021-62948

جستجو
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
اشتراک گذاری

ارورهای دوربین نیکون

ارورهای دوربین نیکون مجموعه کدهای خطایی هستند که وجود ایراد در یکی از بخش های داخلی یا خارجی دوربین را به اطلاع کاربر می رسانند. هریک از این کدها مفهوم خاصی داشته و مختص به یک ایراد خاص هستند. اگر معنی ارورها را بدانید برای برطرف کردن آنها مسیر راحت تری خواهید داشت. 

با مطالعه ادامه مطلب نکات کاربردی راجع به کدهای خطای دوربین نیکون، مفهوم آنها و نیز روش های برطرف کردن شان به شما ارائه می دهیم.

این نکات به شما کمک می کنند که  خطاهای دوربین  خود را بشناسید و به موقع آنها را برطرف نمایید. به این ترتیب از بروز مشکلات جدی در این دستگاه پیشگیری کرده و می توانید مدت زمان بیشتری را با دوربین تان کار کنید. چنانچه منشأ ارور صادر شده جدی بود و نیاز به بررسی و تعمیر تخصصی دستگاه داشتید، تیم  تعمیرات دوربین  در مرکز سخت افزار ایران خدمات لازم را به شما ارائه خواهند داد.

ارورهای دوربین نیکون

رفع ارورهای دوربین نیکون

ارور fEE چشمک زن در دوربین نیکون

تا به حال با پیغام fEE در دوربین Nikon خود مواجه شده اید؟ به این صورت که کد مذکور در نمایشگر به شکل چشمک زن نمایش داده می شود. اگر از لنزهای قدیمی دارای رینگ دیافراگم استفاده می‌کنید احتمالا با این کد خطا مواجه خواهید شد. در این حالت دیافراگم لنز در کمترین حالت آن تنظیم نمی‌شود.

اگر در زمان اتصال لنز به بدنه به صورت اتفاقی حلقه دیافراگم چرخیده باشد، احتمال صدورfEE  چشمک‌زن بیشتر خواهد بود. ارور برای برطرف کردن این مورد از ارورهای دوربین نیکون باید عدد دیافراگم را در بزرگترین حالت مثل f/16  قرار دهید. نکته این جاست که دیافراگم نباید هیچ حرکتی داشته باشد.

این مقاله را از دست ندهید : تعمیر ال سی دی دوربین

ارور Err چشمک زن

ارور دیگری که برخی از کاربران آن را در دوربین نیکون‌شان مشاهده می کنند، ارور Err چشمک زن است. با دیدن این کد خطا باید بدانید که مشکلی در داخل دوربین ایجاد شده و نیاز به بررسی و تعمیر فوری دارد. البته این به معنی خرابی دوربین شما نیست؛ احتمالا پایه های اتصال لنز با بدنه به هر دلیلی چرب یا روغنی شده اند. ارور Err معمولا در دوربین های جدید نمایش داده می شود و نشان دهنده وجود مشکل در ساخت دستگاه است.

برای برطرف کردن ارور Err چشمک زن دوربین نیکون باید لنز را از بدنه جدا کرده و پایه های اتصال را با دقت تمیز کنید. اگر باز هم این ارور را مشاهده کردید، دوربین تان را خاموش کنید و باتری را بیرون بیاورید. بعد از چند لحظه مجددا باتری را وارد کنید. اگر همچنان ارور را در نمایشگر مشاهده کردید، حتما با یک تعمیرکار با تجربه در خصوص برطرف کردن ارورهای دوربین نیکون تان مشورت کنید.

ارور (-E-)

ارور (-E-)  هم کد خطای نسبتا رایجی است که در دوربین های Nikon مشاهده می شود. دیدن این کد به منزله آن است که کارت حافظه به درستی در دوربین جا نگرفته است. در صورت عدم وجود مموری کارت در دوربین هم با چنین اروری مواجه خواهید شد. در صورت تداوم مشکل یک کارت حافظه دیگر را امتحان کنید. اما اگر نمایش کد ادامه پیدا کرد، باید اقدام به تعمیر کارتخوان دوربین نیکون خود کنید.

مثلث با حرف F

یکی دیگر از ارورهای دوربین نیکون مثلث با حرف F است. این پیغام نشان می دهد که دوربین شما قادر به شناسایی لنز نیست. کاری که باید انجام دهید این است که مطمئن شوید لنز به درستی به بدنه متصل شده است. حتی می توانید یک بار لنز را باز کرده و مجدداً آن را به دوربین وصل کنید.

قفل شدن کارت حافظه دوربین نیکون

بخش مهمی از ارورهای دوربین نیکون مربوط به مشکلات کارت حافظه است. قفل شدن کارت حافظه دوربین نیکون مساله ای است که بعضا اتفاق افتاده و کار با این دستگاه را مشکل می کند. با نمایش پیغام sd card locked در نمایشگر دوربین، دیگر نمی توانید با آن عکس بگیرید. در این شرایط حتی نمی توانید عکسی را از کارت حافظه حذف کرده و یا تصویر جدیدی در آن ذخیره کنید.

ممکن است دلیل این مساله خرابی سوئیچ باشد. البته احتمال تنظیمات اشتباه نیز وجود دارد. به هر ترتیب با توجه به این که عکس ها در کارت حافظه دوربین ذخیره می شوند، بروز مشکل در این قطعه تبعات جبران ناپذیری به دنبال خواهد داشت. بنابراین بهتر است برای رفع ارورهای دوربین نیکون خود در این شرایط از تعمیرکاران حرفه ای کمک بگیرید.

قفل شدن کارت حافظه دوربین نیکون

ریست دوربین نیکون

ویژگی خوب و کاربردی دوربین های DSLR نیکون این است که می توان آنها را به صورت دستی ریست کرد. یعنی شما می توانید تنظیمات دوربین را به حالت کارخانه باز گردانید تا برخی از مشکلات عملکردی آن برطرف شوند. این کار گاهی برای رفع ارورهای دوربین Nikon هم موثر است و از تکرار آنها جلوگیری می‌کند. برای انجام ریست دستی در دوربین‌های این برند، باید دو دکمه که در کنار خود علامت مدور سبز رنگ دارند را در قسمت پشت بدنه پیدا کنید.

سپس این دکمه ها را به صورت هم زمان فشار دهید. خواهید دید که تمامی اعداد و تنظیمات موجود بر روی پنل فوقانی دوربین پاک می‌شوند و بعد از چند ثانیه دوربین به تنظیمات پیش فرض کارخانه ای باز می گردد. اگر ارورهای دوربین نیکون با این روش هم برطرف نشدند، حتما به یک تعمیرگاه مجاز مراجعه کنید.

پیشنهاد سایت : تعمیر سنسور دوربین

نمایندگی تعمیر دوربین نیکون با گارانتی خدمات

دوربین ساختار ظریفی دارد و به محض قرار گرفتن در معرض عواملی چون ضربه، رطوبت، افتادن دوربین، خرابی قطعات و … آسیب می بیند. نمایندگی تعمیر دوربین نیکون در خدمت کاربران است تا تعمیرات این محصول را به بهترین شکل انجام دهد. اگر مشکلاتی مثل آلودگی لنز، فرمت شدن حافظه، بروز مشکلاتی در بخش تنظیمات دوربین، وجود هاله ی زرد رنگ در تصاویر، عدم فوکوس مناسب در هنگام عکاسی، نمایش مداوم ارورهای تکراری در صفحه نمایش، عدم نمایش تصویر در ال سی دی، عمل نکردن تاچ، شطرنجی و فریز شدن تصویر دوربین، مات بودن تصویر در حالت کمرا، به هم ریختگی رنگ ها، آلودگی مکرر هد دوربین، شارژ نشدن باتری، کاهش شدید کیفیت عکس ها، خوانده نشدن کارت حافظه و کار نکردن کلید پاور در دوربین تان دیدید، ما در خدمت شما خواهیم بود.

همکاران ما در نمایندگی تعمیرات دوربین نیکون مرکز سخت افزار ایران برای برطرف کردن هریک از این ایرادها، از تجهیزات جدید و پیشرفته استفاده می کنند. ارائه ضمانت نامه معتبر خدمات، گواهی بر صحت و کیفیت خدمات ارائه شده در این نمایندگی می باشد.

5/5(1 امتیاز)

کاربر گرامی جهت اطلاع از هزینه ی تعمیرات با شماره های 02154114 ، 02162948 تماس بگیرید.