021-62948

جستجو
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
اشتراک گذاری

تعمیر سنسور دوربین

دوربین یک محصول حساس و ظریف است که از قطعات بی شماری تشکیل شده است. هریک از این قطعات، در عملکرد کلی دستگاه تاثیر داشته و خرابی آنها، مساوی است با کار نکردن دوربین. 

مرکز سخت افزار ایران با توجه به نیاز گسترده کاربران در حوزه تعمیر دوربین ، خدمات فنی و تخصصی را به این عزیزان ارائه می دهد. یکی از این خدمات، تعمیر سنسور دوربین است. سنسور یکی از بخش های مهم در دوربین های دیجیتال است که بسیاری آن را با عنوان قلب دوربین می شناسند.

اگر سنسور از کار بیفتد، خبری از ذخیره شدن عکس ها به صورت دیجیتالی در دوربین نخواهد بود. بنابراین باید اطلاعات کاملی در مورد این قطعه داشته باشید تا در صورت خرابی، به موقع آن را ترمیم کرده و از بروز مشکلات جدی تر پیشگیری نمایید. چنانچه نیاز به دریافت راهنمایی یا کمک های تخصصی در این زمینه داشتید، همکاران ما در واحد  نمایندگی دوربین  مرکز سخت افزار ایران، آماده سرویس دهی به شما عزیزان می باشند.

تعمیر سنسور دوربین

نقش سنسور در دوربین

پیش تر اشاره کردیم که سنسور، به نوعی قلب دوربین های دیجیتال محسوب می شود. این قطعه، نور را دریافت کرده و با تبدیل آن به سیگنال های الکترونیکی، زمینه را برای ذخیره شدن تصاویر به صورت دیجیتالی فراهم می سازد. در واقع سنسور از الگوهای نوری باز تابیده شده یا ساطع شده از اشیا تاثیر می گیرد و به این ترتیب، به ثبت تصاویر کمک می کند.

به طور کلی، سه نوع سنسور در دوربین ها تعبیه شده؛ سنسور های سیماس یا نیم‌ رسانای اکسید فلزی مکمل (CMOS)، سنسور های سی ‌سی‌ دی یا دستگاه جفت ‌کننده ی بار (CCD) و سنسور های Foveon که بسته به نوع کاربری، در دوربین های عکاسی دیجیتال slr و dslr به کار می روند.

برای بازیابی عکس دوربین میتوانید با شماره های ثبت شده در سایت تماس بگیرید

سنسورهای CCD به طور مشخص برای استفاده در دوربین ساخته شده اند، درحالی که فن ‌آوری ساخت سنسورهای CMOS ابتدا در موارد دیگر مثل ساخت تراشه ‌ها در کامپیوتر هم به کار می ‌رفت و به مرور زمان، جای خود را در میان دوربین ها باز کرد. به هر ترتیب، تعمیر سنسور دوربین به دلیل ظرافت فوق العاده بالای این قطعه، فرایند پیچیده ای است و نیاز به مهارت و تخصص بالایی دارد. تعمیرکاران مجرب و دوره دیده نمایندگی تعمیرات دوربین مرکز سخت افزار ایران، سنسور دوربین شما را به بهترین شکل ترمیم کرده و عملکرد عادی را به دستگاه باز خواهند گرداند.

مشکلات مهم در تعمیر سنسور دوربین

سنسور دوربین قطعه ای بسیار ظریف است که حساسیت بالایی داشته و به همین دلیل نیز موارد مشکل و اختلال آن زیاد است. این قطعه ممکن است دچار مشکلات متعددی شده و به این ترتیب، زمینه ساز بروز مشکلات جدی در عملکرد این محصول گردد. مشکلات و معایب سنسور، بیشتر در زمینه ی ثبت و ذخیره ی تصاویر بروز پیدا می کنند.

آنچه اهمیت دارد این است که باید در اسرع وقت اقدام به رفع این مشکلات کنید تا دوربین دچار ایرادهای جدی تر نشده و ناچار به پرداخت هزینه های سنگین تر نباشید. لذا چنانچه شاهد ایرادهایی در فرایند ثبت و ذخیره عکس ها بودید، در اولین فرصت به نمایندگی مجاز  تعمیر دوربین  مرکز سخت افزار ایران مراجعه کرده و اقدام به تعمیر سنسور دوربین خود نمایید. همکاران ما در نمایندگی مورد بحث، ضمن استفاده از پیشرفته ترین تکنولوژی های روز دنیا، توانایی این را دارند که سنسور دوربین شما را به صورت حرفه ای ترمیم نموده و مشکلات آن را در اسرع وقت برطرف کنند.

مشکلات مهم در تعمیر سنسور دوربین

سنسور دوربین قطعه ای بسیار ظریف است که حساسیت بالایی داشته و به همین دلیل نیز موارد مشکل و اختلال آن زیاد است. این قطعه ممکن است دچار مشکلات متعددی شده و به این ترتیب، زمینه ساز بروز مشکلات جدی در عملکرد این محصول گردد. مشکلات و معایب سنسور، بیشتر در زمینه ی ثبت و ذخیره ی تصاویر بروز پیدا می کنند.

آنچه اهمیت دارد این است که باید در اسرع وقت اقدام به رفع این مشکلات کنید تا دوربین دچار ایرادهای جدی تر نشده و ناچار به پرداخت هزینه های سنگین تر نباشید. لذا چنانچه شاهد ایرادهایی در فرایند ثبت و ذخیره عکس ها بودید، در اولین فرصت به نمایندگی مجاز  تعمیر دوربین  مرکز سخت افزار ایران مراجعه کرده و اقدام به تعمیر سنسور دوربین خود نمایید. 

همکاران ما در نمایندگی مورد بحث، ضمن استفاده از پیشرفته ترین تکنولوژی های روز دنیا، توانایی این را دارند که سنسور دوربین شما را به صورت حرفه ای ترمیم نموده و مشکلات آن را در اسرع وقت برطرف کنند.

این مطلب مفید رو از دست نده : تنظیمات فوکوس دوربین

تعویض سنسور دوربین

فرقی نمی کند که سنسور دوربین مورد استفاده ی شما از نوع (CMOS) باشد یا (CCD) و یا Foveon؛ به هر ترتیب این قطعه ممکن است با مشکلاتی مواجه شده و نیاز به تعمیر داشته باشد. تلاش تیم تعمیراتی ما بر این است که این قطعه را تعمیر نموده و از تعویض آن جلوگیری کنند. با این حال، گاهی این قطعه به شدت فرسوده شده و امکان تعمیر آن وجود ندارد.

در این صورت، تعویض سنسور دوربین بهترین اقدامی است که می توان با انجام دادن آن، مشکلات ثبت و ذخیره عکس در دوربین را برطرف نمود. با توجه به ظرافت های ویژه ای که در قطعات دوربین وجود دارد، لازم است که تعویض سنسور این محصول در شرایط تخصصی و حرفه ای انجام شده و تعمیرکاران مجرب این حوزه بر فرایند تعویض نظارت داشته باشند. همچنین باید قطعه ی جایگزین شده اصل باشد تا بتواند کیفیت لازم را برای این محصول ارائه دهد.

نمایندگی تعمیر دوربین

نمایندگی تعمیر دوربین ، به صورت ویژه برای خدمات رسانی در زمینه ترمیم و رفع مشکلات این محصول تاسیس شده است. این مرکز با بهره مندی از کادری مجرب و استفاده از نوین ترین متدهای روز دنیا، خدمات با کیفیتی را در حوزه فروش و تعمیر انواع مدل های دوربین فیلمبرداری و عکاسی از برندهای مطرحی همچون کانن، نیکون، سونی و … به کاربران ارائه می دهد. 

همکاران ما در نمایندگی تعمیرات دوربین مرکز سخت افزار ایران، نهایت تلاش خود را می کنند که ضمن تحقق اهداف مشتری مداری، رضایت مراجعین محترم را جلب نمایند.

امتیاز شما به این نوشته

کاربر گرامی جهت اطلاع از هزینه ی تعمیرات با شماره های 02154114 ، 02162948 تماس بگیرید.