021-62948

جستجو
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
اشتراک گذاری

فعال و غیرفعال کردن قفل کودک ماشین لباسشویی

قفل کودک ماشین لباسشویی، یک قابلیت کاربردی است که تقریبا در تمامی مدل های جدید این دستگاه تعبیه شده است. با فعال کردن قفل کودک، دیگر دکمه ها از کار می افتند و کودکان نمی توانند با فشار دادن کلیدها، مشکلی در عملکرد دستگاه ایجاد کنند. از طرفی با فعال کردن قفل کودک در لباسشویی، ایمنی بچه ها نیز حفظ می شود.

child lock در ماشین لباسشویی های مختلف، به شکل های متفاوتی فعال می شود. در ادامه این مقاله، نحوه فعال و غیرفعال سازی قفل کودک ماشین لباسشویی در برندهای مختلف این دستگاه را به شما آموزش می دهیم. در صورت نیاز به دریافت مشاوره رایگان و خدمات تخصصی می توانید با نمایندگی تعمیر ماشین لباسشویی در مرکز سخت افزار ایران تماس بگیرید.

قفل کودک ماشین لباسشویی

روش های فعال و غیرفعال سازی قفل کودک ماشین لباسشویی در برندهای مختلف

به طور کلی برای فعال یا غیر فعال کردن قفل کودک در انواع مدل ها و برندهای ماشین لباسشویی، باید از دکمه ای که به همین منظور در دستگاه تعبیه شده است استفاده کنید. با این حال در برخی مدل ها باید اقدامات دیگری هم انجام دهید که در ادامه آنها را کاملا به شما آموزش می دهیم. بهتر است برای استفاده از قفل کودک ماشین لباسشویی به دفترچه راهنمای دستگاه مراجعه کرده و مراحل این کار را مطابق آنچه سازنده تعیین کرده، انجام دهید.

خدمات تخصصی مرکز سخت افزار ایران: تعمیر میکروسوئیچ درب لباسشویی

1. فعال کردن قفل کودک در لباسشویی سامسونگ

اگر از ماشین لباسشویی سامسونگ استفاده می کنید، باید برای فعال یا غیرفعال کردن قفل کودک در آن، دکمه های temp و spin/ rinse  را به مدت 3 ثانیه به صورت هم زمان فشار داده و نگه دارید.

 • همچنین می توانید دکمه های – و + را نیز فشار داده و به مدت 3 ثانیه نگه دارید.
 • راه دیگر هم این است که دکمه های temp و spin را برای مدت 3 ثانیه با همدیگر فشار دهید.
 • بسته به مدل دستگاه، یکی از این مسیرها باعث فعال شدن child lock ماشین لباسشویی سامسونگ می شود.
 • وقتی مسیر طی شده را برای بار دوم اجرا کنید، قفل کودک غیرفعال می شود.
قفل کودک در لباسشویی سامسونگ

2. تنظیمات قفل کودک لباسشویی ال جی

برای فعال کردن قفل کودک ماشین لباسشویی ال جی، می توانید از کلید Child Lock استفاده کنید. این دکمه را به مدت 3 الی پنج ثانیه نگه دارید تا قفل کودک فعال شود. برای غیرفعال کردن این گزینه هم کافی است همین کلید را به مدت چند ثانیه نگه دارید.

 • در لباسشویی های ال جی جدید بدون تسمه هم باید از کلید Prewash/ Child Lock  استفاده کرده و آن را 3 تا 5 ثانیه نگه دارید.
 • اگر ماشین لباسشویی شما دکمه Child Lock ندارد، دکمه های temp و options را همزمان به مدت 3 الی 5 ثانیه فشرده و نگه دارید.
 • در برخی از مدل ها هم علامت کلید بین دکمه های wash و rinse وجود دارد.
 • در این صورت این دو دکمه را به مدت 3 الی 5 ثانیه باهم نگه دارید تا قفل کودک فعال شود.
تنظیمات قفل کودک لباسشویی ال جی

این آموزش را از دست ندهید: ریست کردن لباسشویی

3. فعال و غیرفعال کردن قفل کودک در ماشین لباسشویی میدیا

فعال و غیرفعال کردن قفل کودک ماشین لباسشویی میدیا کمی متفاوت است. وقتی این آپشن فعال است، روی صفحه نمایش عکس کلید نشان داده می شود. زمانی که قفل کودک در لباسشویی های میدیا فعال است، کد خطایی روی صفحه نمایش ظاهر نمی شود، پس اگر متوجه کد خطا شدید بدانید که ماشین لباسشویی دچار مشکل شده است. مثلاً زمانی که کد  F23 نشان داده می شود، هیچ یک از برنامه ها و کلیدها کار نمی کنند؛

اما این به معنی فعال بودن child lock نیست. به این نکته هم دقت کنید که مدل های مختلف ماشین لباسشویی میدیا دستورالعمل های متفاوتی دارند.

 • در بعضی مدل ها باید دکمه استارت را به مدت 5 ثانیه نگه دارید تا قفل غیر فعال شود.
 • اگر باز نشد، دکمه RPM را فشار دهید و 9 ثانیه نگه دارید.
 • هرگز دکمه های اضافی را فشار ندهید.
 • در برخی از مدل ها هم باید دکمه استارت را 9 ثانیه نگه داشته و رها کنید
 • کمه های RPM و FINISHED IN را برای غیرفعال کردن قفل کودک فشار دهید.

این مطلب خواندنی را از قلم نیندازید: خاموش شدن ناگهانی ماشین لباسشویی

4. قفل کودک ماشین لباسشویی پاکشوما

کاربران زیادی از لباسشویی های پاکشوما استفاده می کنند. برای فعال یا غیرفعال کردن قفل کودک ماشین لباسشویی پاکشوما، دکمه های Rinse و Prewash را همزمان برای چند ثانیه فشار دهید. بعد از فعال شدن قفل کودک، صدای بوق شنیده می شود و کد cl روی صفحه نمایش ظاهر می گردد.

قفل کودک ماشین لباسشویی پاکشوما

6. قفل کودک ماشین لباسشویی دوو

اگر کاربر ماشین لباسشویی های دوو هستید، برای فعال یا غیرفعال کردن قفل کودک در این دستگاه، دکمه cl یا Child Lock را برای چند ثانیه فشار دهید. هروقت نیاز به غیرفعال کردن این قابلیت داشتید، دکمه های temp و option را به صورت هم فشار داده و چند ثانیه نگه دارید. همچنین می توانید با نگه داشتن دکمه های drying و delay timer و یا کلیدهای spin و drying، قفل کودک را غیرفعال کنید.

قفل کودک ماشین لباسشویی دوو

5. قفل کودک در ماشین لباسشویی زیمنس

جهت فعال سازی قفل کودک ماشین لباسشویی زیمنس، دکمه های + و – را به صورت همزمان برای 3 ثانیه نگه داشته و رها کنید. با فشار دادن و نگه داشتن مجدد این دکمه ها هم قفل کودک، غیرفعال می شود.

3.7/5(15 امتیاز)

کاربر گرامی جهت اطلاع از هزینه ی تعمیرات با شماره های 02154114 ، 02162948 تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *