اشتراک گذاری
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در email

چرا تلویزیون فلش را نمی خواند؟

اگر با مشکل نخواندن فلش در تلویزیون مواجه شده و به دنبال برطرف کردن آن هستید، ادامه مقاله به شما کمک می کند که این مسئله را حل  کنید. شناسایی نشدن فلش در تلویزیون، محدود به یک برند خاص نیست و دلایل مختلفی هم  دارد که می توان آنها را برطرف کرد. البته گاهی مسئله به این سادگی نیست و نیاز به تعمیرات تلویزیون و ترمیم و تعویض قطعات است. 

ما در این مطلب، مهم ترین دلایل نخواندن فلش در تلویزیون را بررسی می کنیم. همچنین راهکارهایی را ارائه می دهیم تا با استفاده از آنها عدم شناسایی فلش در تلویزیون را برطرف کنید. اگر مشکل حل نشد، می توانید برای دریافت خدمات تخصصی تر با نمایندگی تعمیر تلویزیون در مرکز سخت افزار ایران تماس بگیرید.

نخواندن فلش در تلویزیون

دلایل نخواندن فلش در تلویزیون

عوامل بسیاری هستند که باعث می شوند فلش در تلویزیون lcd یا led شناسایی نشود. ممکن است خود فلش ایراد داشته باشد (نرم افزاری یا سخت افزاری) یا این که پورت تلویزیون آسیب دیده باشد. حتی احتمال خرابی قطعات داخلی تلویزیون هم وجود دارد. در زیر بخشی از رایج ترین دلایل نخواندن فلش در تلویزیون را معرفی می کنیم که تقریبا در همه برندها یکسان هستند.

فرمت نامناسب فلش

در بیشتر موارد، تلویزیون فلش را شناسایی نمی کند چون از فرمت آن پشتیبانی نمی کند. بیشتر تلویزیون ها تنها فرمت FAT32 را در فلش ها شناسایی می کنند. البته تلویزیون های هوشمند جدید، قابلیت شناسایی دیگر فرمتها را هم دارند اما هنوز این مدل ها به همه خانه ها راه پیدا نکرده اند. پس اگر تلویزیونی دارید که فلش شما را نمی خواند، به احتمال زیاد مسئله مربوط به فرمت و ناهماهنگی آن است.

خرابی فلش

گاهی نخواندن فلش در تلویزیون، مربوط به خرابی و آسیب دیدگی این قطعه است. ممکن است فلش ایراد داشته باشد یا آسیب دیده باشد و به همین دلیل، در تلویزیون شناسایی نشود. مثلا اگر فلش شکسته باشد، دچار خمیدگی شده و یا کلا سوخته باشد، طبیعتا تلویزیون قادر به شناسایی آن نیست.

آسیب دیدگی پورت تلویزیون

ممکن است پورت تلویزیون شکسته یا آسیب دیده باشد و فلش به این دلیل در آن خوانده نشود. بنابراین چک کنید که پورت USB شکستگی نداشته باشد و کاملا سالم باشد. برای این منظور می توانید  فلش را در دستگاه های دیگر هم امتحان کنید. اگر فلش در دیگر سیستم ها شناسایی شد، احتمالا ایراد از پورت یو اس بی تلویزیون شماست.

خرابی مین برد

یکی از دلایل نخواندن فلش در تلویزیون، خرابی مین برد است. مین برد، به نوعی مغز تلویزیون است و قطعات دیگر را به شکلی، تحت کنترل دارد. اگر این قطعه درست کار نکند، مشکلاتی در تلویزیون ایجاد می شوند که یکی از آنها ممکن است شناسایی نشدن فلش و هارد اکسترنال باشد.

چرا تلویزیون فلش را نمی خواند؟

رفع مشکل باز نشدن فلش در تلویزیون

خوشبختانه روش های زیادی برای رفع مشکل نخواندن فلش در تلویزیون وجود دارد. قبل از هر کاری از فرمت فلش مطمئن شده و در صورت امکان، آن را اصلاح کنید. برای این منظور کافی است از محتویات فلش بکاپ گرفته و بعد، آن را فرمت کنید. اگر فلش در لپ تاپ و دیگر دستگاه ها هم شناسایی نمی شود، یعنی یک ایراد داخلی دارد و باید توسط تکنسین های مجرب و دوره دیده، بررسی شده و ترمیم گردد. در صورت خرابی پورت یو اس بی، برای تعمیر یا تعویض آن با یک تعمیرکار مجرب تماس بگیرید. برای تعمیر مین برد تلویزیون هم حتما از تعمیرکارانی که در این حوزه تجربه و مهارت کافی دارند کمک بگیرید.

روش درست وصل کردن فلش به تلویزیون

برای این که با مشکل نخواندن فلش در تلویزیون مواجه نشوید، بهترین کار این است که این تراشه را به شکل درست به دستگاه وصل کنید. گاهی تنها به این دلیل که روش استاندارد وصل کردن فلش به تلویزیون را نمی دانید، یا نکات آن را رعایت نمی کنید، تلویزیون آسیب دیده و فلش را شناسایی نمی کند.

 برای اتصال درست فلش مموری به تلویزیون، این دستگاه را خاموش نکنید. این مسئله می تواند مانع از شناسایی فلش در تلویزیون شود. همچنین توصیه می شود پس از استفاده، حتما فلش را از تلویزیون جدا کنید. اگر فلش به مدت طولانی داخل پورت تلویزیون بماند، ممکن است مشکلاتی را در این قطعه و یا خود تلویزیون ایجاد کند. فلش را به آرامی و بدون هیچ گونه فشار و زور از تلویزیون جدا کنید تا پورت و فلش مموری در معرض آسیب دیدگی قرار نگیرند.

 

5/5(1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.