021-62948

اشتراک گذاری

چگونه گوشی تعمیری را از نو تشخیص دهیم؟

تشخیص گوشی تعمیری از نو به شما کمک می کند که از هدر رفتن سرمایه خود جلوگیری نمایید. متاسفانه امروزه بعضی از افراد سودجو از ناآگاهی دیگران سوء استفاده می کنند و دستگاه های تعمیری را به جای گوشی تازه به آن ها می فروشند. در ادامه راه کارهایی را به شما آموزش خواهیم داد تا بتوانید به راحتی متوجه تعمیری بودن گوشی شوید.

تشخیص گوشی تعمیری از نو

روش های تشخیص گوشی تعمیری از نو

کارشناسان تعمیر موبایل  در دنیا روش های مختلفی برای تشخیص گوشی تعمیری از نو مشخص کرده اند. در زیر تعدادی از این راه کارها بیان می شوند که وقت زیادی نمی گیرند و به سادگی می توانید آن ها را در مغازه امتحان کنید و سپس خرید خود را انجام دهید.

چک کردن گوشی از نظر نرم افزاری

در این روش برای اطمینان از نو بودن موبایل باید نرم افزارهای آن را بررسی نمایید. مواردی مثل چک کردن تم دستگاه، بازی و آهنگ زنگ به دردتان می خورد. برای مثال اگر ملودی زنگ، آهنگ ‌پیش فرض خود گوشی نباشد، تعمیری است. سپس باتری گوشی را بررسی نمایید، به این صورت که چند بار موبایل را خاموش و روشن کنید. در صورتی که مشاهده کردید میزان شارژ باتری تغییر کرد، یعنی بیشتر یا کمتر شد، نشان می دهد که دستگاه قبلا باز شده است.

تشخیص گوشی نو از گوشی تعمیر شده

بو کردن گوشی!!

موبایل هایی که به تازگی از کارخانه بیرون آمده اند، بوی تندی دارند. در حالی که بوی گوشی های دست دوم در اثر استفاده مکرر از بین رفته است.

بو کردن گوشی

توجه به ظاهر گوشی

یکی از روش های فوق العاده برای تشخیص گوشی تعمیری  از نو توجه به مشخصات ظاهری موبایل است. برای مثال اگر دستگاه تعمیری باشد، پیچ ها باز شده اند، بنابراین اثرات خوردگی در آن ها دیده می شود. در صورتی که در گوشی تازه پیچ ها و محفظه کاملا نو هستند، حتی لیبل روی وسیله نیز دست نخورده باقی مانده است. البته تنها برچسب روی محصول را ملاک قرار ندهید، چون بعضی از افراد متقلب لیبل را روی گوشی های دست دوم می چسبانند.

مورد دیگر این است که به دقت به صفحه نمایش موبایل نگاه کنید و وضعیت ال ‌سی‌ دی، دوربین و… را مورد بررسی قرار دهید. چنانچه ال سی دی گوشی تعویض شده  باشد، اندکی با خود دستگاه فاصله دارد و اثر چسب نیز در اطراف آن مشاهده می شود. همچنین در صورت دست دوم بودن ممکن است که پنل جلو یا پشت تلفن هوشمند اندکی لق باشد. پورت های مربوط به سیم کارت و رم نیز باید از نظر رنگ و‌ ظاهر سالم باشند.

استفاده از نرم افزار

روش دیگری که می تواند در زمینه تشخیص گوشی تعمیری از نو به شما کمک کند، نرم افزارهایی هستند که به این منظور طراحی شده اند. از جمله این برنامه ها می توان Phone Check و Phone Info را نام برد که عملکرد خوبی در بررسی تلفن های هوشمند دارند.  

در این دو نرم افزار آیتمی برای شناسایی کردن گوشی های دست دوم یا تعمیری وجود ندارد. اما همه اجزای موبایل از باتری گرفته تا صفحه نمایش و سایر قسمت های سخت افزاری را آنالیز کرده و نتایج آن را در اختیار کاربر می گذارند. لذا اگر دستگاه مورد نظر ایرادی داشته باشد، برنامه آن را نشان می دهد.

اگر قصد خریداری گوشی آیفون دارید، می توانید از نرم افزار 3uTools استفاده‌ کنید. زیرا 3uTools قادر است علاوه بر عیب یابی دستگاه، از اطلاعات ذخیره شده نیز نسخه پشتیبان بگیرد.

استفاده از کد

یک سری کدهای مخصوص وجود دارند که در زمینه تشخیص گوشی تعمیری از نو مفید واقع می شوند. از جمله این کدها می توان موارد زیر را نام برد:

  • کد *#۹۲۷۰۲۶۸۹#

اگر از این کد استفاده کنید، به راحتی متوجه می شوید که موبایل مورد نظر چه مقدار کارکرده است. برای وارد کردن آن باید به صفحه شماره گیری بروید و اعداد را تایپ کنید. در مرحله بعدی یکی از گزینه های زیر را خواهید دید:

  • ۰۰۰۰۰۰۰ بیانگر این است که موبایل نو می باشد.
  • ۰۰۰۰۰۰۱ نشان می‌ دهد که دستگاه قبلا یک مرتبه باز و تعمیر شده است.
  • ۰۰۰۰۰۰۲ حاکی از آن است که گوشی تاکنون دو بار باز شده و نو نیست.
استفاده از کد
  • کد #۷۸۶##

وارد صفحه تماس دستگاه شوید و این کد را وارد کنید، البته نیاز به شماره گیری ندارید؛ زیرا کد به طور خودکار وارد یک صفحه مخصوص می شود. در اینجا باید گزینه VIEW را لمس نمایید و سپس reconditioned را برگزینید. اکنون دو آیتم به شما نشان داده می شود، نمایش وضعیت Yes بیانگر تعمیری بودن گوشی است و وضعیت No نیز در مواقعی که گوشی نو باشد، ظاهر می شود.

  • کد *#۰۰۰۰#

این کد نیز برای تشخیص گوشی تعمیری از نو استفاده می شود؛ زیرا مدل، ورژن و تاریخ تولید تلفن هوشمند را به طور دقیق نشان می دهد. اگر تاریخ قدیمی باشد، توصیه می شود از خرید گوشی صرف نظر کنید، چون به احتمال زیاد دست دوم و تعمیری است.

3.2/5(4 امتیاز)

کاربر گرامی جهت اطلاع از هزینه ی تعمیرات با شماره های 02154114 ، 02162948 تماس بگیرید.