اشتراک گذاری
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در email

تعمیر پرینتر

تعمیر پرینتر ، از جمله خدمات تخصصی مرکز سخت افزار ایران می باشد. تعمیر پرینتر ، به دست مجموعه‌ای از برترین کارشناسان تعمیر و با بهره‌مندی از به‌روزترین ابزارآلات در مرکز تعمیر اچ پی انجام می‌پذیرد. کارشناسان حاضر در این مجموعه به دلیل طی دوره‌های تخصصی و دارا بودن دانش فنی مورد نیاز قادر به تعمیر و رفع تمامی اختلالاتی می‌باشند که ممکن است در پرینترهای اچ پی  ایجاد شوند. پرینتر (Printer) ) که در زبان فارسی از آن با نام چاپگر یاد می‌شود یکی از تجهیزات جانبی رایانه است. پرینتریکی از لوازم اداری پرکاربرد است. در این میان پرینتر یکی از محصولات پرطرفدار در دنیای الکترونیک می باشد.

همگی ما برای یک‌بارهم که شده از پرینتر استفاده کرده ایم. این محصول به ویژه برای کسانی که با اداره‌ها و سازمان‌ها سرو کار دارند و یا مشغول تحصیل و تحقیق هستند، بسیار کاربرد دارد. برخی از ما نیز به صورت تخصصی کار با این دستگاه را تجربه می‌کنیم و کاربر حرفه‌ای این حوزه هستیم. تعمیر پرینت یک عملیات تخصصی است و مرکز سخت افزار ایران  کارگاهی مجزا را جهت تعمیرات پرینتر در نظر گرفته است . دراین واحد تمامی امکانات مورد نیاز جهت تعمیرات پرینتر فراهم گشته و در اختیار مهندسین و کارشناسان تعمیر پرینتر قرار گرفته است.

تعمیر تخصصی پرینتر

خدمات ارائه شده در مرکز تعمیر پرینتر منحصر به سرویسی خاص نیست و کلیه تعمیرات سخت افزاری و نرم افزاری مرتبط با این دستگاه را شامل می‌گردد. کاربران کلیه پرینترهای موجود در بازار، اعم از پرینترهای لیزری، جوهرافشان، سه بعدی، سیاه و سفید، رنگی و … می‌توانند با مشاهده‌ی هر گونه اشکال سخت افزاری و نرم افزاری در پرینتر خویش به مرکز تعمیرات پرینتر مراجعه کرده و سرویس‌های تخصصی مورد نیاز را دریافت نمایند.

در صورتی که به هر دلیل امکان مراجعه به این مرکز وجود نداشته باشد، می‌توان جهت تعمیرات پرینتر، از سرویس تعمیر در محل استفاده کرد. در صورت استفاده از این سرویس، کارشناسان تعمیر خود در محل حضور یافته و اقدامات لازم جهت تعمیر پرینتر را بر روی آن پیاده می‌سازند. در بخش زیر برخی از تخصصی‌ترین سرویس‌های مرتبط با تعمیر انواع پرینتر شرح داده خواهد شد.

گیر کردن کاغذ پرینتر در حین خارج شدن از پرینتر

 یکی از مشکلات رایج در پرینترهای امروزی، مشکل گیر کردن کاغذ در پرینتر در حین خارج شدن است. در صورتی که پرینتر کاغذ را به درون کشیده ولی پس از انجام پرینت کاغذ پس از خروج در داخل پرینتر گیر می‌کند، توصیه می‌شود که نوع کاغذ مورد استفاده را بررسی کنید. مطمئن شوید که کاغذ شما استاندارد باشد و بیش از حد نازک یا ضخیم نباشد. از سالم بودن کاغذ مورد استفاده –چروک نبودن، مرطوب نبودن، چسبیده بودن چیزی به کاغذ و مواردی از این دست- مطمئن گردید.

توجه داشته باشید که کاغذهای سبک، بسیار بیشتر مستعد گیر کردن در دستگاه کپی هستند. (برای شناخت نوع مناسب کاغذ برای دستگاه خود می توانید به دفترچه راهنمای دستگاه خریداری شده مراجعه فرمایید). این احتمال نیز وجود دارد که مشکل گیر کردن کاغذ در پرینتر به دلیل خرابی سنسورهای پرینتر باشد. برای بررسی این موضوع توصیه می‌شود به مراکز تعمیر پرینتر مراجعه نمایید.

تعمیر و تعویض مگنت پرینتر

مگنت رولر پرینتر، استوانه‌ای‌ مخروطی شکل با یک پوشش آلومینیومی است که قطر آن معمولاً کمتر از طول آن است. وظیفه‌ی مگنت آن است که با استفاده از جاذبه مغناطیسی، تونر را از محفظه به درام انتقال ‎دهد. یک اتصال الکتریکی در انتهای مگنت وجود دارد که جاذبه مغناطیسی این قطعه را افزایش می‌دهد. پوشش رسانای سیاه بر روی مگنت از مواد رسانای مختلف ساخته شده تا بتواند تونر را انتقال دهد. اکثریت قریب به اتفاق مشکلات مگنت رولر پرینتر مربوط به خش‌دار شدن همین پوشش و یا تراکم بیش از اندازه‌ی آن است.

تراکم به وجود آمده بر روی مگنت به دلیل فشار وارد آمده بر روی تونر توسط وایپر بلید است. همانگونه که می‌دانید ذرات تونر، طی فرایند چاپ، توسط وایپر بلید تحت فشار قرار می‎گیرند. همین فشار سبب می‌گردد تا تونر بر روی مگنت فشرده شده و آن را بپوشانند. نکته پایانی شایان ذکر در باب مگنت پرینتر آن است که در برخی از کارتریج‎ها به جای یک مگنت، از یک مگنت دولوپر استفاده می‌شود که سطح پوشش آن شبیه به پلاستیک فشرده است. سرویس‌های تخصصی مرتبط با این بخش نیز با حضور در مرکز تعمیر پرینتر قابل دریافت است.

تعمیر و تعویض فوم رولر پرینتر

فوم رولر پرینتر، یک غلطک لاستیکی در داخل کارتریج است که موقعیت آن دقیقا پشت به وایپر بلید و روی سطح درام است. خرابی فوم رول پرینتر، نشانه‌هایی دارد که توجه به آنها می‌تواند به ما در تشخیص زمان تعویض فوم رولر پرینتر کمک کند. برای مثال، یکی از نشانه‌های خرابی فوم رولر آن است که سایه‌هایی در برگه‌های پرینت شده ایجاد شود. (وجود سایه بر روی برگ پرینت شده این به معنای آن است که درام به به دلیل خرابی فوم رولر، به خوبی ﭘاک نمی‌شود).

رولر اصولا طول عمری بالغ بر ٢۵٠٠٠ تا ٣۵٠٠٠ صفحه ﭘرینت را دارد و ﭘس از این مدت باید جایگزین شود. در ارتباط با فوم رولر بد نیست بدانید که اندازه طول فوم رولر ها اکثرا یکی است اما اندازه قطر آن ها بسته به اندازه درام همانطور که گفته شد متغیر بین ١٠ تا ١۵ است. سرویس‌های تخصصی مرتبط با تعمیر و تعویض فوم رولر پرینتر با حضور در مرکز تعمیر پرینتر و یا به صورت سرویس در محل قابل دریافت است.

تعمیر و تعویض درام پرینتر

در تعویض و تعمیر درام پرینتر باید به این نکته توجه داشت که درام و تونر کارتریج گاهی جدا و گاهی در کنار هم هستند. در صورتی که درام از تونر کارتریج جدا باشد، کار تعویض آنها نیز به صورت جداگانه انجام می‌شود. در صورتی که تونر کارتریج ها به همراه درام باشد، در حین تعویض درام نیاز به تعویض کارتریج نیز خواهد بود. تجربه نشان داده که معمولا پس از هر ٣ بار شارژ کارتریج، نیاز به تعویض درام نیز خواهد بود. بد نیست بدانید که پرینترهای لیزری رنگی نیاز به یک درام جداگانه و کارتریج تونر برای هر رنگ دارند، که احتمال خسارت را بالا برده و هزینه‎های تعمیر و نگهداری را افزایش می‎دهد.

در صورتی که درام دستگاه پرینتر اصلی و اورجینال شرکت سازنده نباشد هم باعث مصرف بالاتر پودر کارتریج و هم باعث افزایش فشار وارد شده به دستگاه می گردد. نکته دیگری که می‌بایست از آن اطلاع داشته باشید آن است که یونیت درام در قیاس با کارتریج تونر عمر بالاتری دارد. در صورت نیاز به سرویس‌های تخصصی مرتبط با تعویض و تعمیر درام پرینتر می‌توانید با کارشناسان ما در مرکز تعمیر پرینتر تماس بگیرید.

مشخصات واحد تعمیر پرینتر

تعمیر پرینتر در مرکز سخت افزار ایران تنها بخش کوچکی  از خدمات گسترده ی این مجموعه است.  تعمیر پرینتردر مرکز سخت افزار ایران  توسط کارشناسانی  انجام می گیرد که با قطعات مختلف این محصول آشنایی کافی داشته و در عیب یابی و تعمیرات صحیح توانا هستند. در صورت انجام تعمیرات به دست افراد مبتدی عملیات تعمیر نه تنها نتیجۀ مطلوب نخواهد داشت بلکه در دراز مدت سبب استهلاک هرچه بیشتر قطعات پرینتر و خرابیِ بیش از پیش آن می‌گردد.

در این صفحه به معرفی خدمات مختلف تعمیرات پرینتر در بخش های مختلف نمایندگی ، واحدهای تعمیراتی ، اخبار ، مقالات ، محصولات و پرسش های متداول تعمیر پرینتر می پردازیم.

خدمات مرکز تعمیر پرینتر

برخی از خدمات مرکز تعمیرات پرینتر بدین شرح است :

 • تحلیل و بررسی عیوب مربوط به پنل چاپگر
 • بررسی نوار انکودر  و رفع عیوب آن
 • رفع ایرادات مربوط به پلیت تایمینگ و ….
 • بررسی و اصلاح ایرادات نوار انکودر پرینتر
 • شامل کلیه قطعات الکترونیکی و مکانیکیِ پرینترهای لیزری، سوزنی، جوهرافشان
 • تعمیرات نرم‌افزاری و سخت‌افزاری پرینتر
 • بررسی بلوک دیاگرام و بخش‌های مختلف پرینتر
 • اصلاح نواقص مربوط به داکتر بلید
 • اصلاح و شناسایی خطاهای مربوط به ریبون پرینتر
 • شامل تعمیرات تخصصی برد انواع پرینتر فرمتر، پاور، برد فکس
 • حذف و نصب دوباره‌ی دایور پرینتر جهت سازگاری بیشتر با سیستم عامل
 • گردزدایی، پاک‌سازی، روغن‌کاری و کالیبراسیون قطعات مکانیکی پرینتر

 • برخی از خدمات مرکز تعمیرات پرینتر بدین شرح است :
 • تعمیر پرینتر جوهر افشان
 • تعمیر پرینتر لیزری
 • تعمیر پرینتر سوزنی
 • تعمیر پرینتر چندکاره
 • تعمیر پرینتر در محل
 • تعمیر پرینتر در مرکز
 • سرویس پرینتر
 • تهیه و ارائه‌ی انواع شارژ مواد مصرفی پرینتر
 • تعمیر پرینتر ، شامل تعویض قطعات مصرفی پرینترها و اسکنرها با قطعات اورجینال و اصلی
 • تعمیر پرینتر ، شامل تعمیرات درام کیت پرینترهای لیزری رنگی
 • رفع خطاهای رایج در بوبین

 نمایندگی پرینتر

مرکز تعمیر پرینتر  ، در قیاس با همکاران خود، یکی از با سابقه‌ترین و مجرب‌ترین مراکز تعمیر و فروش است. این مرکز در تلاش است تا بهترین خدمات را به کاربران گرامی ارائه نماید. در این راستا احترام به مشتریان و توجه به حقوق آن ها را سرلوحه ی خدمات خود قرار داده ایم. نمایندگی پرینتر تمام تلاش خود را جهت ارائه بالاترین سطح کیفی خدمات در زمینه فروش و تعمیر انواع پرینتر به کار گرفته است.

تلاش مرکز سخت افزار ایران  در این راستا با همکاری جمعی از متخصصین متعهد و توانا به ثمر نشسته و اکنون این مرکز، منتخب کاربران در ارائه ی خدمات به مشتریان گرامی می باشد. به خاطر داشته باشید که در صورت بروز نقص در هرکدام از انواع  پرینتر، می‌بایست این محصولات را تنها به مرکز سخت افزار بسپارید و از تعمیر آن‌ها در مراکز غیرمجازی که دانش و تکنولوژی لازم را برای تعمیرات پرینتر ندارند ، پرهیز نمایید.

انواع پرینتر ها

مرکز سخت افزار ایران  علاوه بر خدمات تخصصی تعمیرات پرینتر ، در این بخش در نظر دارد جدیدترین محصولات را در حوزه ی ماشین های اداری معرفی نموده و در اختیار کاربران گرامی قرار دهد. در این بخش شاهد معرفی جدیدترین محصولات پرینتر ، جدیدترین محصولات دستگاه کپی ،  اسکنر و فکس خواهید بود. معرفی محصولات توسط متخصصین انجام شده و پس از انجام بررسی های لازم جهت مطالعه ی کاربران در سایت قرار داده خواهد شد. معرفی هر محصول شامل مشخصات نرم افزاری و سخت افزاری آن می باشد. همچنین به بررسی نقاط قوت و ضغف هر محصول می پردازیم .

به این ترتیب کاربران گرامی در هنگام خرید محصول می توانند با اطمینان از کاربرد و محاسن و معایب آن دست به انتخابی هوشمندانه بزنند. جهت مطالعه ی جدیدترین محصولات  در این بخش ما را همراهی نمایید.

 تعمیر پرینتر و سوالات متداول

سوالات متداول تعمیر پرینتر عبارت است از سوالاتی که تاکنون برای کاربران مطرح شده است . برای کسب هرگونه آگاهی در مورد شیوه‌ کار انواع پرینتر و یا در صورت بروز هر گونه نقص در پرینترها  با مرکز سخت افزار ایران  تماس حاصل نمایید. هم چنین کاربرانی که سوالاتی در رابطه با تعمیرات پرینتر  دارند ، می توانند پرسش های خود را با ما در میان بگذارند.

 اطمینان داشته باشید که متخصصان مجرب ، تعمیرات پرینتر ، با به کارگیری تمام تلاش و توان خود، پاسخگوی پرسش های شما خواهند بود. جهت بهره مندی از خدمات ما و یافتن پاسخ پرسش های خود با ما در تماس باشید.

خواندنی های تعمیرگاه مجاز پرینتر

با مطالعه ی اخبار جدید مرکز سخت افزار ایران در جریان آخرین اخبار روز تکنولوژی قرار خواهید گرفت. همچنین مطالعه ی اخبار جدید در مورد محصولات و تکنولوژی استفاده شده در محصولات  شما را در استفاده ی بهینه از این محصولات یاری خواهد کرد و استفاده ای مفید از محصولات خود خواهید داشت.

مطالعه ی این بخش شما را یاری خواهد کرد تا در هنگام بروز مشکل در پرینتر ، عکس العمل صحیح نشان داده و در صورت نیاز به تعمیر پرینتر به نمایندگی مجاز مراجعه نمایید. مرکزتعمیر پرینتر ، با ارائه ی خدماتی درخور شما هم وطنان گرامی، یاری گر شما در جهت رفع مشکلات انواع پرینتر ها می باشد. پرینترها  در انواع و مدل های مختلف در بازار موجود می باشند. کارشناسان مرکز تعمیرات پرینتر ، با عملکرد انواع برندهای پرینتر، آشنایی کامل دارند. دوره های تخصصی تعمیرپرینتر ، در سیکل های متفاوت و جهت به روز رسانی دانش متخصصان این حوزه برگزار می گردد.

مرکز سخت افزار ایران

مرکز سخت افزار ایران حوزه‌ی فعالیت خود را به موازات استقبال گسترده از خدمات این مجموعه به تعمیر ، سرویس و آموزش اختصاص داده است . مرکز سخت افزار ایران در بخش «خدماتِ پس از فروش» به تعمیر، بازسازی و ترمیم محصولات فوجیتسو می‌پردازد . در سال های اخیر استفاده از لوازم الکترونیک بیش از پیش مورد استقبال قرار گرفته است . این موضوع اهمیت ارائه ی خدمات  در مرکز سخت افزار ایران را  صدچندان نموده است. زیرا نیاز به مرکز معتبر و مطمین امری ضروری به نظر می رسد .

هرشخص پس از خرید محصول ، در صورت بروز هر گونه اشکال در آن به دنبال مکانی معتبر برای تعمیرات محصول مورد نظر می باشد. برای بهره مندی از خدمات مرکز سخت افزار ایران از طریق راه های ارتباطی موجود در سایت اقدام فرمایید.

نمایندگی پرینتر/تعمیر سخت افزاری پرینتر/تعمیرات سخت افزاری پرینتر/تعمیر نرم افزاری پرینتر/تعمیرات نرم افزاری پرینتر/تعمیر پرینتر/تعمیرات پرینتر/تعمیر فیلم فیوزینگ پرینتر/تعمیرات فیلم فیوزینگ پرینتر/تعویض فیلم فیوزینگ پرینتر/تعمیر کاغذ کش پرینتر/تعمیرات کاغذ کش پرینتر/تعویض کاغذ کش پرینتر/

تعمیر لیزر پرینتر/تعمیرات لیزر پرینتر/تعویض لیزر پرینتر/تعمیر مین برد اصلی پرینتر/تعمیرات مین برد اصلی پرینتر/تعویض مین برد اصلی پرینتر/تعمیر مادربرد پرینتر/تعمیرات مادربرد پرینتر/تعویض مادربرد پرینتر/تعمیر پیکاپ رولر پرینتر/تعمیرات پیکاپ رولر پرینتر/تعویض پیکاپ رولر پرینتر/تعمیر درام پرینتر/تعمیرات درام پرینتر/

تعویض درام پرینتر/تعمیر کارتریج پرینتر/تعمیرات کارتریج پرینتر/تعویض کارتریج پرینتر/شارژ تونر پرینتر/شارژ کارتریج پرینتر/تعویض تونر پرینتر/تعویض پودر پرینتر/تعمیر پرینتر چندکاره/تعمیرات پرینتر چندکاره/تعمیر پرینتر تک کاره/تعمیرات پرینتر تک کاره/تعمیر پرینتر سه کاره/تعمیرات پرینتر سه کاره/سرویس پرینتر

لینک مفید:

تعمیرات پرینتر دل / تعمیرات پرینتر اچ پی / تعمیرات پرینتر فوجیتسو / تعمیرات پرینتر سامسونگ / تعمیرات پرینتر  پاناسونیک / تعمیرات پرینتر کانن / تعمیرات پرینتر زیراکس / تعمیرات پرینتر کونیکا مینولتا / تعمیرات پرینتر برادر / تعمیرات پرینتر توشیبا/تعمیرات تخصصی پرینتر کانن / تعمیرات تخصصی پرینتر دل / تعمیرات تخصصی پرینتر فوجیتسو / تعمیرات تخصصی پرینتر اچ پی / تعمیرات تخصصی  پرینتر کونیکا مینولتا /

 تعمیرات تخصصی پرینتر ریکو / تعمیرات تخصصی پرینتر سامسونگ / تعمیرات تخصصی پرینتر توشیبا / تعمیرات تخصصی پرینتر زیراکس / تعمیرات تخصصی پرینتر پاناسونیک /مرکز تعمیر پرینتر دل / مرکز تعمیر پرینتر کانن مرکز تعمیر پرینتر فوجیتسومرکز تعمیر پرینتر اچ پی / مرکز تعمیر پرینتر کونیک مینولتا / مرکز تعمیر پرینتر ریکو / مرکز تعمیر پرینتر سامسونگ /

 مرکز تعمیر پرینتر توشیبا / مرکز تعمیر پرینتر زیراکس / مرکز تعمیر پرینتر پاناسونیک/مرکز تعمیرات پرینتر /مرکز تعمیرات پرینتر پاناسونیک / مرکز تعمیرات پرینتر سامسونگ / مرکز تعمیرات پرینتر اچ پی / مرکز تعمیرات پرینتر ریکو / مرکز تعمیرات پرینتر کیوسرا / مرکز تعمیرات پرینتر زیراکس / مرکز تعمیرات پرینتر کانن مرکز تعمیرات پرینتر کونیکا مینولتا / مرکز تعمیرات پرینتر توشیبا مرکز تعمیرات پرینتر شارپ

امتیاز شما به این نوشته