021-62948

جستجو
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
اشتراک گذاری

شارژ کارتریچ چاپگر

شارژ کارتریج چاپگر اقدام سختی نیست و بسیاری از کاربران، خود این کار را انجام می  دهند. با این حال این کار ترفندها و نکاتی دارد که اگر رعایت نشوند، ممکن است مشکلاتی در روند کاری پرینتر ایجاد شود. به همین دلیل بهتر است برای شارژ کارتریج پرینتر، از تکنسین های تعمیر چاپگر کمک بگیرید. در این مقاله برخی از مهم ترین نکات شارژ کارتریج چاپگر را بررسی می کنیم. اما در صورت نیاز به دریافت خدمات تخصصی تر می توانید از نمایندگی تعمیر پرینتر در مرکز سخت افزار ایران کمک بگیرید.

شارژ کارتریج چاپگر

نحوه شارژ کارتریج پرینتر لیزری

نحوه شارژ کارتریج چاپگر در دستگاه های لیزری به ترتیب زیر است:

1- باز کردن درپوش کناری کارتریج

2- بیرون آوردن درام

3- جدا کردن چرخنده PCR

4- جداسازی میله PCR

5- جدا کردن بخش ضایعات و جوهر

6- بیرون آوردن فنر موجود در دو سمت کارتریج

7- برداشتن فنر و روکش پلاستیکی

8- جدا کردن وایپر بلید

9- تخلیه کامل جوهر

10- تمیز کردن بخش ضایعات با استفاده از دستمال نرم

11- تنظیم وایپر بلید و روکش لاستیکی

12-  جاگذاری مجدد فنر

13- تزریق تونر به داخل محفظه دستگاه

14- تکان دادن کارتریج

15- بستن تمامی بخش های مربوط به جوهر و کارتریج

16- بستن میخ ها و پیچ های دو طرف کارتریج

17- جا انداختن چرخنده PCR

18- نصب مجدد درام

19- بستن پوشش کارتریج

روش صحیح محافظت از کارتریچ چاپگر

با اتمام جوهر کارتریچ، اگر قبل از اقدام به شارژ کارتریچ چاپگر، از این قطعه به درستی نگهداری نکنید، کارتریچ خشک می شود و قابل شارژ نخواهد بود و در نتیجه مجبور خواهید بود برای راه اندازی مجدد چاپگر، کارتریچ را تعویض کنید که این مسئله خود بار مالی اضافه را به کاربر تحمیل خواهد کرد.

پس بعد از اتمام جوهر کاتریج بدون فوت وقت آن را بسته بندی کنید و در اولین فرصت نسبت به شارژ آن اقدام نمایید. برای شارژ کارتریچ چاپگر رنگی ، به محض اتمام اولین رنگ، کارتریج را بسته بندی کنید. تغییر رنگ طبیعی تصاویر به شما کمک می کند تا متوجه اتمام یک رنگ شوید.

چگونگی شارژ کارتریچ چاپگر

کارتریج ها به چند دسته تقسیم می شوند. با تمام شدن تونر این امکان وجود دارد که کارتریج را تعویض کنیم و از تونر یا پودر جدید استفاده کنیم. تعویض کل کارتریچ همیشه هزینه بر بوده لذا پیوسته به کاربران توصیه می شود که با شارژ کارتریچ چاپگر در عین حالی که هزینه ای کمتر صرف می کنند، کیفیتی مطلوب را برای خود داشته باشند.

هر چند واقعیت این است که تعویض کل کارتریچ در کیفیت نهایی پرینت بسیار سرنوشت ساز است، اما این مسئله ضرورت آنچنانی ندارد مگر در مواقع حساس. در صورتی که امکان شارژ کارتریج نباشد و کارتریج آسیب دیده باشد ، تعویض کارتریج چاپگر راه کار نهایی خواهد بود.

کیفیت مواد مصرفی در شارژ کارتریچ چاپگر

کیفیت مواد اولیه مرغوب در سرنوشت پرینت نهایی بسیارموثر است. با استفاده از جوهر یا تونر بی کیفیت و نامرغوب هم به کارتریچ و هم به سایر قسمت های چاپگر آسیب خواهید رساند و در نهایت هم پرینت با کیفیتی نخواهید داشت. در شارژ کارتریچ چاپگر توجه به جنس تونر بسیار حائز اهمیت است.

مراحل شارژ کارتریچ چاپگر

شارژ کارتریچ چاپگر حساسیت های خاص خود را دارد؛ همواره توصیه اول ما این است که ، کاربران عزیز برای این کار از یک متخصص کمک بگیرند. جهت کسب اطلاعات بیشتر مقاله ی آموزش شارژ کارتریج چاپگر را مطالعه نمایید.

مرحله اول : با احتیاط کارتریج را از دستگاه خارج و برچسب روی آن را جدا کند. اکنون به راحتی می توانید سوراخ هایی که محل ورود جوهر به دستگاه هستند را روی کارتریچ مشاهده کنید. در پرینتر های سیاه و سفید فقط یک عدد کارتریچ مشکی وجود دارد و در پرینتر های رنگی دو کاتریچ رنگی و مشکی.

مرحله دوم : حالا برای شارژ کارتریچ چاپگر مقدار بسیار کمی آب گرم داخل یک ظرف صاف ریخته و هد کارتریج که محل خروج جوهر است را چندین بار داخل آن بزنید و با دستمال بدون پرز به آرامی تمیز کنید.

با این عملیات منافذ بسیار ریز هد باز خواهد شد و کیفیت چاپ نیز بهتر می شود. به یاد داشته باشید که از محلول هد باز کن استفاده نکنید، زیرا در طولانی مدت به هد آسیب می زند و کیفیت پرینت را تحت الشعاع قرار می دهد.

مرحه ی سوم : اکنون برای شارژ کارتریچ چاپگر باید جوهر را به داخل کارتریچ تزریق کنید. از یک سرنگ متناسب با حجم کارتریچ استفاده کنید.

مرحله ی چهارم : در مرحله پایانی شارژ کارتریچ چاپگر به هواگیری نیاز دارید. برای این کار لازم است پس از پایان تزریق، کارتریج را چند ساعتی رها کرده و کاری روی آن انجام ندهید. سپس، مجددا سرنگ را برداشته و سوزن آن را جدا کنید. درست زیر کیت هواگیری یک سوراخ جهت ورود سرنگ وجود دارد.

برای اطمینان از درست انجام شدن مراحل شارژ کارتریچ چاپگر، سرنگ را داخل کرده و به آرامی پیستون سرنگ را به بیرون بکشید تا عملیات مکش صورت گیرد. زمانی که مقدار کمی جوهر وارد سرنگ شد، مکش را متوقف کنید و سرنگ را بیرون بکشید. با این روش متوجه خواهید شد که داخل کارتریج هوایی وجود ندارد.

تعمیرات چاپگر

متخصصان ما در مرکز تعمیرات چاپگر با همه اجزا و قطعات این دستگاه آشنایی کامل دارد. این مرکز از ابزار آلات و تجهیزات مدرن و پیشرفته برای تعمیرات استفاده می کند و با تکنولوژی های جهانی انواع چاپگر ها به خوبی آشنا است. قطعات تعویضی در مرکز تعمیرات چاپگر، همگی اصل و شرکتی هستند و با گرانتی به کاربر ارائه می شوند.

مرکز تعمیرات ماشین های اداری

ماشین های اداری خود دنیای گسترده و وسیعی دارند که برای ورود به این دنیا لازم است دانش و تجربه کافی داشته باشیم. این مرکز برای ارائه هر چه با کیفیت تر خدمات خود، همواره در حال به روز رسانی دانش پایه تعمیرات ماشین های اداری است. تعمیر پرینتر و تعمیر دستگاه کپی از دیگر خدمات این مجموعه می باشد. مرکز تعمیرات دستگاه کپی با دید وسیع و قدرت عملکرد بالا خود قادر است تمامی ماشین های اداری از هر برند و شرکتی را تعمیر و احیا کند.

5/5(1 امتیاز)

کاربر گرامی جهت اطلاع از هزینه ی تعمیرات با شماره های 02154114 ، 02162948 تماس بگیرید.