اشتراک گذاری
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در email

تعویض شاتر دوربین نیکون

اگر حتی مدت کمی با دوربین های DSLR کار کرده باشید، بدون شک با شاتر آشنایی دارید. این بخش یک دریچه است که باز شده و نور را به  سنسور دوربین  می تاباند. این عملیات منجر به ثبت تصویر شده و اساس کار عکاسی است. حال اگر شاتر به هر دلیلی درست کار نکند، فرایند عکاسی هم با اختلالات جدی مواجه خواهد شد. نکته ای که در مورد این قطعه وجود دارد غیر قابل تعمیر بودن آن است. در واقع تعویض شاتر دوربین نیکون بهترین کاری است که می توان برای رفع مشکلات این بخش و بازگرداندن عملکرد آن به کیفیت اولیه انجام داد.

انجام این کار حساسیت های خاص خود را داشته و باید توسط افراد با تجربه و ماهر انجام شود. از طرفی شاتر جدید باید حتما اصل باشد و به درستی در دوربین جا بگیرد تا بتوان به عملکرد درست آن امیدوار بود. کارشناسان ما در نمایندگی تعمیرات دوربین مرکز سخت افزار ایران، فرایند تعویض شاتر دوربین نیکون را با استفاده از قطعات اورجینال و به شکل کاملا حرفه‌ای انجام می دهند. برای آشنایی بیشتر با جزئیات تعمیر شاتر از شما دعوت می کنیم به ادامه مطلب توجه کنید.

نحوه تعویض شاتر دوربین نیکون

اگرچه ممکن است محل قرارگیری شاتر در دوربین های مختلف کمی با هم فرق داشته باشد، اما معمولا شاتر در بخش پشتی آینه تعبیه شده است. جالب است بدانید وقتی کلید شاتر را می زنید، شاتر به سمت بالا حرکت می کند. سپس آینه نیز بالا رفته و نور به سمت شاتر تابیده می شود. دریچه‌ شاتر در این مرحله باز می شود و نور به سنسور می رسد تا تصاویر ثبت شوند. شاتر دوربین به گونه ای طراحی شده که دارای عمر مفید بوده و پس از مدتی از کار می افتد.

در بسیاری از دوربین ها عمر شاتر به میزان استفاده از آن و حجم کار دوربین بستگی دارد. برای تعویض شاتر دوربین نیکون باید اول بخش های مختلف دوربین باز شوند تا امکان دسترسی به این قطعه وجود داشته باشد. سپس شاتر با احتیاط از دوربین خارج شده و با نمونه جدید جایگزین می گردد. در نهایت قطعات مطابق قبل بسته شده و عملکرد شاتر جدید تست می شود. با توجه به حساسیت بالای شاتر بهتر است تعویض آن توسط افرادی انجام شود که دارای مهارت کافی در این زمینه هستند.

هزینه تعویض شاتر دوربین Nikon

یکی از نگرانی های کاربران برای تعمیر و تعویض قطعات آسیب دیده دوربین های DSLR هزینه نسبتا بالای آن است. هزینه تعویض شاتر دوربین Nikon و سایر برندها هم بالاست. هزینه تعویض این قطعه به اندازه ای است که برخی از کاربران از تعویض آن صرف نظر می کنند. برای بسیاری از کاربران خرید یک دوربین جدید به صرفه تر از تعویض قطعاتی همچون شاتر است.

هم شاتر گران است و هم هزینه تعویض آن به دلیل حساسیت و ظرافتی که دارد، معمولا بالاست. لذا بهترین کار این است که پیش از تمام شدن عمر شاتر، دوربین خود را با یک دوربین جدید و تازه نفس تعویض کنید. از طرفی توصیه می شود از گرفتن عکس های بی هدف با دوربین تان خودداری کنید.

نحوه محاسبه کارکرد شاتر در دوربین های نیکون

میزان کارکرد شاتر دوربین اهمیت زیادی در کیفیت عکاسی آن دارد. برای این که ناچار به تعویض شاتر دوربین نیکون خود و پرداخت هزینه های سنگین آن نباشید، بهتر است پیش از پایان عمر این قطعه دوربین را تعویض کنید. شما به راحتی می توانید میزان کارکرد شاتر دوربین تان را محاسبه کنید. برای این منظور در دوربین های برند نیکون کافی است به بخش اطلاعات EXIF عکس‌ها توجه کنید.

البته نرم افزارهایی هم برای این منظور وجود دارند که با استفاده آنها می توانید میزان کار شاتر را دریابید. وب سایت هایی مثل MyShutterCount.com،ShutterCounter.com  و CameraShutterCount.com هم برای راهنمایی کاربران در این زمینه طراحی شده اند. اگر جزء کاربران ویندوز هستنید، نرم افزار EXIFTool ابزار مناسبی برای محاسبه کارکرد شاتر دوربین Nikon شما خواهد بود.

 

نمایندگی دوربین نیکون با ضمانت نامه معتبر

امروزه استفاده از دوربین های فیلمبرداری و عکاسی دیجیتال یا حرفه ای رواج قابل توجهی پیدا کرده است. در میان تنوع موجود میان محصولات، دوربین های نیکون طرفداران بسیاری دارند. این شرکت تولیدات مختلفی را در سطوح مختلف حرفه ای و آماتور عرضه کرده و بدین واسطه توانسته نیاز طیف گسترده ای از عکاسان و فیلمبرداران حرفه ای و غیرحرفه‌ای را برآورده سازد. کاربران هریک از مدل های دوربین نیکون همواره نیاز به مرکزی برای دریافت خدمات پس از فروش و تعمیرات دوربین  داشته اند که بتوانند با اطمینان کامل، نیازهای خود در این زمینه را برطرف نمایند.

نمایندگی مجاز دوربین نیکون تحت نظارت مستقیم مرکز سخت افزار ایران، ضمن برخورداری از مجوزهای لازم، تمامی سرویس های تعمیراتی این محصول ظریف را به دارندگان ارائه می دهد. مدیریت نمایندگی دوربین نیکون تلاش کرده که با دعوت از نیروهای زبده و بهره گیری از تجهیزات پیشرفته، زمینه را برای ارائه خدمات در بالاترین سطح کیفی فراهم نماید. ارائه ضمانت نامه معتبر در این مجموعه نشان دهنده سطح کیفی بالای تعمیرات است و خیال مشتریان را از این بابت راحت خواهد کرد.

5/5(1 امتیاز)