اشتراک گذاری
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در email

میکروسوئیچ ماشین لباسشویی

پیش از پرداختن به آموزش تعمیر میکروسوئیچ ماشین لباسشویی بد نیست نگاهی به ساختار این قطعه و کارکرد آن در ماشین لباسشویی داشته باشیم. میکروسوئیچ ها، همانگونه که می‌دانید، کلیدهای حفاظتیِ بسیار حساسی هستند که جهت ایمنی در راه مدار قرار می‌گیرند. میکروسوئیچ ها با اندک فشاری فعال می‌شوند و با جابجایی کنتاکت های الکتریکی باعث استارت شدن ماشین می شوند.

در صورتی که میکروسوئیچ ماشین‌های لباسشویی به هر دلیل کار نکند، سیستم ماشین، اجازه شروع به کار را به دستگاه نخواهد داد؛ چرا که فاز مدار پس از عبور از کلید تایمر و قبل از آنکه سایر اجزاء الکتریکی مدار را به کار بیندازد از میکروسوئیچ عبور می کند. بنابراین درست کار کردن سوئیچ لباسشویی، نقش بسزایی در آغاز به کار ماشین و شروع فرآیند شستشو دارد.

در بخش‌های آتی روش عیب‌یابی و تعمیر میکروسوئیچ ماشین لباسشویی آموزش داده خواهد شد. در صورت نیاز به راهنمایی‌های بیشتر در این باره می‌توانید با کارشناسان ما در مرکز تعمیر لباسشویی تماس بگیرید.

عیب‌یابی و تعمیر میکروسوئیچ ماشین لباسشویی

در صورتی که احتمال می‌دهید اشکال پیش آمده در لباسشویی شما مربوط به میکروسوئیچ لباسشویی است، توصیه می‌شود موارد درج شده در این بخش را بررسی کرده و عملکرد آنها را تست نمایید. در صورت عدم آشنایی با قطعات ماشین لباسشویی می‌توانید با کارشناسان ما در مرکز تعمیر انواع لباسشویی تماس گرفته و راهنمایی‌های لازم را دریافت نمایید.

مواردی که پیش از اقدام به تعمیر میکروسوئیچ ماشین لباسشویی می‌بایست بررسی گردند مواردی چون قفل درب، گیره، قلاب یا چنگک درب و لولای درب هستند.

آموزش تعمیر میکروسوئیچ درب لباسشویی

برای تعمیر میکروسوئیچ ماشین لباسشویی ابتدا دستگیره در ماشین را با کمی فشار به سمت خود بکشید و در را باز کنید. این کار را به گونه‌ای انجام دهید که در از لاستیک دور خود جدا شود. با باز شدن در لباسشویی، لبه بیرونی لاستیک دور در، نوع قوس شیشه، قسمت داخلی آبکش استیل و محل قرار گرفتن اهرم ضامن در قابل مشاهده خواهد بود. برای جدا کردن لبه لاستیک در از بدنه لباسشویی، می‌بایست فنر بیرونی دور در را با یک پیچ گوشتی کوچک دوسو به طرف بیرون بکشید تا فنر آزاد شود.

پس از آزاد کردن فنر بیرونی دور لاستیک، فنر را از جای خود بیرون بکشید. پس از این کار، لاستیک در را به آرامی از یک طرف از بدنه جدا نمایید. (این کار را به آرامی انجام دهید تا آسیبی به لاستیک وارد نشود). پس از آنکه لاستیک را جدا کردید، آن را در درون دیگ قرار دهید تا امکان خارج کردن میکروسوئیچ را داشته باشید.

در ادامه برای تعمیر میکروسوئیچ لباسشویی کافی است پیچ‌های میکروسوئیچ را باز نمایید. با باز کردن پیچ‌های میکروسوئیج می‌توانید میکروسوئیچ را از پشت بدنه بیرون بیاورید. در صورت مواجهه با هر گونه اشکال در روند تعویض و تعمیر میکروسوئیچ ماشین لباسشویی، با کارشناسان ما در مرکز تعمیر لباسشویی تماس گرفته و راهنمایی‌های لازم را دریافت نمایید.

نمایندگی تعمیر ماشین لباسشویی

نمایندگی تعمیر ماشین لباسشویی ارائه دهنده تخصصی‌ترین سرویس‌های تعمیر، بهسازی، ترمیم و تعویض قطعات مرتبط با این محصول به متقاضیان است. دارندگان انواع ماشین‌های لباسشویی می‌توانند با بروز هر گونه اشکال و ناکارامدی در این دستگاه‌ها، با نمایندگی ماشین لباسشویی تماس بگیرند و درخواست خود مبنی بر نیاز به حضور کارشناس تعمیر را ثبت نمایند.

(شایان ذکر است غالب سرویس های مرتبط با تعمیر لباسشویی بصورت سرویس در محل ارائه می گردد زیرا ابعاد بالای این دستگاه امکان جابجایی و تحویل آن به تعمیرگاه را دشوار ساخته است. (مگر درشرایطی که امکان جداسازی قطعه معیوب و تحویل آن به تعمیرگاه وجود داشته باشد). برخی از تخصصی ترین و رایج ترین سرویس های ارائه شده توسط کارشناسان نمایندگی تعمیر ماشین لباسشویی عبارتند از تعمیر و تعویض موتور ماشین لباسشویی، تعمیر و تعویض برد، تعویض کمک، تعویض پمپ تخلیه، تعویض شیر برقی، سیم کشی، تعمیر دیگ و بلبرینگ و شفت و ….

5/5(1 امتیاز)