چگونه ارورهای لباسشویی ال جی را برطرف کنیم؟

ارورهای لباسشویی ال جی ، کدهای خطایی هستند که در نمایشگر این دستگاه ظاهر می شوند و مشکلات محصول را به اطلاع کاربران می رسانند. این ارورها به خودی خود چندان نگران کننده نیستند و به راحتی می توان آنها را برطرف کرد. اگر به عنوان یک کاربر با این کدها و معنا و مفهوم آنها آشنا باشید، دیگر از دیدن آنها نگران نخواهید شد.

در این شرایط اگر بدانید که کد ظاهر شده چه مفهومی دارد، می توانید در زمان مناسب مشکل یا مشکلات موجود را برطرف کنید. در این مقاله قصد داریم ضمن معرفی ارورها و کدهای خطای ماشین لباسشویی ال جی ، در مورد معنای هریک از این ارورها اطلاعاتی را به شما عزیزان ارائه دهیم. همچنین در ادامه با روش های رفع و برطرف کردن این کدهای خطا آشنا خواهید شد. چنانچه برای برطرف کردن ارورهای ماشین لباسشویی تان دچار مشکل شدید، می توانید از متخصصین تعمیرات لباسشویی در مرکز سخت افزار ایران کمک بگیرید.

ارورهای لباسشویی ال جی

آشنایی با ارورهای لباسشویی ال جی

ارور CE

به عنوان یکی از رایج ترین کدهای خطا در ماشین لباسشویی ال جی ، باید به ارور CE اشاره کنیم. وقتی جریان برق ورودی به مدار الکتریکی دستگاه بیشتر از حد مجاز باشد، این کد را در نمایشگر لباسشویی تان مشاهده خواهید کرد. برای رفع این مشکل باید  لباسشویی را به مدت 10 ثانیه از برق بکشید. سپس دستگاه را راه اندازی کرده و یک چرخه شست و شو را انتخاب کنید.

ارور DE

یکی دیگر از ارورهای لباسشویی ال جی، ارور DE است که در اثر قفل نشدن درب ماشین به نمایش در می آید. برای برطرف کردن این ارور، باید اول ماشین لباسشویی تان را خاموش کنید. سپس دکمه START/PAUSE را برای 5 ثانیه نگه دارید. مجددا ماشین لباسشویی ال جی را به برق بزنید و آن را روشن کنید؛ دیگر کد خطای مذکور مشاهده نخواهد شد.

ارور CL

ارورCL  نیز در بسیاری از مدل های ماشین لباسشویی ال جی نمایش داده می شود که به معنای فعال بودن قفل کودک است. رفع این ارور بسیار ساده بوده و کافی است چند ثانیه قفل کودک را نگه دارید.

ارور CD

کدخطای CD هم جزء ارورهای لباسشویی ال جی است که نشان دهنده پایان یافتن چرخه شست وشو بوده و جای نگرانی ندارد. با بیرون آوردن لباسها و یا فشار دادن دکمه ی START/PAUSE ، این ارور برطرف می گردد.

ارور FE

خطای FE پر شدن بیش از حد ماشین لباسشویی LG را به اطلاع کاربران می رساند. معمولا این مشکل وقتی ایجاد می شود که شیر آب ایرادی داشته باشد. گاهی برای رفع این ارور لازم است که شیرهای دستگاه تعویض شوند.

ارور IE

ارور IE یعنی لباسشویی شما نمی تواند آب را در مخزن نگه دارد. دلایل این مشکل یا بسته بودن شیر آب است و یا شلنگ ورودی آب پیچ خورده است. البته ممکن است ایراد از انسداد فیلتر ورودی و سوپاپ ورودی آب گرم و سرد باشد. بدیهی است که با برطرف کردن این موارد، ارور مربوطه نیز برطرف می گردد.

رفع ارورهای ماشین لباسشویی ال جی

شناخت ارورهای لباسشویی ال جی به تنهایی کافی نیست. شما باید بدانید که هر یک از این ارورها چگونه برطرف می شوند و برای رفع آنها باید چه اقداماتی انجام دهید. راه حل هایی که در بخش های قبلی ذکر کردیم در بیشتر موارد می توانند خطاهای لباسشویی را برطرف کنند. اما گاهی مساله جدی تر بوده و ارورهای موجود با این راه حل ها برطرف نمی شوند.

در این صورت احتمالا مشکل از قطعات داخلی بوده و نیاز به تعمیر یا حتی تعویض آنها خواهد بود. در مواجهه با این وضعیت باید برای رفع خطاهای ماشین لباسشویی ال جی خود به یک تعمیرگاه معتبر مراجعه نموده و از تکنسین های مجرب کمک بگیرید. بروز خطا در روند رفع این کدها می تواند منجر به بروز اختلالات جدی تر در دستگاه شده و آسیب های جدی را به قطعات و بخش های داخلی دستگاه وارد نماید. متخصصین مجرب ما در نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی مرکز سخت افزار ایران در خدمت شما هستند تا از بروز چنین مشکلاتی جلوگیری کرده و ارورهای دستگاه شما را به صورت تخصصی برطرف نمایند.

کیفیت و سرعت را در نمایندگی تعمیر لوازم خانگی تجربه کنید.

نمایندگی تعمیر لوازم خانگی ، عنوان مرکزی است که ضمن بهره مندی از امکانات پیشرفته، خدمات تخصصی را در حوزه ترمیم این محصولات به کاربران ارائه می دهد. کادر فنی فعال در این مرکز، تخصصی ترین دوره ها را در زمینه تعمیر لوازم خانگی گذرانده اند و دارای چندین سال تجربه مفید کاری در این حوزه می باشند.

به همین دلیل است که وقتی کاربران با هرگونه مشکل در هریک از انواع مدل های لباسشویی، ظرفشویی، ماکروفر، یخچال، اسپلیت، کولر گازی و … خود از هر برندی مواجه می شوند، نمایندگی مورد بحث را به عنوان اولین گزینه برای ترمیم محصولشان در نظر می گیرند. بررسی و تعمیر هریک از محصولات ذکر شده، در واحد مختص به همان محصول انجام شده و به این ترتیب، کاربران شاهد برطرف شدن مشکل دستگاه مورد نظر در اسرع وقت خواهند بود. گفتنی است محصولات برندهای مطرحی همچون ال جی، سونی، سامسونگ، پاناسونیک، شارپ، بوش و … در نمایندگی تعمیر لوازم خانگی قابل بررسی و ترمیم می باشد.

مطالب مرتبط

فهرست
خدمات پذیرش و تحویل دستگاه در محلثبت سفارش تعمیر
+