021-62948

جستجو
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
اشتراک گذاری
  • خانه
  • مقالات
  • ترفندهایی برای رفع مشکل سفید شدن صفحه اینستاگرام

ترفندهایی برای رفع مشکل سفید شدن صفحه اینستاگرام

اگر از کاربران همیشگی اینستاگرام باشید احتمالا تا کنون با مشکل سفید شدن صفحه اینستاگرام خود مواجه شده اید. این مشکل هر از چند گاهی ممکن است ظاهر شود و با باز کردن اکانت اینستاگرام خود، به جای مشاهده پست ها و … با یک صفحه سفید مواجه شوید. به این مشکل، اکشن بلاک شدن اینستاگرام نیز گفته می شود.

می توان بروز این مشکل را به دلایل مختلفی مرتبط دانست. در این جا می خواهیم با بررسی دلایل سفید شدن صفحه اینستاگرام، به بررسی ترفندها و راه حل هایی جهت رفع این مشکل بپردازیم.

سفید شدن صفحه اینستاگرام

حالت های مختلف سفید شدن صفحه اینستاگرام

زمانی که می گوییم با مشکل سفید شدن اینستاگرام مواجه هستیم، می توان به دو حالت اشاره کرد. یک حالت بروز این مشکل به این صورت است که در زمان باز کردن صفحه، تنها می توان عکس پروفایل را مشاهده کرد و مابقی داده ها اعم از پست و استوری ها همگی صفر است. حتی تعداد فالوورها و فالووینگ ها نیز صفر نشان داده می شود. حتی دایرکت ها و اعلان ها نیز خالی است و مابقی صفحه به صورت سفید نمایش داده می شود.

حالت دوم به این گونه است که نمی توان هیچ آثاری از اطلاعات را در صفحه دید. در واقع کاربران با باز کردن برنامه با یک صفحه کاملا سفید و بدون هیچ گونه اطلاعاتی مواجه می شوند. حالت دوم سفید شدن صفحه اینستاگرام به گونه ای است که نمی توان هیچ کاری با صفحه انجام داد و حتی با باز و بسته کردن برنامه یا انجام راه حل های دیگر نیز مشکل برطرف نمی شود. در حالت دوم کاربران هیچ دسترسی ندارند و نمی توانند هیچ اقدام به خصوصی را انجام دهند.

دلایل سفید شدن صفحه اینستاگرام

در درجه اول برای این که بتوان مشکل سفید شدن صفحه اینستاگرام را برطرف کرد باید با دلایل بروز این مشکل آشنا شد. بروز این حالت می تواند به دلایل مختلفی رخ دهد. در درجه اول ممکن است در سرور خود اینستاگرام اختلال ایجاد شده باشد. گاهی نیز لودینگ پیج به دلیل مشکلات اینترنت و قطع و وصل شدن آن به مشکل برخورده و صفحه سفید نمایش داده می شود. اگر برنامه اینستاگرام روی گوشی به آپدیت شدن نیاز داشته باشد و برنامه به روز نباشد نیز ممکن صفحه سفید شود. مورد مهم بعدی که می تواند موجب سفید شدن صفحه شود، وجود فایل های خراب است. بدافزارها و فایل های خراب می توانند در اجرای برنامه ها و نرم افزارها اختلال ایجاد کنند.

نکته دیگر این که اگر حافظه دستگاه پر باشد، به دلیل نبود فضای کافی برای ذخیره سازی داده ها اینستاگرام به درستی باز نمی شود و با صفحه ای سفید مواجه خواهید شد. نصب برخی از برنامه های جانبی مانند اینستا دانلودرها و ربات هایی که برای مدیریت یا افزایش تعداد فالوورهای اینستا مورد استفاده قرار می گیرند نیز می توانند موجب اکشن بلاک شدن اینستاگرام شود. در نهایت ممکن است به دلیل مشکلی که نرم افزار تغییر دهنده آی پی به وجود آورده است، این اختلال در اینستاگرام بروز کند.

سفیدی صفحه در اینستاگرام چه موقع ایجاد می شود؟

علاوه بر دلایلی که در بالا به آن اشاره شد، بروز این مشکل را می توان در برخی شرایط بیشتر تجربه کرد. برای مثال معمولا بعد از زمانی که کاربر گوشی خود را ریست فکتوری می کند، بعد از نصب و اجرای دوباره برنامه اینستاگرام ممکن است با سفید شدن صفحه مواجه شود.

گاهی نیز بعد از این که یک بار کاربران از اکانت خود خارج می شوند یا این که به هر دلیلی اینستاگرام آنها را از حساب کاربری شان خارج می کند، بعد از ورود مجدد با مشکل سفید شدن صفحه اینستاگرام مواجه می شوند. افزودن یک حساب کاربری جدید به صورت همزمان در یک گوشی نیز می تواند موجب بروز مشکل اکشن بلاک شدن اینستاگرام شود. حتی گاهی با خرید یک گوشی جدید و نصب برنامه روی آن این مشکل بروز می کند. در نهایت این که در مواردی نیز سفید شدن صفحه بعد از به روز رسانی برنامه یا حتی پاک سازی داده های اینستاگرام بروز می کند.

راهکارهای حل مشکل سفیدی صفحه اینستاگرام

بروز رسانی برنامه

گاهی اوقات اینستاگرام به آپدیت شدن نیاز دارد و همین به روز نبودن برنامه دلیل اختلال در لودینگ آن است. در نتیجه بهتر است حتما در صورتی که اینستاگرام به آپدیت شدن نیاز داشت، برای رفع مشکل سفید شدن صفحه اینستاگرام آن را به روز رسانی کنید.

ریستارت کردن گوشی

ریستارت کردن همیشه می تواند به رفع برخی مشکلات و اختلالات کمک کند. یکی از این موارد هم می تواند اختلالات به وجود آمده در لودینگ برنامه اینستاگرام باشد. در نتیجه بهتر است قبل از دنبال کردن سایر ترفندها یک بار گوشی را خاموش و روشن کرده و مجددا راه اندازی کنید.

خاموش و روشن کردن حالت هواپیما

ترفند بعدی برای رفع مشکل سفید شدن صفحه اینستاگرام، روشن و خاموش کردن حالت هواپیما است. این کار موجب غیر فعال شدن موقتی وای فای و بلوتوث می شود. حال بعد از خاموش کردن دوباره این حالت، مجدد برنامه را باز کرده و اجرای آن را بررسی کنید.

خاموش و روشن کردن حالت هواپیما

بستن برنامه های اضافه

توصیه می شود برای رفع مشکل سفید شدن اینستاگرام، تمامی برنامه های باز پس زمینه را که ممکن است در عملکرد و اجرای این برنامه اختلال ایجاد کنند را ببندید. با این کار ممکن است مشکل اکشن بلاک شدن اینستاگرام برطرف شود.

خارج شدن از برنامه

یکی دیگر از ترفندهایی که می توان از آن برای رفع مشکل سفید شدن صفحه اینستاگرام استفاده کرد این است که یک بار از حساب کاربری اینستاگرام خود خارج شده و مجددا وارد آن شوید. در نظر داشته باشید که قبل از خروج از اکانت اینستاگرام خود حتما نام کاربری و پسورد خود را در جایی یادداشت کرده تا برای ورود مجدد دچار مشکل نشوید.

پاک کردن داده های اضافی روی گوشی

گاهی اوقات ممکن است به دلیل پر بودن حافظه گوشی با مشکلاتی در اجرای برنامه های روی دستگاه از جمله اینستاگرام مواجه شوید. در نتیجه می توان سفید شدن صفحه اینستاگرام را نیز به این مورد مربوط دانست. در نتیجه بهتر است با بررسی شرایط فضای ذخیره سازی دستگاه، در صورتی که این فضا بیش از حد پر است با حذف داده های اضافی یا ذخیره سازی آنها در جایی دیگر، کمی فضای اضافی در گوشی ایجاد کنید تا بتوان از این طریق مشکل اجرای برنامه هایی مانند اینستاگرام را برطرف کرد. 

علاوه بر حافظه گوشی راه حل بعدی پاک کردن حافظه کش گوشی است. خصوصا این که فایل های خراب معمولا در این بخش ذخیره می شوند که خود می توانند موجب بروز مشکل اکشن بلاک شدن اینستاگرام شوند. در نتیجه با ورود به بخش تنظیمات و پاک کردن حافظه کش گوشی می توان به رفع این مشکل کمک کرد. این روش حتی به عنوان یکی از ترفندهای رفع مشکل دانلود نکردن گوشی نیز در نظر گرفته می شود.

پاک کردن داده های اضافی روی گوشی

مقالات مرتبط با اینستاگرام

غیر فعال کردن برنامه تغییر دهنده آی پی

گاهی اوقات برای باز شدن برنامه هایی مانند تلگرام یا اینستاگرام به برنامه های تغییر دهنده آی پی و وی پی ان نیاز است. حال خود این برنامه ها می توانند در اجرای برنامه اختلال ایجاد کنند و دلیل سفید شدن صفحه اینستاگرام باشند. از این رو بهتر است این برنامه ها را غیر فعال کرد یا این که آپی آنها را تغییر داد و مجددا برای لودینگ برنامه اینستاگرام تلاش کرد.

غیر فعال کردن حالت ذخیره باتری در گوشی

در بسیاری از مواقع کاربران برای صرفه جویی و مدیریت باتری گوشی خود قابلیت ذخیره باتری را در دستگاه فعال می کنند. با فعال شدن این حالت ممکن است عملکرد برخی از برنامه ها از جمله اینستاگرام با اختلال مواجه شود و یکی از مشکلاتی که در اجرای آن به وجود می آید همین سفید شدن صفحه اینستاگرام است. در نتیجه یکی از ترفندهایی که می توان از آن استفاده کرد، خاموش کردن این حالت در گوشی است.

پاک کردن و نصب مجدد برنامه

در نهایت راه حل پیشنهادی برای رفع مشکل سفید شدن صفحه اینستاگرام، حذف این برنامه و نصب مجدد آن است. زمانی که شما یک بار برنامه را حذف کرده و مجددا آن را نصب می کنید، برخی از فایل های خراب آن از بین رفته و فایل های سالم دانلود و جایگزین خواهند شد. در نتیجه این کار ممکن است بتواند به رفع مشکل اکشن بلاک شدن اینستاگرام کمک کند. در نتیجه در بخش برنامه ها یا تنظیمات گوشی یک بار این برنامه را حذف کرده و مجددا آن را دانلود و نصب کنید.

از طرفی با این کار شما می توانید آخرین نسخه موجود از این برنامه را دریافت و آن را روی گوشی خود نصب کنید که قطعا عملکرد بهتری به دست می آورید. در نظر داشته باشید که در این جا منظور حذف اکانت نیست و تنها برنامه توسط شما یک بار غیر فعال می شود. اگر تفاوت این دو را نمی دانید می توانید از مقاله ” غیرفعال کردن و حذف کردن اکانت اینستاگرام چه تفاوتی دارند؟ ” در این خصوص کمک بگیرید.

2.7/5(3 امتیاز)

کاربر گرامی جهت اطلاع از هزینه ی تعمیرات با شماره های 02154114 ، 02162948 تماس بگیرید.

7 پاسخ

  1. سلام خسته نباشید من پیج آنلاین شاپ لباس دارم حدود به ماه میشه که اکسپلورم صفحه سفیدی نشون میده یه ماه قبل فقط آرایشی بود من آمدم به تموم اکسپلور علاقه مند نیستم رو زدم از اون روز به بعد بالا نمیاره باید علامت +بزنم صفحه سه تایید ردیف هم بیاد هی باید اینکارو کنم لطفا کمکم کنید

  2. سلام من انیستالایت دارم چون که گوشیم هاردش سوخت مجبور شدم یه گوشی باآندرویدپایین که انیستالایت میخوره موقت بگیرم حالا انیستای من دخترخواهرم نمی‌دونم چی زده صفحه سفیدمیادوبالانمیاره پروفایلم نشون میده علت چیه مرسی

    1. سلام دوست عزیز.لطفا به سایت زودکمک مراجعه کنید و سوال خود را ثبت نمایید تا همکارانم در اسرع وقت با شما تماس بگیرند

  3. سلام اینستای من باز نمیشه صفحه اصلی میشه مشکل فنی داره لطفان برسی شود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *