمینان از خرابیِ مین برد، عملیات مورد نیاز جهت تعمیر این قطعه آغاز می گردد. در صورتی که امکان تعمیر این قطعه و رفع این مشکل که تلویزیون صدا ندارد، وجود نداشته باشد، پس از کسب اجازه از صاحب دستگاه و انجام هماهنگی های مورد نیاز، مین برد دستگاه تعویض می گردد. در صورتی که بررسی های کارشناسان ما در مرکز تعمیر تلویزیون درستی عملکرد مین برد را تأیید نماید، سایر قطعات دستگاه نظیر پاور، بلندگو و … مورد آزمایش قرار می گیرند تا در صورت نیاز تعمیر و یا تعویض گردند. شایان ذکر است در این مرکز، کلیه خدمات مرتبط با تعمیر این مشکل که تلویزیون صدا ندارد، با ارائه گارانتی و ضمانت انجام می پذیرد.

3. بررسی ریموت کنترل تلویزیون

اگر دیدید صدای تلویزیون شما قطع شده است، حتما اول ریموت کنترل را امتحان کنید. با دکمه ولوم روی کنترل، صدای تلویزیون را زیاد کنید. اگر علی رغم بالا رفتن عدد، صدای تلویزیون همچنان قطع بود، روشهای دیگر را امتحان کنید. ممکن است باتری ریموت کنترل تمام شده باشد یا به هر دلیل دیگری، ارتباط آن با تلویزیون برقرار نشود.

4. چک کردن گیرنده دیجیتال تلویزیون

شاید گیرنده دیجیتال شما ایراد دارد و باعث قطع شدن صدای تلویزیون شده است. بنابراین بد نیست گیرنده دیجیتال را هم بررسی کنید تا مطمئن شوید که صدا از این بخش قطع نشده است. همچنین اتصالات گیرنده را هم چک کرده و مطمئن شوید که به درستی به تلویزیون وصل شده اند.

5. بررسی گزینه Mute 

ممکن است گزینه میوت فعال شده باشد و صدای تلویزیون به همین دلیل قطع شده باشد. اگر این گزینه فعال باشد، صدا قطع می شود. معمولا با زدن دکمه افزایش صدا، این گزینه غیر فعال می شود اما بهتر است آن را بررسی کرده و مطمئن شوید.

6. بررس تجهیزات جانبی

وصل بودن وسایل جانبی مثل هدفون به تلویزیون، می تواند باعث قطع شدن صدای این دستگاه شود. بنابراین مطمئن شوید که هدفون به تلویزیون وصل نیست.

7. بررسی تنظیمات افکت صدا

بیشتر تلویزیون ها دارای تنظیمات افکت برای صدا خروجی هستند. با برگرداندن تنظیمات افکت به حالت عادی، می توانید صدای تلویزیون خود را وصل کنید.

8. عیب یابی و تعمیر اسپیکر تلویزیون

اگر مشکل قطع شدن صدای تلویزیون با روشهایی که ذکر کردیم برطرف نشد، باید اقدام به بررسیو تعمیر اسپیکر تلویزیون کنید. مطمئن شوید که بلندگوها به عنوان بلندگوی مرکز تنظیم نشده باشند. برخی از تلویزیون ها به اسپیکرها اجازه می دهند تا هنگام استفاده از گیرنده چند کانال، به عنوان بلندگو کانال مرکز عمل کنند. این مسئله می تواند موجب قطعی صدای تلویزیون شده یا مشکلاتی را ایجاد کند. پس مطمئن شوید که بلندگوها در منوی تلویزیون روشن هستند.

نمایندگی تعمیرات تلویزیون

نمایندگی تعمیرات تلویزیون ارائه دهنده تخصصی ترین سرویس های تعمیر و بهسازی انواع تلویزیون به متقاضیان است. دارندگان انواع تلویزیون، اعم از اولد، پلاسما، ال ای دی، ال سی دی و … می توانند در صورت بروز هر گونه اشکال در دستگاه مورد استفاده‌شان، -نظیر این مشکل که تلویزیون صدا ندارد- با نمایندگی تعمیرات تلویزیون تماس بگیرند و درخواست خود مبنی بر نیاز به حضور کارشناس تعمیرات تلویزیون را ثبت نمایند. تخصصی ترین مرکز تعمیرات تلویزیون، در تلاش است تا با همکاری نیروهای متخصص و مجرب، روز به‌روز خود را به استانداردهای جهانی این حوزه نزدیک‌تر سازد و بالاترین سطح کیفی خدمات را در زمینۀ تعمیر و سرویس‌های پس از آن به هموطنان گرامی ارائه نماید. واحدهای ارائه دهنده خدمات در نمایندگی تعمیرات تلویزیون در بخش زیر معرفی گشته است.

مرکز سخت افزار ایران

مرکز سخت افزار ایران با تکیه بر دانش و تخصص کارشناسان زبده و ماهر خویش در تلاش است تا تخصصی ترین خدمات حوزه سخت افزار و پشتیبانی فنی تجهیزات را به مشتریان، همکاران و هموطنان گرامی ارائه نماید. این مرکز مشتکل از پارت های متعددی است که در هریک از آنها خدمات مرتبط با یکی از محصولات هوشمند خانگی (نظیر تعمیر و سرویس کولرهای گازی خانگی)، دستگاه های ارتباطی (نظیر تلفن ثابت، تلفن همراه، فکس و… ) و دستگاه های الکترونیکی به کاربران ارائه می گردد. مرکز سخت افزار ایران، مجهز به بخش CRM ( واحد ارتباط با مشتریان) است تا تمامی خدمات ارائه شده در این مرکز زیر نظر این واحد مورد بررسی قرار گیرد و مشکلات احتمالی به مدیریت مرکز گزارش گردد.

2.6/5(5 امتیاز)

کاربر گرامی جهت اطلاع از هزینه ی تعمیرات با شماره های 02154114 ، 02162948 تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *