اشتراک گذاری
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on linkedin
Share on facebook
Share on email

آموزش تعویض گلس موبایل

آموزش تعویض گلس موبایل به شما کمک می کند که این کار را بدون نیاز به مراجعه به یک مرکز تعمیراتی انجام دهید. گلس همان شیشه محافظی است که از صفحه نمایش نگهداری می کند. اگر به هر دلیلی دچارآسیب شده باشد، اما صفحه نمایش و تاچ  همچنان صحیح و سالم باشد، می توانید با مرور این مقاله آموزشی گلس را تعویض کنید. منظور ما از گلس همان شیشه ای است که روی صفحه نمایش قرار گرفته است، نه ورق محافظتی که روی این شیشه قرار می گیرد. تعویض و نصب آن ورق محافظتی کار ساده تری است که در مقاله های قبلی شرح آن گذشته است.

آموزش تعویض گلس موبایل

ابزار لازم برای شروع آموزش تعویض گلس موبایل

  1. پیچ گوشتی تخت فولادی با نوک بسیار ظریف و تیز
  2. کیت ابزار پلاستیکی (پیچ گوشتی‌های کوچکِ سر تختِ پلاستیکی)مخصوص باز کردن موبایل و پیک مخصوص نواختن گیتار
  3. پیچ گوشتی فیلیپس چهار سوی شماره 00# یا پیچ گشتی ساعتی هم اندازه آن
  4. تفنگ حرارتی یا سشوار داغ
  5. نوار استیکر 2 و 3 میلی‌متری دو رو چسب مخصوص چسباندن شیشه محافظ به صفحه نمایش
  6. نوار چسب کاغذی یا نوار چسب مخصوص بسته‌بندی
  7. دماسنج فرو سرخ یا تماسی
  8. شیشه یدکی محافظ صفحه نمایش موبایل از نوع اصل و اورجینال

نحوه تعویض گلس موبایل

مرحله اول آموزش تعویض گلس موبایل

برای شروع آموزش تعویض گلس موبایل ابتدا باید تکه هایی از نوار چسب کاغذی را به اندازه عرض یا طول صفحه نمایش موبایل خود ببرید و با آن سطح صفحه نمایش موبایل را بپوشانید تا با این روش به راحتی تکه‌های شکسته شیشه محافظ صفحه نمایش را از سطح صفحه نمایش موبایل جدا کنید.

سپس به کمک کیت ابزار پلاستیکی مخصوص باز کردن موبایل یا ناخن دست خود، درپوش پشتی موبایل را جدا کرده و کنار بگذارید. پس از باز کردن درپوش پشتی موبایل، باتری موبایل، سیم کارت و کارت حافظه موبایل را هم از دستگاه خارج کنید.

مرحله دوم آموزش تعویض گلس موبایل

در این مرحله از آموزش تعویض گلس موبایل باید به کمک تفنگ حرارتی یا سشوار داغ که در فاصله حدود 7 سانتی دستگاه نگه می داریم، قطعات سخت‌افزاری گوشی را از هم جدا ‌کنیم. تفنگ حرارتی یا سشوار داغ باعث آب شدن چسب نگهدارنده قاب موبایل می‌شود، به طوری که به قطعات الکترونیکی گوشی صدمه‌ای وارد نشود. به این ترتیب می‌توانید شیشه شکسته را از سطح صفحه نمایش و قاب موبایل جدا کنید.

برای اجرای این مرحله حوصله به خرج دهید و مدام با حرارت‌سنج فرو سرخ، دما را کنترل کنید که بیشتر از 70 تا 80 درجه سانتیگراد نشود. بسته به قدرت حرارت‌دهی وسیله حرارتی مورد استفاده به زمان متغیری نیاز دارید. وقتی تغییر رنگ، تغییر شکل یا آب شدن پلاستیک بدنه گوشی را مشاهده کردید،  وسیله حرارتی را خاموش کنید. در غیر این صورت به قطعات الکترونیکی و قطعات سخت افزاری آسیب وارد می شود.

مرحله سوم آموزش تعویض گلس موبایل

در این مرحله از آموزش تعویض گلس موبایل، با استفاده از ابزار نوک تیز پلاستیکی مخصوص باز کردن موبایل و پیک مخصوص نواختن گیتار، شیشه محافظ را از روی قاب و صفحه نمایش موبایل با دقت و حوصله جدا کنید. کار را از پایین موبایل شروع کنید. توجه کنید که برای جدا کردن شیشه از کشیدن و اعمال فشار زیاد استفاده نکنید، زیرا با این کار به دکمه‌ها و کابل‌های ریبونی زیر شیشه صدمه می زنید.

برای برداشتن تکه‌های کوچک شیشه از پنس استفاده کنید. در هنگام اجرای نکات مربوط به آموزش تعویض گلس موبایل حتما لازم است که قطعات فلزی کوچک چسبیده به شیشه شکسته را از آن جدا کنید و نگه دارید، زیرا برای چسباندن شیشه جدید به گوشی مجددا به آنها نیاز خواهید داشت.

مرحله چهارم آموزش تعویض گلس موبایل

اکنون در این مرحله از آموزش تعویض گلس موبایل دور قاب گوشی را از 4 طرف با استیکر نازک مخصوص چسباندن شیشه محافظ بپوشانید. دیجیتایزر و صفحه نمایش را با استفاده از پارچه نرم بدون پرز و مایع پاک کننده لنز کاملا تمیز کنید تا هیج گرد و خاک و چربی یا اثر انگشتی به جا نماند. شیشه محافظ جدید را از کاور با انگشتانتان از لبه‌ها بگیرید و طوری بیرون بیاورید که دستتان با قسمت زیرش تماس پیدا نکند.

قبل از قرار دادن محافظ روی شیشه، پلاستیک‌های نازک و باریک محافظ 4 دور آن را با دقت جدا کنید. کاغذ روی استیکر‌ها را بکنید و دور بیندازید. اکنون با دقت شیشه محافظ جدید را روی قاب گوشی بچسبانید و فشار دهید تا هیچ حباب هوایی در گوشه‌های دورتا دور موبایل بین شیشه و قاب موبایل یا صفحه نمایش باقی نماند. تبریک می گوییم آموزش تعویض گلس موبایل را با موفقیت طی کردید.

نمایندگی تعمیرات موبایل

نمایندگی تعمیرات موبایل مجهز به تجهیزات مدرن و پیشرفته است. این نمایندگی با همکاری مرکز سخت افزار ایران ، خدمات بسیار متنوع و مفیدی را به کاربران ارائه می دهد. این مرکز معتبر و مجاز به آرشیوی مجهز از قطعات جانبی نیز دسترسی دارد که مسیر تعویض قطعه را سهل و ساده کرده است. نمایندگی تعمیرات موبایل برای تعمیر انواع گوشی ها از بهترین و با کیفیت ترین تجهیزات استفاده می کند. تمام خدمات این نمایندگی همراه با ضمانت نامه های کتبی و معتبر است. برای دریافت اطلاعات بیشتر تماس بگیرید.