021-62948

جستجو
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
اشتراک گذاری

نمایندگی تعمیر پرینتر ریکو

تخصصی ترین نمایندگی تعمیر پرینتر ریکو، مجموعه ای است که می توانید به برطرف شدن تمامی ایرادات عملکردی چاپگر خود در آن اطمینان کامل داشته باشید. مشکلاتی همچون چاپ نکردن، روشن نشدن، کار نکردن، خاموش شدن، افت کیفیت و … در تمامی پرینترها ایجاد می شوند و معمولا به گونه ای هستند که نیاز به بررسی و تعمیر تخصصی دارند.

شما به عنوان کاربر، دانش و البته ابزار مناسب برای ترمیم پرینتر را ندارید. ممکن است برای تعمیر چاپگر ریکو نیاز به تعمیر یا تعویض قطعات باشد و این کار تنها باید توسط تکنسین ها انجام شود. در ادامه به شما می گوییم که در روند تعمیرات پرینتر ricoh در مرکز سخت افزار ایران به چه صورت است.

نمایندگی تعمیرات پرینتر ریکو

تعمیر پرینتر ریکو در محل

اگر به هر دلیل نمی توانید به تعمیرگاه مراجعه کنید و خدمات دریافت کنید، می توانید از سرویس ویژه تعمیرات پرینتر ریکو در محل استفاده کنید. در این سرویس کاربر نیاز به مراجعه به تعمیرگاه ندارد. پس از انجام هماهنگی های لازم و اطلاع از آدرس دقیق، تعمیرکار به محل مورد نظر اعزام می شود.

برای استفاده از این سرویس باید آدرس شما در محدوده ارائه این سرویس تعریف شده باشد. با استفاده از این سرویس نه نیازی به جابه جایی دستگاه دارید و نه اینکه در صف طولانی تعمیرات پرینتر ریکو معطل می شوید و می توانید بر روند تعمیر نیز نظارت داشته باشید.

تعمیر پرینتر ریکو در محل

خدمات تخصصی تعمیرات پرینتر ریکو

اقداماتی مثل تعمیر و تعویض فیوزینگ، بررسی و تعمیر کاغذکش، تعمیرات برد پاور، رفع مشکلات یونیت تغذیه، تعمیر تخصصی مین برد، تعمیر و تعویض بردها و مدارهای آسیب دیده، تعویض و پاکسازی درام، شارژ کارتریج، تعمیر دکمه های از کار افتاده، تعویض خازن های معیوب، تعمیر و تعویض تاچ پنل، رفع مشکلات وایرلس، رفع نواقص عملکردی یونیت درام، تعویض قطعات معیوب با نمونه های اورجینال، شارژ کارتریج، تعویض دولوپر، رفع ایرادهای عملکردی دستگاه، تنظیم کیفیت چاپ و منوال سرویس جزء مهم ترین خدمات تعمیر پرینتر   به شمار می روند. به دلیل ارائه ضمانت نامه رسمی و معتبر، می توانید هرگونه مشکل یا اشتباه را در بازه زمانی تعیین شده، پیگیری نمایید.

  • تعمیر کاغذکش چاپگر ریکو

وارد نشدن برگه به داخل پرینتر و گیر کردن یا مچاله شدن آن، نشان دهنده بروز مشکل در عملکرد کاغذکش است. اگر برگه در ورودی کاغذ کش یا ADF و یا خروجی گیر کند، نیاز به بررسی و ترمیم این قطعه می باشد. گیر کردن کاغذ در فیدر مرحله ۱ ADF، نیز مربوط به خرابی اجزاء کاغذکش است.

ایجاد صدای ناهنجار در هنگام کشیدن کاغذ، چروک و کرکره ای شدن برگه در ADF، سرعت کم حرکت برگه در فیدر کاغذ کش و باز شدن درب ADF نیز دیگر مشکلاتی هستند که تعمیر کاغذکش پرینتر  ریکو و هر برند دیگری را ضروری می سازند. در این شرایط همکاران ما در نمایندگی تخصصی تعمیرات پرینتر ریکو، کاغذکش را ترمیم و یا در صورت نیاز تعویض می کنند تا چنین مشکلاتی هم به نحو احسن برطرف گردند.

  • تعویض درام پرینتر ricoh

درام یکی از اجزای مهم کارتریج است که باید هر چند وقت یک بار تمیز شود. معمولا پس از مدتی دیگر پاکسازی درام تاثیرگذار نیست و حتما باید این قطعه را تعویض کرد. برای تعویض درام پرینتر ricoh، اول دستگاه خاموش و از برق جدا می شود. سپس پیچ های درپوش باز شده و درام با دقت از کارتریج خارج می شود. پس از بیرون آمدن فوم رولر، این قطعه به خوبی تمیز می شود. سپس پیچ های بلید باز شده و این قطعه از دستگاه خارج می گردد.

در مرحله بعدی باید تونر موجود در کارتریج به طور کامل تخلیه شود. وقتی وایپر بلید تمیز شد، سطح فوم رولر نیز پاکسازی می شود. فوم رولر و درام جدید جایگزین شده و محور  OPC روغن کاری می شود. پس از قرار گرفتن سرپوش ها سر جای قبلی شان چیپ ها هم جایگزین می شوند. فرایند تعویض درام توسط تیم تعمیرات چاپگر ریکو در مرکز سخت افزار ایران، به شکل درست، اصولی و تخصصی و با استفاده از قطعه اورجینال انجام می شود.

  • تعمیر مین برد چاپگر ricoh

مین برد یا برد اصلی به عنوان یکی از مهم ترین بخش های پرینتر، وظیفه پردازش تمامی عملیات انجام شده را بر عهده دارد. این قطعه هم با دیگر اجزا در ارتباط است و هم هنگام شبکه شدن پرینترها، امکان کار چند کاربر با دستگاه را فراهم می سازد. تعمیر مین برد، یکی از خدماتی است که نمایندگی تعمیرات پرینتر ریکو به صورت تخصصی به کاربران ارائه می دهد.

اگر اشتباهی در فرایند ترمیم این قطعه رخ دهد، نحوه کار دستگاه به طور کلی مختل شده و ممکن است امکان تعمیر آن وجود نداشته باشد. معمولا تلاش بر تعمیر مین برد چاپگر ricoh است، اما در صورت سوختن این قطعه، همکاران ما آن را با نمونه جدید تعویض می کنند.

  • تعمیر پیکاپ پرینتر ریکو

پیکاپ پرینتر ریکو ( paper pick-up roller) همانگونه که از نام لاتین آن پیداست قطعه‌ای است که وظیفه برداشتن و مکش کاغذ در پرینتر را برعهده دارد. پیکاپ معمولا بیضی شکل است و نخستین مرحله در فرآیند چاپ، توسط آن آغاز می‌شود. اشکال پیش آمده در پیکاپ عمدتا ناشی از خوردگی و ساییدگی آن است. نمایندگی ریکو ، تعمیر پیکاپ پرینتر ریکو را پس از بررسی های دقیق انجام می دهد.

تعمیر پرینتر لیزری ریکو

نمایندگی تعمیرات پرینتر ریکو، تعمیر پرینتر لیزری ریکو را در فازی جداگانه انجام می دهد. پرینتر لیزری richo در مقایسه با نوع جوهر افشان ، کیفیت بالاتری در چاپ دارد. ماده اصلی این نوع چاپگر تونر است، اما در مقایسه با انواع دیگر قیمت بالاتری دارد. پرینتر لیزری ریکو، سرعت عمل بالایی در تیراژ چاپ دارد، اما مدت زمان آماده سازی طولانی تری نیز دارد.

انتخاب پرینتر به نیاز کاربر بستگی خواهد داشت، اما تعمیر قطعات مختلف و در عین حال پیچیده آن باید به متخصصان خبره واگذار شود. نمایندگی تعمیرات پرینتر ریکو برای تعمیر پرینتر لیزری این شرکت تمام اختلالات را به صورت تخصصی بررسی می کند و بعد مسیر تعمیر یا حتی تعویض را انتخاب و اجرا می کند.

مشکلات رایج پرینتر ریکو

  • چرا پرینتر ریکو برگه ها را سفید چاپ می کند؟

چاپ برگه سفید در پرینترها معمولا ایراد نیست و نوعی قابلیت برای جدا کردن سری های چندتایی برگه به شمار می رود. مثلا این قابلیت بیشتر برای افرادی کاربرد دارد که در جایی مثل دفاتر فنی و مراکز چاپ کار میکنند یا می خواهند چند سری از یک مجله یا جزوه را پرینت بگیرند. اما گاهی با این که این گزینه غیر فعال شده است، باز برگه های سفید دیده می شوند.

باید بدانید که یکی از دلایل سفید پرینت گرفتن چاپگر ریکو و سایر برندها، ویروسی شدن سیستم است. اگر رایانه ای که پرینتر به آن متصل شده است ویروسی باشد، احتمال چاپ سفید پرینتر وجود دارد. قدیمی بودن فریمور چاپگر هم می تواند دلیل بروز این مشکل باشد. کارشناسان تعمیرات پرینتر ریکو پیشنهاد می دهند که قبل از اقدام برای ترمیم تخصصی چاپگر، این موارد را بررسی کنید.

  • علت نصب نشدن چاپگر ریکو چیست؟

به طور کلی نصب نشدن چاپگر در سیستم عامل های مختلف، دلایل بسیاری دارد که نصب یا بروز نبودن درایور، جزو مهم ترین آنهاست. لازمه نصب چاپگر در رایانه، نصب درایور مربوط به دستگاه است. گاهی پس از ارتقا ویندوز متوجه می شوید که پرینتر شما علی رغم قبل، در سیستم نصب نمی شود. دلیل این مساله آن است که نسخه جدید سیستم عامل شما درایور چاپگرتان را پشتیبانی نمی کند.

به ندرت پیش می آید که هیچ یک از موارد ذکر شده صادق نباشند. اما اگر دلیل نصب نشدن پرینتر شما هیچ یک از این موارد نبود، احتمالا پای یک آسیب دیدگی سخت افزاری در میان است. در این صورت بهتر است برای عیب یابی و تعمیر پرینتر ریکو خود از تعمیرکاران مجرب این حوزه کمک بگیرید.

  • چرا پرینتر کار نمی کند؟

کار نکردن پرینتر هم جزو مشکلات رایجی است که کاربران بسیاری با آن مواجه می شوند. این مشکل دلایل بسیاری دارد که برخی از آنها به راحتی برطرف شده و برخی نیاز به بررسی ها و اقدامات حرفه ای تر دارند. برای شناسایی دلایل کار نکردن پرینتر ریکو و هر برند دیگری، اول چک کنید که چراغ Error بر روی دستگاه روشن است یا نه. سپس وضعیت قرارگیری کاغذ را بررسی کرده و مطمئن شوید که آن را به درستی در محل خود قرار داده اید. خالی بودن کارتریج یا جاگیری نامناسب آن نیز جزء دلایل کار نکردن چاپگر به شمار می رود.

همچنین گاهی کابل usb متصل به پرینتر دچار ایراد شده و به این دلیل چاپگر شما قادر به کار کردن نیست. پرینترهای قدیمی هم در تنظیماتشان بخشی دارند که باید حالت چاپ در آن به صورت پیش فرض باشد؛ در غیر این صورت ممکن است دستگاه کار نکرده و فرایند چاپ را انجام ندهد. بهترین کار در این شرایط این است که با تیم تعمیر در محل پرینتر ریکو تماس بگیرید تا ضمن مراجعه به آدرس شما، چاپگر را به خوبی عیب یابی کرده و اقدامات ترمیمی لازم را انجام دهند.

نمایندگی ریکو ، مرکزی اختصاصی برای ارائه خدمات تخصصی

ما در نمایندگی ریکو برای ارائه خدمات در حوزه های مختلف، برنامه ریزی کرده ایم و هر یک از محصولات ریکو را به صورت جداگانه حمایت و پشتیبانی می کنیم. از همین جهت است که می گوییم نمایندگی ریکو مرکزی اختصاصی است که تخصصی ترین خدمات را به صورت حرفه ای و پیشرفته ارائه می دهد. این نمایندگی در حوزه فروش، پس از فروش و تعمیرات تمام محصولات ریکو از جمله دوربین، پروژکتور، دستگاه کپی و پرینتر بهترین و با کیفیت ترین خدمات را ارائه می دهد. همه خدمات تضمین شده و کاملا مطمئن هستند.

5/5(1 امتیاز)

کاربر گرامی جهت اطلاع از هزینه ی تعمیرات با شماره های 02154114 ، 02162948 تماس بگیرید.