021-62948

اشتراک گذاری

تعویض کارتریج چاپگر

تعویض کارتریج چاپگر به دلیل مصرفی بودن این بخش از دستگاه، هر از چند گاهی می‌بایست انجام شود. زمان این کار بسته به نوع دستگاه و مدل آن متفاوت است. برای مثال چاپگرهای سیاه و سفید لیزری معمولاً پس از چاپ ۲ هزار صفحه، به شارژ و یا تعویض کارتریج نیاز پیدا می‌کنند. حال آنکه این زمان در چاپگرهای رنگی کمتر و سریع تر است. بسیاری از کاربران، به اشتباه، تصور می‌کنند که اگر ماهی یک یا دو برگ چاپ رنگی از چاپگرهایشان بگیرند، حداقل تا دو سال نیازی به شارژ و یا تعویض کارتریج چاپگر نخواهند داشت.

این در حالی است که شارژ و تعویض کارتریج ارتباطی به این موضوع نداشته و اگر از چاپگرهای رنگی حداقل دوبار در هفته استفاده نشود جوهر آنها خشک شده و شارژ آنها بی‌نتیجه است. بنابراین بهتر است هم در مورد میزان استفاده از این دستگاه و هم در مورد زمان تعویض کارتریج چاپگر دقت و احتیاط لازم را داشته باشید.

نخستین اقدام جهت تعویض کارتریج چاپگر آن است که درب کارتریج چاپگر را مطابق عکس زیر باز کنید و کارتریج قدیمی را درآورید. (احتیاط: توجه داشته باشید که کارتریج می‌بایست دور از تابش نور مستقیم آفتاب باشد و با یک تکه کاغذ پوشانده شود تا آسیب نبیند.) تصویر زیر حالت بیرون آوردن کارتریج چاپگر را نشان می‌دهد:

شارژ کارتریج چاپگر

کارتریج جدید را از بسته‌بندی آن خود خارج نمایید. (توجه داشته باشید که هنگام خارج ساختن حتماً دو سر کارتریج را بگیرید).

اکنون زمان آن است که نوار را از کارتریج چاپگر جدا سازید. تا زمانی که نوار کاملاً از کارتریج جدا شود آن را بکشید. نوار را بکشید و درون جعبه کارتریج قرار دهید تا برای بازیابی یا بازیافت به کارخانه بازگردد. (تصویر دوم نشان دهنده نحوه جدا کردن نوار است).

شارژ کارتریج چاپگر

در این مرحله، جهت تعویض کارتریج چاپگر، می‌بایست کارتریج جوهر را به آرامی از جلو به عقب تکان دهید تا جوهر به طور یکنواخت در داخل کارتریج پخش شود. (به جهت حرکت فلش‌ها در تصویر زیر دقت نمایید. شیوه تکان دادن کارتریج در تصویر زیر نشان داده شده است).

تعویض کارتریج چاپگر

کارتریج چاپگر را در جای خود قرار دهید و در آن را ببندید. این کار را مطابق تصویر زیر انجام دهید. (اگر جوهر به لباس شما پاشید آن را به کمک یک پارچه خشک و آب سرد بشورید. آب گرم باعث می‌شود جوهر هر چه بیشتر در بافت پارچه فرو رود و پاک کردن آن را دشوار می‌سازد).

زمان تعویض کارتریج چاپگر

معمولاً تمامی چاپگرها پیش از اتمام کارتریج پیامی مبنی بر این وضعیت را برای کاربر به نمایش میگذارند. در سازمان‌ها و ادارات که استفاده از این دستگاه زیاد است. عموماً خشک شدن کارتریج چاپگر پس از چند ساعت اتفاق می‌افتاد. لیکن در مصارف خانگی زمان اتمام کارتریج حدود چند هفته (بسته به میزان استفاده از دستگاه) طول خواهد کشید. آنچه که کاربر در این میان می‌بایست به آن توجه کند تعویض کارتریج بلافاصله پس از دریافت پیام است.

کاربران گرامی توجه داشته باشند که تا زمان کم رنگ‌ شدن یا متوقف شدن چاپ، کارتریج جدید را نصب ننمایند. کاربران گرامی توجه داشته باشند که اگر کلمات به هنگام چاپ جا می‌افتند و یا کم رنگ هستند می‌توانند با درست توزیع کردن جوهر به کیفیت چاپ خود کمک کنند.

برای باز بخش جوهر درون کارتریج باید آن را درآورده و به آرامی تکان دهید تا جوهر به طور یکنواخت پخش شود. در صورتیکه امکان تعویض کارتریج چاپگر را ندارید برای دریافت خدمات تخصصی مرتبط با این کار به مرکز سخت افزار ایران مراجعه نمایید.

مرکز سخت افزار ایران

مرکز سخت افزار ایران با بیش از دو دهه فعالیت افتخار دارد که بعنوان یکی از پیشروان ارائه خدمات فنی تعمیر و ترمیم مورد توجه و اعتماد اکثر مراکز تجاری، اداری، سازمانها و کاربران عادی واقع گردیده است. سعی و اهتمام مسئولین این شرکت، در ارائه بالاترین سطح کیفی خدمات، با بهترین کیفیت و با کارایی و قیمت مناسب، منطبق با استانداردهای بین‌المللی است. خدمات ارائه شده توسط مهندسان و کارشناسان این مرکز دارای گواهی نامه کیفیت و بسته به نوع تعمیر دارای گارانتی (با بازه زمانی مشخص) خواهند بود.

مرکز سخت افزار ایران در زمینه سرویس و تعمیر کلیه محصولات سخت افزاری هوشمند و الکترونیکی فعال است و آمادگی ارائه هر گونه خدمات اعم از تعمیر، نگهداری و بازدیدهای دوره‌ای و متناوب را داراست. شما کاربران گرامی می‌توانید در صورت مشاهده هرگونه عیب و اختلال در هریک از دستگاه‌های هوشمند اداری، خانگی، ارتباطی، چاپ و … به مرکز سخت افزار ایران مراجعه نموده و تخصصی‌ترین خدمات مرتبط را دریافت کنید.

کارشناسان ما در این مرکز شما را در جریان جزیی‌ترین اشکالات پیش آمده در دستگاه قرار داده و راهکارهای موجود جهت رفع آنها را با شما در میان می‌گذارند. اطلاعات بیشتر در وب سایت این مرکز به نشانی https://hardwarecenter.ir/ موجود است.

با مراجعه به دیگر صفحات سایت می‌توانید به مطالعه مقالات ، سوالات متداول ، محصولات و اخبار بپردازید.

لینک‌های مفید

تعمیر چاپگر / تعمیرات چاپگر / تعمیر چاپگر توشیبا / تعمیرات چاپگر توشیبا / تعمیرات چاپگر Toshiba / تعمیر چاپگر toshiba / تعمیرات چاپگر برادر / تعمیر چاپگر برادر / تعمیر چاپگر زیراکس / تعمیرات چاپگر سامسونگ / تعمیر چاپگر سامسونگ / تعمیرات چاپگر کانن / تعمیر چاپگر کانن / تعمیر چاپگر canon / تعمیر چاپگر اچ پی / تعمیرات چاپگر اچ پی / تعمیرات چاپگر hp / تعمیر چاپگر hp / تعمیر چاپگر فوجیتسو / تعمیر چاپگر شارپتعمیر چاپگر کیوسرا  / تعمیر چاپگر زیراکس / تعمیر چاپگر فوجیتسو / تعمیر چاپگر توشیبا

امتیاز شما به این نوشته