021-62948

جستجو
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
اشتراک گذاری

ترفندهای رفع مشکل دانلود نکردن گوشی

دانلود نکردن گوشی، یکی از مشکلاتی است که در برخی مواقع کاربران با آن مواجه می شوند. این مشکل را می توان به دلایل مختلفی مرتبط دانست. در این حالت کاربران نمی توانند فایل های مورد نظرشان از وب سایت های مختلف را دانلود کنند. حتی گاهی امکان دانلود کردن فایل ها از برنامه های گوشی مانند واتس آپ و … نیز وجود ندارد.

از طرفی مشکل دانلود نکردن موبایل ممکن است هم در گوشی های اندرویدی مختلف و هم در گوشی های اپل مشاهده شود. در این مقاله به بررسی دلایل بروز این مشکل می پردازیم و در ادامه بعد از عیب یابی دستگاه، از ترفندهایی بگوییم که می توان با کمک آنها مشکل به وجود آمده در گوشی را برطرف کرد. در ادامه بیشتر با مشکل دانلود نکردن گوشی آشنا می شویم.

رفع مشکل دانلود نکردن گوشی

دلایل دانلود نکردن گوشی

اول از هر چیزی باید ببینیم چرا گوشی دانلود نمی کند و اساسا به دنبال چه مشکلاتی این اختلال در عملکرد دستگاه به وجود می آید. به صورت کلی اکثر اوقات دانلود نکردن گوشی به مشکلات و ایرادهای نرم افزاری در دستگاه مربوط می شود. ندرتا هم ممکن است برخی از مشکلات سخت افزاری دلیل این دانلود نکردن باشد. مواردی مانند پر بودن حافظه کش گوشی، پر بودن رم، ویروسی شدن دستگاه، مشکلات اینترنت، اختلال ناشی از روشن بودن فیلتر شکن، بروز مشکل در خود وب سایت ها و … را می توان از مهم ترین دلایل بروز مشکل دانلود نکردن موبایل دانست.

برای مثال زمانی که حافظه گوشی پر باشد، دستگاه نمی تواند فایل مورد نظر را دانلود کند. اگر تنها فایل ها از گوگل پلی دانلود نمی شوند، احتمال زیاد مشکل از پر بودن حافظه کش است. ویروسی شدن گوشی نیز می تواند در عملکرد های مختلف دستگاه از جمله دانلود فایل ها مشکل ایجاد کند. نکته مهم دیگر فعال بودن گزینه عدم دانلود از منابع نامطمئن است. اگر تیک این گزینه فعال باشد، به صورت خودکار شما امکان دانلود کردن از برخی وب سایت ها را نخواهید داشت. اختلالات اینترنت هم قطعا بی تاثیر نیست. با استناد به این دلایل به روش های رفع این مشکل می پردازیم.

چطور مشکل دانلود نکردن موبایل را برطرف کنیم؟

یک بار گوشی را ریستارت کنید

یکی از ساده ترین ترفندها برای رفع دانلود نکردن گوشی که معمولا در بسیاری از مواقع نیز یک راه حل کاربردی است، ریستارت کردن موبایل است. در نتیجه اگر گوشی قادر به دانلود نبود، بهتر است یک بار گوشی را خاموش و روشن کرده و با یک ریستارت ساده برخی از به هم ریختگی های تنظیماتی به وجود آمده در دستگاه را برطرف کنید. سپس مجددا برای دانلود کردن فایل های مورد نظر اقدام نمایید.

دانلود منیجر را در دستگاه فعال کنید

یکی از گزینه های پیشنهادی برای رفع مشکل دانلود نکردن گوشی، فعال کردن دانلود منیجر است. دانلود منیجر یا همان گزینه مدیریت دانلود فایل ها، برنامه ای است که می تواند به دانلود سریع تر و بهتر فایل ها، خصوصا فایل های سنگین تر کمک کند. برای دسترسی به این گزینه کافی است در بخش تنظیمات گوشی وارد گزینه APPS شوید و در آنجا با زدن گزینه Show system apps، برنامه دانلود منیجر دستگاه را یافته و آن را فعال کنید.

دانلود منیجر را در دستگاه فعال کنید

حافظه کش گوشی را خالی کنید

یکی از اصلی ترین دلایل دانلود نکردن گوشی پر بودن حافظه کش است. زمانی که حافظه کش دستگاه پر می شود، بسیاری از عملکرد های آن از جمله دانلود فایل ها با اختلال مواجه می شود. بنابراین بهتر است با برداشتن این مانع، مشکل دانلود نکردن موبایل را برطرف کنید.

برای دسترسی به بخش کش گوشی باید وارد تنظیمات شده و در آن جا گزینه STORAGE را انتخاب کنید. در این بخش می توانید به گزینه Cash data دسترسی پیدا کنید. با پاک کردن حافظه کش، یک بار گوشی را ریستارت کرده و مجددا فایل یا برنامه مورد نظر خود را دانلود کنید. اگر ایراد از این بخش باشد، قطعا مشکل دستگاه در دانلود فایل ها برطرف می شود.

حافظه کش گوشی را خالی کنید

حافظه دستگاه را خالی کنید

زمانی که گوشی حافظه ذخیره سازی کافی برای ذخیره کردن فایل دانلود شده نداشته باشد، قطعا نمی تواند فایل یا برنامه جدیدی را دانلود و ذخیره کند. بنابراین یکی از ساده ترین دلایل دانلود نکردن گوشی را می توان همین پر بودن حافظه دستگاه دانست. برای این منظور کافی است وارد حافظه گوشی شده و یک خانه تکانی در آن جا داشته باشید.

فایل ها و برنامه های اضافی و بدون استفاده را پاک کنید و برخی از داده های ذخیره شده مانند عکس و فیلم را در یک هارد اکسترنال ذخیره کنید. با آزاد سازی فضای ذخیره سازی کافی در گوشی می توان مشکل دانلود نکردن موبایل را برطرف کرد.

اینترنت را بررسی کنید

گاهی مشکل از خود اینترنت است؛ به همین سادگی. یعنی قطع و وصل شدن اینترنت، مشکلات و اختلالات اپراتور، کند بودن اینترنت و … دلیل دانلود نکردن گوشی است. در نتیجه بهتر است اگر از مودم استفاده می کنید، یک بار مودم را خاموش و روشن کنید یا با اپراتور خود تماس بگیرید.

اگر از داده گوشی نیز استفاده می کنید، باید میزان آنتن دهی گوشی خود را بررسی کنید. اگر اینترنت به هر دلیلی ضعیف شده باشد، قطعا کار دانلود کردن با گوشی به سختی انجام می شود. در مواردی می توان با ریستارت کردن تنظیمات اینترنت گوشی، مشکل ایجاد شده در اتصال به اینترنت را برطرف کرد.

اینترنت را بررسی کنید

سیستم عامل گوشی را به روز رسانی کنید

یکی دیگر از عواملی که می تواند در دانلود کردن گوشی اختلال ایجاد کند، به روز نبودن سیستم عامل است. در نتیجه بهتر است با ورود به بخش تنظیمات گوشی بررسی کرد و دید آیا نسخه آپدیتی برای سیستم عامل وجود دارد یا خیر. با به روز رسانی کردن سیستم عامل می توان مشکل دانلود نکردن گوشی را برطرف کرد. علاوه بر سیستم عامل بهتر است سایر برنامه های مرتبط مانند مرورگر را نیز در صورت نیاز به روز رسانی کنید.

کش گوگل پلی استور را پاک کنید

یکی دیگر از دلایل مهم دانلود نکردن موبایل، پر بودن حافظه کش گوگل پلی استور یا اپ استور است. اگر حافظه کش این برنامه ها پر باشد دستگاه نمی تواند فایل ها را دانلود کند. این در حالی است که در مرورگر می توان فایل های مورد نظر را دانلود کرد. برای رفع مشکل باید حافظه کش این برنامه ها را پاک کرد تا به این ترتیب مشکل دانلود نکردن گوشی را برطرف کرد.

از گزینه بررسی فضای خالی حافظه استفاده کنید

همانطور که گفته شد گاهی به دلیل پر بودن حافظه گوشی فایل ها دانلود نمی شود. اما همیشه نمی توان حافظه داخلی را به اندازه نیاز خالی کرد. در این شرایط اگر از حافظه جانبی نیز استفاده می کنید، بهتر است برای رفع مشکل دانلود نکردن گوشی تنظیمات قسمت مدیریت برنامه ها را روی حالت SD Card قرار داد. به این ترتیب فایل ها در این بخش ذخیره می شوند و مشکل دستگاه برطرف خواهد شد.

ریست فکتوری کردن را امتحان کنید

در نهایت بهتر است اگر هیچ راه حلی برای رفع مشکل دانلود نکردن گوشی نتیجه بخش نبود، ریست فکتوری کردن را امتحان کرد. با این کار تمامی تنظیمات به حالت اولیه بر می گردد و بسیاری از مشکلات برطرف خواهد شد. برخی نیز فلش کردن گوشی را پیشنهاد می دهند و آن را با ریست فکتوری کردن اشتباه می گیرند. برای انتخابی درست بهتر است تفاوت فلش کردن با ریست فکتوری را در نظر گرفت.

ریست فکتوری کردن را امتحان کنید
5/5(1 امتیاز)

کاربر گرامی جهت اطلاع از هزینه ی تعمیرات با شماره های 02154114 ، 02162948 تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *