اشتراک گذاری
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on linkedin
Share on facebook
Share on email

علت نشتی آب ماشین لباسشویی چیست؟

علت نشتی آب از زیر ماشین لباسشویی چیست؟ علت نشتی آب از جاپودری ماشین لباسشویی چیست؟ مشکل نشتی آب از ماشین لباسشویی یکی از رایج ترین مشکلاتی است که برند یا مدل خاصی نمی شناسد و برای اکثر کاربران این دستگاه به وجود آمده است. نشتی آب ماشین لباسشویی یا از زیر این دستگاه است یا از قسمت جاپودری آن؛ منتهی نشتی آب از هر کدام از این قسمت ها دلایل منحصر به فرد خود را دارد که تصمیم داریم در ادامه این مطلب به آن ها اشاره کنیم. پس به شما پیشنهاد می کنیم که ادامه این مطلب را از دست ندهید.

علت نشتی آب ماشین لباسشویی از جاپودری این دستگاه چیست؟

[us_separator]
  • فرسوده شدن جاپودری لباسشویی

مشکل نشتی آب ماشین لباسشویی از جاپودری آن برخلاف نشت آب از زیر لباسشویی، خیلی جدی نیست و به راحتی قابل برطرف کردن است. پس اگر منشأ نشتی لباسشویی شما از جاپودری آن است خیلی خوش شانس هستید.

مهم ترین و البته رایج ترین دلیلی که در نشتی آب از جاپودری لباسشویی دست دارد، فرسوده شدن جاپودری لباسشویی است که به دلیل استفاده بیش از اندازه از مایع سفید کننده لباس است؛ البته این مشکل دیر یا زود برای جاپودری هر ماشین لباسشویی به وجود می آید و آن را دچار مشکل می کند؛ چراکه مایع سفیدکننده لباس، یک ماده شیمیایی بسیار خورنده است و به مرور زمان در اثر استفاده زیاد، باعث می‌شود قطعات پلاستیکی جاپودری ترک بخورند و یا حتی بشکنند که در این حالت آب از جاپودری نشتی پیدا می کند. در این حالت بهترین راهکار این است که جاپودری لباسشویی خود را تعویض کنید.

[us_separator show_line=”1″ line_width=”50″ color=”primary”]
  • مسدود شدن جنت زیر جاپودری لباسشویی

علاوه‌ بر اینکه استفاده زیاد از مایع سفید کننده لباس به مرور زمان موجب فرسودگی جاپودری لباسشویی و نشتی آب از این قسمت می ‌شود، مورد دومی هم وجود دارد که موجب خروج آب از جاپودری ماشین لباسشویی می ‌شود. این مورد مسدود شدن جنت زیر جاپودری توسط جرم یا خرده آشغال و تجمع پودرهای اضافی شستشو می‌باشد. درواقع جنت زیر جاپودری، به عنوان یک قطعه پلاستیکی وظیفه دارد تا پودر و آب را به داخل دیگ لباسشویی انتقال دهد. برای دسترسی به جنت زیر جاپودری باید پنل بالای لباسشویی یا پنل جلویی این دستگاه در برخی از مدل‌ها، باز شود.

[us_image image=”22242″ size=”full” align=”center”]

علت نشتی آب ماشین لباسشویی از زیر این دستگاه چیست؟

[us_separator]
  • خراب شدن یا متصل نبودن شیلنگ تخلیه آب لباسشویی

اگر شما هم با مشکل نشتی آب ماشین لباسشویی از زیر این دستگاه مواجه شده اید، اول از همه باید شیلنگ تخلیه آب لباسشویی را با دقت بررسی کنید؛ چراکه خراب شدن یا متصل نبودن شیلنگ تخلیه آب لباسشویی موجب می شود که آب از این دستگاه نشتی پیدا کند؛ البته این مشکل زمانی خودش را نشان می دهد که لباسشویی در حال کار کردن باشد. با این وجود بهتر است زمانی که لباسشویی در حال کار کردن است شیلنگ تخلیه آب آن را بررسی کنید تا مطمئن شوید دچار پارگی نشده باشد یا از جای خود بیرون نیامده باشد.

توجه داشته باشید که شیلنگ تخلیه آب لباسشویی را از جوانب مختلف از متصل بودن به لباسشویی گرفته تا عدم وجود ترک یا پارگی بر روی آن، عدم مسدود شدن شیلنگ با جسم خارجی و … مورد بررسی قرار دهید. اگر دلیل اصلی نشتی آب ماشین لباسشویی از زیر آن، فرسوده شدن یا پاره شدن شیلنگ تخلیه آب باشد راهی جز تعویض شیلنگ تخلیه آب ندارید.

[us_separator show_line=”1″ line_width=”50″ color=”primary”]
  • بروز مشکل در پمپ تخلیه لباسشویی

عامل دیگری که در نشتی آب از زیر ماشین لباسشویی دست دارد، معیوب شدن پمپ تخلیه است. امکان دارد مشکل از خود پمپ تخلیه نباشد و از پوسیدگی لاستیکی که بر روی پولی پمپ تخلیه نصب شده است، نشات بگیرد؛ چراکه پمپ تخلیه بر روی پولی خود یک لاستیک دارد که به مرور زمان دچار پوسیدگی شده و درنهایت موجب نشتی آب ماشین لباسشویی می شود. تنها تکنسین های مرکز سخت افزار ایران می توانند با عیب یابی دقیق پمپ تخلیه تشخیص دهند که آیا مشکل از خود آن است یا اینکه پلاستیک نصب شده روی پولی آن پوسیده است و نیاز به تعویض دارد. اگر مشکل نشتی آب لباسشویی تنها با تعویض پلاستیک پولی پمپ تخلیه برطرف شود دیگر نیازی نیست که هزینه بیشتری برای تعمیر پمپ تخلیه لباسشویی خود پرداخت کنید.

[us_separator show_line=”1″ line_width=”50″ color=”primary”]
  • خراب شدن بلبرینگ ماشین لباسشویی یا کاسه نمد آن

اگر با نقش بلبرینگ در ماشین لباسشویی آشنایی ندارید، لازم است بدانید که بلبرینگ، همان یاتاقان توپی است که برای چرخش راحت و نرم دیگ لباسشویی در این دستگاه به کار برده شده است. در حالی که کاسه نمد برای آب ‌بندی در لباسشویی مورد استفاده قرار می‌ گیرد و از نشت آب به بیرون از این دستگاه جلوگیری می‌ کند. با این وجود بدیهی است که خراب بودن یا به مشکل خوردن هر یک از این قطعات می تواند موجب نشتی آب ماشین لباسشویی شود. مسئله ای که موجب خراب شدن بلبرینگ لباسشویی می شود، عدم تراز بودن لباسشویی است. مسئله ای هم که در خرابی کاسه نمد این دستگاه دست دارد، ریختن لباس‌ های زیاد در لباسشویی است.

امتیاز شما به این نوشته