اشتراک گذاری
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در email

علت سفید پرینت گرفتن پرینتر چیست؟

تا بحال شده بعد از چاپ مثلا 5 برگه، ببینید که چندتای آنها سفید هستند و محتوا روی آنها چاپ نشده است؟ گاهی ممکن است چنین اتفاقی بیفتد و تکرار آن، شما را به دردسر بیندازد. اگر با چنین مشکلی مواجه هستید، راهنمای پیش رو برای شما مفید خواهد بود. این مطلب ضمن بررسی دلایل سفید پرینت گرفتن چاپگر، نکاتی را نیز در خصوص ماهیت این مشکل و روش های برطرف کردن آن به شما آموزش می دهد. البته چاپ سفید به خودی خود یک ایراد تلقی نمی شود.

توضیح این که برخی پرینترها آپشنی دارند که برگه های چاپ شده را از هم جدا می کند. یعنی یک برگه سفید بین دسته های کاغذ قرار می دهد تا گروههای برگه از هم تفکیک شوند. اما بیشتر افراد، نیازی به این قابلیت دارند و بهتر است که آن را غیر فعال کنند. برای آشنایی با دلایل چاپ سفید پرینتر و ترفندهای برطرف کردن این مشکل، از شما دعوت می کنیم به ادامه مطلب توجه کنید.

بررسی دلایل سفید پرینت گرفتن پرینتر

چاپ برگه سفید در پرینترها به نوعی یک قابلیت کمکی است که دسته های برگه را از هم جدا می کند. مثلا اگر شما نیاز به دو گروه 50 برگه ای دارید، یک کاغذ سفید بین آنها قرار می گیرد تا به راحتی هر دو سری را از هم جدا کنید. البته برای استفاده از این قابلیت، باید آن را در بخش تنظیمات فعال کنید. اما گاهی مشاهده می شود که علی رغم غیر فعال کردن این آپشن، پرینتر هرازگاهی یک یا چند برگه سفید تحویل کاربر می دهد.

به نظر شما چرا این اتفاق می افتد؟ یکی از دلایل سفید پرینت گرفتن، ویرسی شدن سیستم است. اگر رایانه ای که پرینتر را به آن وصل کرده اید ویروسی شده باشد، احتمال چاپ سفید دستگاه وجود دارد. قدیمی بودن فریمور چاپگر هم می تواند منجر به بروز این مشکل شود. گاهی هم درایور پرینتر شما ایراد دارد و تنظیماتی که اعمال کرده اید، به درستی اعمال نمی شوند.

رفع مشکل چاپ سفید پرینتر

1. آپدیت آنتی ویروس سیستم

همانطور که اشاره کردیم، گاهی ویروسی شدن سیستم باعث سفید پرینت گرفتن شده و این حس را به شما القا می کند که چاپگرتان دچار ایراد شده است. بنابراین بروزرسانی آنتی ویروس لپ تاپ یا رایانه ای که دستگاه را به آن متصل کرده اید، می تواند مساله را برطرف کند. آنتی ویروس را آپدیت کرده و سیستم را اسکن کنید. چنانچه مشکل حل نشد یا ویروسی در رایانه شناسایی نشد، روش های دیگر را امتحان کنید.

2. به روز رسانی فریم ویر (Firmware) پرینتر

یکی دیگر از اقداماتی که می توانید برای رفع مشکل سفید پرینت گرفتن چاپگر خود انجام دهید، بروز رسانی Firmware دستگاه است. برای این منظور، باید وارد وب سایت سازنده پرینتر خود شوید. سپس مدل پرینتر را جستجو کرده و با توجه به سیستم عامل مورد استفاده خود، فایل مناسب را دانلود نمایید. معمولا با آپدیت کردن فریمور، مشکل برطرف خواهد شد. اگر چنین نشد، مراحل بعدی را دنبال کنید.

3. حذف کامل درایورهای مربوط به پرینتر

اگر ایراد از درایور پرینتر باشد، باید تمامی درایورهای دستگاه را در سیستم حذف کنید. با حذف و نصب مجدد درایوها، مشکل سفید پرینت گرفتن چاپگر نیز برطرف شده و می توانید به حالت عادی از این دستگاه استفاده کنید. برای حذف و نصب مجدد درایور چاپگر خود باید به ترتیب زیر عمل کنید:

1- کابل USB را از پشت پرینتر جدا کنید.

2- منوی Control Panel را باز کنید.

3- گزینه Program And Features را انتخاب کنید.

4- پس از پیدا کردن نام پرینتر خود، گزینه Uninstall را بزنید.

5- با استفاده از دستورالعمل های بیان شده در مراحل مختلف اقدام به پاک کردن کامل درایورهای پرینتر نمایید.

6- حالا سیستم را ری استارت کنید.

7- برای نصب مجدد درایور پرینتر خود، دستگاه را روشن کنید.

8- کابل USB را جدا کنید.

9- فایل درایور مربوط به مدل پرینتر خود را با توجه به نوع سیستم عامل دانلود و نصب کنید.

10- پس از نصب فایل مربوطه، کابل USB  را مجددا نصب کنید.

11- اگر مراحل نصب به صورت کامل انجام شود، مشکل چاپ سفید پرینتر برطرف خواهد شد.

نمایندگی تعمیرات پرینتر

نمایندگی تعمیرات پرینتر، عنوان مجموعه ای است که به صورت تخصصی به ترمیم انواع مدل های چاپگر اشتغال دارد. در این مرکز تکنسین هایی فعالیت می کنند که جزء برترین متخصصین حوزه تعمیرات ماشین های اداری هستند و توانایی رفع انواع مشکلات مدل های مختلف پرینتر را دارا می باشند. این افراد با استفاده از تجهیزات و ابزار پیشرفته، خدمات تعمیری را مطابق با آخرین استاندارد های روز دنیا به کاربران ارائه می دهند.

انواع برندهای مطرح از جمله شارپ، ریکو، کونیکا مینولتا، توشیبا، کانن، زیراکس و … در نمایندگی تعمیرات چاپگر مورد بررسی و ترمیم تخصصی قرار می گیرد. همکاران ما در راستای عمل به شعار مشتری مداری، تلاش می کنند که کلیه مشکلات این محصول را برطرف کرده و نیاز کاربران را در این زمینه برطرف نمایند. نکته ویژه در مورد نمایندگی پرینتر، ارائه خدمات تعمیر در محل است که با مراجعه به سایر بخش های سایت، می توانید از جزئیات آن مطلع شوید.

امتیاز شما به این نوشته