اشتراک گذاری
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on linkedin
Share on facebook
Share on email

آموزش تنظیم فشار پکیج بوتان

پکیج های بوتان از هر نوعی که باشند؛ دارای خصوصیات ساختاری باکیفیتی هستند و به ندرت دچار اختلال می شوند. اما کارایی پکیج تا حد بسیار زیادی به نحوه ی استفاده ی کاربر بستگی دارد. یکی از مسائل مهمی که در کار با پکیج حائز اهمیت است، پروسه ی تنظیم فشار دستگاه می باشد. در مقاله ی پیش رو قصد داریم شما را با فرآیند تنظیم فشار پکیج بوتان آشنا سازیم.

مفهوم تنظیم فشار پکیج بوتان

اولین مرحله در نحوه ی تنظیم فشار پکیج بوتان، درک آن چیزی است که در این فرآیند رخ می دهد. پکیج سیستمی است که با فشار تعیین شده ای به فعالیت می پردازد. فشار پکیج در حالت استاندارد عددی بین 1 الی 2 بار است. بالا و پایین شدن این عدد بررسی تنظیمات مرتبط با فشار پکیج بوتان را ضروری می سازد. زمانی که فشار پکیج پایین تر از عدد یک است، می بایست فشار را بالا ببرید تا به درجه ی نرمال برسد. از طرفی برای تنظیم فشار هنگامی که پکیج دارای عددی بالاتر از 2.5 است، باید مقداری از آب پکیج را تخلیه کرد تا فشار تنظیم شود. در ادامه به شما می گوییم این کار را چگونه باید انجام دهید.

طریقه ی پایین آوردن فشار پکیج بوتان

برای تنظیم فشار پکیج بوتان زمانی که قصد پایین آوردن عدد فشار را دارید؛ به ترتیب زیر عمل کنید:

  • به عنوان اولین مرحله، شیر آب ورودی به دستگاه را ببندید.
  • سپس شیر پرکن پکیج را باز کنید.
  • یکی از شیرهای ساختمان( حمام، دستشویی، آشپزخانه و…) را باز کنید تا آب تخلیه شود.
  • هنگام باز بودن یکی از شیرهای آب ساختمان، فشارسنج پکیج را چک کنید و زمانی که فشار دستگاه به حالت نرمال خود رسید، آب گرم و نیز شیر پرکن را ببندید.
  • در نهایت شیر ورودی پکیج را باز کنید.
  • نکته: این مراحل زمانی کارساز خواهند بود که پکیج نیازی به سرویس و تعمیر نداشته باشد. اگر با انجام مراحل ذکر شده فشار پکیج بوتان کاهش پیدا نکرد؛ با کارشناسان مرکز سخت افزار ایران تماس بگیرید و درخواست خود را جهت دریافت سرویس های تعمیر در محل ثبت کنید.
[us_separator]

نحوه ی بالا بردن فشار پکیج بوتان

فشار پایین پکیج می تواند باعث خاموشی کلی دستگاه شود. بنابراین اگر پکیج بوتان افت فشار چشم گیری داشته است، مراحل زیر را در راستای تنظیم فشار پکیج بوتان انجام دهید:

  • پکیج را خاموش کنید تا سرد شود.
  • میزان فشار واقعی دستگاه را مشاهده کنید.
  • شیر پرکن که والو کوچک آبی رنگی دارد را جهت عکس عقربه های ساعت بچرخانید تا باز شود. میزان باز کردن شیر پرکن کاملا بستگی به میزان کم بودن فشار دستگاه دارد. اگر دستگاه کمتر از یک بار فشار داشت تا انتها شیر پرکن را باز کنید. اما در صورتی که تنها یکی دو دهم بار افت فشار دیده می شود، نیازی نیست شیر را تا انتها باز کنید.
  • بهتر است قبل از اینکه درجه فشارسنج به مقدار 2 بار برسد، آن را ببندید. چرا که میزان استاندارد فشار پکیج معمولا بین 0.6 الی 1.5 است. جهت کسب راهنمایی های بیشتر همواره می توانید با همکاران ما در مرکز سخت افزار ایران مشورت کنید.
[us_image image=”22401″ size=”full” align=”center”]

خرابی پکیج و تغییر فشار آن

همان طور که اشاره شد، اگر مراحل تنظیم فشار پکیج بوتان کارایی نداشته باشند، اختلالی در روند کاری پکیج وجود دارد. نشتی آب، خرابی شیر پرکن، هوا گرفتن رادیاتورها، خرابی منبع انبساط، از کار افتادگی مبدل پکیج، اختلالات ساختاری پمپ پکیج و… برخی از عمده ترین مسائلی هستند که منجر به بالارفتن یا پایین آمدن بیش از حد پکیج می شوند. به هر حال مشکل هر چه باشد در مرکز سخت افزار ایران به بهترین شکل ممکن برطرف خواهد شد.

امتیاز شما به این نوشته